زبان انگلیسییادگیری زبان

10 حقیقت جالب درباره‌ی الفبای زبان انگلیسی

1. الفبا (Alphabet) از واژه‌های یونانی آلفا و بتا گرفته شده است که آنها هم مشتق شده از aleph و bet است که ریشه‌اش به سال 1050 بر می‌گردد.

2. پر استفاده‌ترین حرف در الفبای انگلیسی حرف E است.

3. 26 حرف موجود در الفبای زبان انگلیسی بیش از 40 صدای متمایز از هم را تولید می‌کنند. از آنجایی که صداهای بیشتری از حروف وجود دارد، بسیاری از حروف از تلفظ متفاوتی برخوردارند. برای مثال C در Cool تلفظ متفاوتی از C در City دارد.

4. نقطه‌ی قرار گرفته روی i «title» خوانده می‌شود.

5. کم استفاده‌ترین حرف در الفبای انگلیسی حرف Z است.

6. هر حرف از دو نسخه‌ی ماژور و مینور برخوردار است. بسیاری از قراردادهای مدرن در زبان انگلیسی همچون حروف نوشته شده با حروف برجسته و فاصله‌های مابین کلمات به سیستم نوشتاری carolingian minuscule برمی‌گردد که در قرن دهم میلادی به یک اصل تبدیل شد.

7. حدود 100 زبان رد سرتاسر دنیا از همین الفای انگلیسی استفاده می‌کنند که ازینرو این الفا به یکی از گسترده‌ترین الفباهای کره‌ی زمین تبدیل می‌شود. در تمامی این الفباها، با داشتن چند حرف کم یا بیش، از 23 حرف یکسان برخوردارند که در الفبانی Roman یافت می‌شود.

8. پر استفاده‌ترین کلمه در زبان انلگیسی THE است.

9. طولانی‌ترین کلمه در زبان انگلیسی که در آن از E استفاده نشده‌ است، کلمه‌ی floccinaucinihilipilification است.

10. جمله‌ی که در آن از تمامی 26 حرف زبان انگلیسی استفاده شده باشد را Pangram می‌نامند. یکی از معروف‌ترین پانگرام‌ها به شکل زیر است.

he quick brown fox jumps over the lazy dog.

برای یادگیری زبان انگلیسی به طور خودآموز راههای زیادی وجود دارد. امروزه در عصر اینترنتی ما از این موهبت برخورداریم که هر زبانی که می‌خواهیم را به رایگان یاد بگیریم. در این مسیر تنها مواردی که مهم هستند، حوصله، تعهد و منابع درست است. فریدلینگو سعی دارد که این منابع را در اختیار شما بگذارد؛ منابعی که همه رایگان هستند. کتاب بهترین دیکشنری انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی، برای افراد مبتدی، می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگان یادگیری انگلیسی استفاده کنید. در کنار اپلیکیشن‌ها، می‌توانید برای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبان انگلیسی از پادکست‌های رایگان زبان انگلیسی استفاده کنید. این پادکست‌ها را می‌توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و همیشه به آنها گوش دهید. دیدن فیلم‌ها و شوهای سینمایی به زبان انگلیسی از جمله موارد دیگر برای تمرین و تقویت انگلیسی است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن