دیگر زبانها

10 عبارت انگلیسی که در نیوزلند استفاده‌ی زیادی دارد

اگر می‌خواهید اطرافیان خود در نیوزلند را بشناسید، باید سبک حرف زدن آنها را نیز یاد بگیرید. درست همچون استرالیا و اسکاتلند، انگلیسی کیوی (کیوی لقب نیوزلند است) نیز همان چیزی نیست که در مدرسه یا آموزشگاههای زبان یاد گرفته‌اید؛ پس اگر قصد سفر یا مهاجرت به نیوزلند را دارید و در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، بهتر است این عبارات را نیز بخوانید تا هرچه بیشتر شبیه به یک فرد محلی صحبت کنید.

1. Jandals
استرالیایی‌ها به صندل می‌گویند «thongs»، بقیه‌ی کشورهای انگلیسی زبان می‌گویند «flip-flops» و کیوی‌ها به آن jandals می‌گویند.

2. Sweet as
دوستت تونست تو رو تو باشگاه بیبنه؟ sweet as. امتحاناتو پاس کردی؟ sweet as. اخیرا اتفاق خوبی برات افتاده؟ sweet as.

3. Dairy
در نیوزلند، به هنگام نیاز برای خرید، همه به سمت «dairy» هجوم می‌برند. چیزی شبیه به بقالی در زبان فارسی. البته به سوپرمارکت همان سوپر مارکت را می‌گویند و اگر احیانا شنیدید که به شما توصیه کردند سری به Push’n’shove بزنید، منظورشان فروشگاههای زنجیره‌ای بزرگ است.

4. Yeah nah
اگر مودب‌تر از آن هستید که «نه» بگویید، گفتن «yeah nah» کارتان را راه می‌اندازد. نه خیلی رسمی است، نه خیلی عامیانه و نه حتی شما را زیر بار مسئولیت می‌برد.

5. Togs
تصور کنید در حال رفتن به سمت ساحل هستید و jandals های خود را پوشیده‌اید، یکی از دوستان کیوی شما از دور داد می‌زند که togs های خود را فراموش نکنید. Togs به معنی لباس مناسب برای آب تنی است که به مجموعه‌ی متنوعی از پوشیدنی‌ها اشاره دارد.

6. Munted
نشکسته، Munted شده (یعنی خراب شده).

7. Bach
همه معمولا شخصی را می‌شناسند که «bach» دارد یا خودشان آن را دارند. کیوی‌ها به خانه‌های ویلایی نزدیک به ساحل bach می‌گویند.

8. Gummies
اینجا gummies به معنی آدامس و خوردنی‌های شیرین نیست. کیوی‌ها به پوتین بارانی gummies می‌گویند.

9. Kumara
کومارای سرخ شده، کومارای کباب شده، کومارای پخته شده و غیره. Kumara به نظر خوشمزه‌تر از «سیب زمینی سرخ شده» می‌آید. اینطور نیست؟

10. Tiki tour
هر وقت در نیوزلند هستید، حتما همیشه یک «tiki tour» بروید. Tiki tour به معنی چرخ زدن و گشتن در شهر و دیدن مناظر آن است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن