زبان اسپانیایی

10 ایستگاه رادیویی برای کمک به یادگیری زبان اسپانیایی

هنگام یادگیری زبان اسپانیایی، یکی از بهترین راههای بهبود، این است که به طور منظم پیشرفت خود را با گوش دادن به زبان صحبت شده توسط افراد با توانایی بومی تقویت کنید. از اینکه در واقع در کشور اسپانیایی زندگی می کنید و یا در آن سفر می کنید، شاید بهترین راه برای انجام این کار این است که به ایستگاه‌های رادیویی اسپانیایی زبان گوش کنید. رادیو اسپانیایی

در عصر اینترنت، گوش دادن به رادیوهای اسپانیایی زبان نسبت به قبل آسان تر است و مهم هم نیست که کجای جهان ساکن هستید. بنابراین، در اینجا، 10 مورد از بهترین ایستگاه‌های رادیویی برای یادگیری زبان اسپانیایی را ارائه می‌کنیم، که طیف وسیعی از موضوعات مختلف، گویش‌ها، مخاطبان هدف، موضع گیری‌های سیاسی و سطوح رسمی را پوشش می دهند. رادیو اسپانیایی

1. Cadena SER (اسپانیا)

محبوبترین ایستگاه رادیویی اسپانیا، Cadena SER برنامه‌های زیادی پخش می‌کند که موضوعات متنوعی از جمله، موضوعات خبری، تفریحی و فرهنگی را پوشش می‌دهد. این کانال همچنین یکی از منابع پیشرو در زمینه پوشش اخبار ورزشی در این کشور است و تفسیر بازی‌های مهم فوتبال در لالیگا و لیگ قهرمانان یوفا را پخش می‌کند. رادیو اسپانیایی

استودیوها در سرتاسر کشور اخبار محلی و منطقه ای را به اشتراک می گذارند، بنابراین گوش دادن به Cadena SER ، اگر می‌خواهید با زبانی که در مناطق مختلف صحبت می‌شود، آشنا شوید، انتخاب خوبی است.

۲. Radio Educación (مکزیک)

 Radio Educación از مکزیکو سیتی پخش می‌شود و به خاطر تولید برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی با کیفیت بالا به زبان اسپانیایی شناخته شده‌است. این مرکز به عنوان یک ارگان غیرمتمرکز از وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کند و در زمینه فرهنگ و هنر با شورای ملی همکاری می‌کند.

این ایستگاه بر برجسته کردن جنبه‌های فرهنگی مکزیک با تاکید خاص بر هنر خلاق تمرکز دارد. این ایستگاه رادیویی سابقه طولانی مدتی در تولید سواپ اپرای صوتی دارد، اما سابقه کار درباره موضوعات جدی مانند تاریخ، سیاست، ادبیات، علوم و سلامت جنسی را هم داراست.

۳. رادیو W بوگوتا (کلمبیا)

رادیو W تحت عنوان رادیو کاراکل، یک ایستگاه رادیویی کلمبیایی است که عمدتا اخبار و گفتگوهای رادیویی پخش می‌کند. در گذشته، این ایستگاه موسیقی جاز، سامبا و بلوز هم پخش می‌کرد، گرچه اکثر برنامه‌های موسیقی آن متوقف شد. با این وجود، برخی محتوای موسیقی محور با تمرکز بر ژانر مخصوص بزرگسالان معاصر همچنان پخش می‌شود.

شاید رادیو W به خاطر نمایش صبحگاهی محبوبش، “La W” شناخته شده باشد. این اخبار و نمایش‌های مختلف توسط مجری معروف جولیو سانچز کریستو اجرا می‌شود و اخبار ملی و بین المللی را پوشش می دهد. این فرمت همچنین اجازه می‌دهد تا شنونده‌ها با برنامه در تماس باشند، که برای زبان آموزانی است که مایل هستند، هر روز اسپانیایی کلمبیایی گوش کنند، ایده‌آل است.

۴.  Radio Nacional de España Radio 3(اسپانیا)

Radio Nacional de España، رادیوی ملی و عمومی اسپانیا، در مجموع دارای شش ایستگاه مختلف دارد، و رادیو 3 اکثریت برنامه‌های هدفمند برای جوانان را پخش می‌کند. بنابراین، این گزینه برای زبان آموزان جوان و یا افرادی است که ممکن است بخواهند کلمات عامیانه و غیر رسمی اسپانیایی را بیاموزند، انتهاب مناسبی است.

از نظر محتوی، رادیو 3 انواع متنوع موسیقی پخش می‌کند که به شدت بر راک و هیپ هاپ تمرکز دارد، آهنگ‌های سنتی اسپانیایی، جاز و فلامنکو هم پخش می‌کند. با این حال، موضوعاتی مانند فیلم و ادبیات را پوشش هم می‌دهد، و حتی نمایش‌های درام رادیویی هم گه گاهی پخش می‌کند که تنوع زیادی برای شنونده دارد.

۵. Radio Nacional del Paraguay (پاراگوئه)

 پاراگوئه سابقه طولانی چندین ساله در انزواگرایی داشته و تحت تاثیر فراوان زبان گوارانی که به طور گسترده صحبت می‌شود، زبان اسپانیایی پاراگوئه ویژگی‌های منحصر به فرد و برجسته‌ای به خود گرفته است. به عنوان مثال، سخنرانان اسپانیایی در این کشور از زبان محاوره اصلی و از واژه “vos” به عنوان ضمیر دوم شخص مفرد استفاده می‌کنند.

Radio Nacional del Paraguay یک راه عالی برای شناخت ویژگی‌های متمایز این گویش ارائه می‌دهد. این ایستگاه رادیویی رسمی، دولتی است که اخبار، اطلاعات، موسیقی و نمایش‌های گفتگو‌محور پخش می‌کند، طیف وسیعی از موضوعات مختلف را در طول روز پوشش می‌دهد.

۶. Radio Mitre (آرژانتین)

برای دانشجویان زبان اسپانیایی که به دنبال اطلاعات خبری با کیفیت بالا هستند، برنده جایزه مارتین فیورو، رادیو میتر همان چیزی است که دکتر تجویز می کند. این رادیو خارج از آرژانتین واقع شده، و سخنرانانی با علم زبانی عالی با این ایستگاه همکاری می‌کنند، افرادی که با لهجه دقیق آن منطقه صحبت می‌کنند.

به همین ترتیب، رادیو میتر می‌تواند یک شبکه خبری باشد که بولتن‌های خبری و اخبار مهم را پوشش می‌دهد. طبق این گفته‌ها،این ایستگاه میزبان بحث و گفتگو‌های جدی کارشناسان درباره موضوعاتی مانند سیاست، اقتصاد، مباحث عمده موجود در داخل کشور و آخرین رویدادهای ورزشی است.

 7. Radio Fórmula (مکزیک)

 از لحاظ تاریخی، محتوای رادیو Fórmula عمدتا روی موسیقی متمرکز شده است، اما از آغاز دهه 1990، تمرکز آن به جای موسیقی روی برنامه‌های گفتگو محور تغییر یافته است. وقتی در حال تنظیم موج رادیو هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که مباحثی درباره موضوعاتی از جمله امور جاری، موسیقی، تئاتر، فیلم و فرهنگ مکزیکی را بشنوید.

 برخی از سخنرانان برجسته این ایستگاه، ماکسین وودساید، که به عنوان ملکه رادیو شناخته می‌شود و Joaquín López-Dóriga خبرنگار برجسته هستند. همچنین، آنتونیو زامبرانوی جذاب، مجری نمایش “ال پاندا”، که نمایش کمدی اصلی این ایستگاه است هم شنوندگان زیادی دارد.

 8. Radio Jai (آرژانتین)

رادیو جی خارج از بوئنوس آیرس در آرژانتین قرار دارد، این یک ایستگاه رادیویی یهودی است که می‌تواند از نظر سیاسی صهیونیست شناخته شود. تمرکز شدیدی بر ایمان یهودیان و همچنین رویدادهای سیاسی در اسرائیل دارد که یعنی برخی از برنامه‌های آن می‌تواند بسیار منحصر به افراد خاصی باشد.

 با این وجود، رادیو جی برنامه‌های عمومی جذاب و خدمات اطلاع رسانی هم ، با حضور مهمانان و سخنرانان ویژه از جمله سیاستمداران، نوازندگان، بازیگران و شخصیت‌های مذهبی پخش می‌کند. علاوه بر این، شایان ذکر است کهاین رادیو نمونه ای نادر از یک ایستگاه رادیویی است که موسیقی در Judaeo-Spanish را پخش می‌کند.

 9. Rock FM (اسپانیا)

یکی دیگر از نمونه‌های ایستگاه رادیویی اسپانیا که به نسل جوان اختصاص داده شده است، Rock FM قبلا به عنوان Rock & Gol شناخته می‌شد که متعلق به Radio Popular SA می‌باشد. همان‌طور که از نام آن بر می‌آید، ایستگاه بر ژانر راک تمرکز دارد و آخرین اخبار و آثار موسیقی راک و موسیقی کلاسیک و معاصر را پخش می‌کند.

 پیش از تغییر نام این ایستگاه، اخبار ورزشی به ویژه فوتبال نیز پوشش داده می‌شد. بعضی از مجریان شناخته شده که برای این رادیو کار می‌کردند، ایوان گیلن و رفع اسپالادا می‌باشند، و یکی از محبوب ترین نمایش‌ها “گاراژ زیرزمینی کوچک استیون” است که گیتاریست مشهور استیون ون زاند مجری آن است.

 10. ESPN Deportes Radio (ایالات متحده)

 با توجه به اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی است، ایالات متحده گاهی از زبان اسپانیایی هنگام بحث در مورد کشورهای اسپانیایی استفاده می کند. با این وجود، به لحاظ آماری، دومین جمعیت اسپانیایی زبان در جهان را داراست، در حالی که گویش اصلی آن اسپانیایی مکزیکی است، فرهنگ و اصطلاحات خاص خود را دارد.

 ESPN Deportses رادیو به طور موثری همتای اسپانیایی ESPN Radio است و به طور کامل بر ورزش تمرکز دارد. به ویژه، برنامه های فوتبال، فوتبال آمریکایی، بوکس و بیس بال به طور مرتب پوشش داده می شوند، گرچه این پوشش دهی شامل بسیاری از ورزش های دیگر هم می‌شود. ایستگاه همچنین مفسران شناخته شده‌ای مانند جورج راموس و کنت گرای را در اختیار دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن