زبان آلمانی

۱۰ وب سایت برای یادگیری رایگان زبان آلمانی

در گذشته، مردم اغلب مجبور بودند بر یادگیری به کلاسهای درس تکیه کنند، اما ابزارهای آنلاین زیادی مانند وب سایت‌‌های گوناگون وجود دارند، که می‌توانند به شما کمک کنند تا مهارت‌های زبان آلمانی خود را تقویت کنید. سایت آموزش آلمانی

برای افرادی که می‌خواهند یک زبان جدید بیاموزند، زبان آلمانی گزینه بسیار جذابی است، زیرا این زبان رایج ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا و زبان رسمی شش کشور مختلف است. خوشبختانه، در عصر اینترنت، کمبود ابزار خارجی وجود ندارد و امروزه یادگیری زبان آلمانی آسان‌تر از هر زمان دیگر است. سایت آموزش آلمانی

بنابراین، با توجه به این موارد، در اینجا 10 وب سایت که معتقدیم به شما در یادگیری زبان آلمانی کمک می‌کنند را معرفی می‌کنیم. سایت آموزش آلمانی

۱. Linguee.comبرای بازدید از سایت اینجا را کلیک کنید

سایت Linguee اساسا یک فرهنگ لغت آنلاین و موتور جستجو است که می‌تواند به عنوان یک ابزار ترجمه برای پیدا کردن ترجمه دقیق و مرتبط استفاده شود. با این حال، مزایای بیشتری نسبت به دیگر فرهنگ لغات آنلاین ساده تر دارد، چرا که حدود بیش از 1000 جستجو برای متون ترجمه شده به منظور ارائه نتیجه بهتر به شما ارائه می‌دهد.

این سایت هم منابع خارجی و هم فرهنگ لغت داخلی خود را که تحت بررسی مداوم یک تیم از سردبیران حرفه ای است، ارائه می‌دهد. یکی دیگر از مزایای Linguee نسبت به وب سایت‌های مشابه توانایی نمایش نمونه‌های کامل جمله ای برای جستجوی شما و ارائه ترجمه‌های متنی مربوطه است.

۲. Leo.orgبرای بازدید از سایت اینجا را کلیک کنید

تا حدودی مشابه مثال بالا، Leo.org دارای یک فرهنگ لغت آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد تا متون را از زبان آلمانی به انگلیسی یا از انگلیسی به آلمانی ترجمه کنید. می‌توانید کلمات یا عبارات طولانی‌تر را وارد کنید و یک ترجمه دقیق دریافت کنید،که با  نمونه‌هایی از چگونگی استفاده از کلمه یا عبارت در یک جمله کامل شده است.

واژه‌ها همراه با فایل‌های صوتی همراه است که می‌تواند برای تلفظ بسیار مفید باشد، در حالی که صفحات نتایج وب سایت همچنین دارای ویژگی “اطلاعات بیشتر” نیز است که شامل تعاریف و کلملت مترادف است. یکی دیگر از نکات مهم این وب سایت، انجمن آنلاین آن است که برای پرسیدن سوالات استفاده می‌‌شود. بحث‌های انجمن مربوط به کلمات یا عباراتی که جستجو می کنید نیز در صفحه «اطلاعات بیشتر» نمایش داده می‌شود.

3. Goethe.deبرای دیدن سایت اینجا کلیک کنید

این سایت توسط موسسه گوته اداره می‌شود، این وبسایت نه تنها مطالعه زبان آلمانی را تقویت می‌کند، بلکه به کسب آگاهی در مورد فرهنگ آلمان، با استفاده از محتوای مختلفی که منتشر می‌کند ، کمک می‌کند. این ویژگی‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا در مورد موسیقی، امور جاری، ادبیات، فیلم و موارد دیگر اطلاعات بگیرید.

ارائه اصلی این سایت چند برنامه آموزشی است که کاملا رایگان هستند و می‌توان آنها را براساس موضوع یا سطح توانایی طبقه بندی کرد. با این وجود، آنچه Goethe.de را به طور خاص کارآمد کرده، این است که شما می‌توانید از دیگر زبان آموزان سؤال بپرسید، راهنمایی‌هایی ارائه دهید و تجارب خود را از طریق انجمن، چت آنلاین و ویژگی‌های گروهی به اشتراک بگذارید.

۴. DW.comبرای دیدن سایت اینجا را کلیک کنید

یک منبع جامع برای زبان آلمانی، DW.com دارای تعدادی دوره، ویژگی‌های تعاملی، مقالات و تمرین‌های صوتی است که می‌تواند به واژگان و تلفظ شما کمک کند و حتی به شما دانش تخصصی از متخصصان در زمینه زبان، مانند کسب و کار آلمانی ارائه دهد.

همه دوره‌ها در این وب سایت طبق چارچوب مشترک اروپایی مرجع زبان‌ها به سطوح مختلف، از سطح A1 تا سطح C2، تقسیم شده‌اند، در حالی که یک آزمون دم دستی هم وجود دارد که به شما نشان می‌دهد که در حال حاضر در چه سطحی قرار دارید.

یادگیری آلمانی با منابع رایگان

5. وب سایت‌های مختلف خبری

یکی از موثرترین راه‌های تقویت زبان آلمانی این است که خودتان را در فرهنگ آلمانی غوطه ور کنید و راهی عالی برای انجام این کار خواندن وب سایت‌های خبری‌ آلمانی است سایت‌هایی که مردمی که در آلمان زندگی می کنند،می‌خوانند. این به شما این امکان را می دهد که زبان را همانطور که به زبان افراد بومی نوشته شده است، بخوانید و همچنین جنبه‌های فرهنگی این کشور را هم درک کنید.

سایت خبری که انتخاب می‌کنید ممکن است به دیدگاه‌های سیاسی، و همچنین سلیقه‌ها و علایق شما بستگی داشته باشد، اگر چه ممکن است مایل به خواندن چند مورد باشید تا مخلوطی از آنها. برخی از شناخته شده ترین آنها عبارتند از: Spiegel Online، Die Welt و Süddeutsche Zeitung، اگر چه موارد بسیار دیگری هم وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید.

6. YouTube.comبرای بازدید از سایت اینجا را کلیک کنید

هنگام یادگیری زبان، یوتیوب یکی از بهترین منابع آنلاین در اختیار شما است، زیرا کاربران زیادی هستند که ویدیو‌هایی آپلود می‌کنند که می توانند در فرآیند یادگیری به شما کمک کنند. به عنوان مثال، وبلاگ نویس ویدیویی Le Floid، مخاطبان ثابتی در این سایت دارد و اخیرا قادر به مصاحبه با صدراعظم آلمان، آنجلا مرکل شد.

یکی از بهترین جنبه‌های یوتیوب، دسترسی به طیف وسیعی از فیلم‌ها و سهولت پیدا کردن آنها از طریق تابع جستجو است. این یعنی اگر به دنبال ویدیوهایی درباره یک موضوع خاص یا یک جنبه خاص از زبان هستید، باید بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید.

 7. Twitter.comاینجا را کلیک کنید تا سایت را ببینید.

 بسیار شبیه به یوتیوب، توییتر نز یک ابزار بسیار مفید است، که ممکن است هنگام یادگیری زبان آلمانی فورا به ذهنتان نرسد. در نتیجه، به عنوان ابزار یادگیری زبان تا حدی دست کم گرفته شده است، اما مطمئنا می‌توانید از آن نفع ببرید. در نهایت، کلید این است، کاربرانی را دنبال کنید که با آنچه در جستجویش هستید، مرتبط هستند.

مثلا اگر علاقه مند به امور و سیاست‌های فعلی هستید، ممکن است بعضی از رسانه‌های اصلی آلمان مانند Der Spiegel را دنبال کنید، در صورتی که علاقمند به ورزشی مانند فوتبال هستید، شاید بخواهید یک سایت ورزشی آلمانی مانند Sky Deutschland را دنبال کنید.

 8. UrbanDictionary.com – اینجا را کلیک کنید تا این سایت را ببینید.

 یکی از محدودیت‌های بسیاری از وب سایت‌های ذکر شده این است که آنها بر تدریس زبان آلمانی به نحوی که به آنها آموزش داده شده است، تمرکز می‌کنند، تا روشی در واقع بر پایه تمرین روزانه است. در نتیجه، ممکن است زبان محاوره یا اصطلاحات عامیانه را یاد نگیرید، و ممکن است وقتی برای اولین بار آنها را می شنوید، قادر به درکشان نباشید.

کاملا محتمل است که شما با فرهنگ لغت خارجی سایت قبلا آشنا شده‌باشید، نسخه آلمانی آن نیز به همان شیوه عمل می‌کند. می‌توانید از سایت استفاده کنید تا کلمات و عبارات خاصی که می‌بینید، را جستجو کنید یا می‌توانید سایت را بر اساس حروف الفبا مرور کنید و برخی از اصطلاحات جدید عامیانه آلمانی را بخوانید.

 9. Memrise.com اینجا را کلیک کنید تا وب سایت را ببینید.

 Memrise یک وب سایت عالی برای گسترش واژگان شما است و اپ‌های iOS و Android آن اطمینان می دهد که می‌توانید از این سرویس به راحتی استفاده کنید، حتی زمانی که در خارج از کشور هستید. ثبت نام رایگان است و حتی می‌توانید از حساب فیس بوک یا توییتر خود برای ورود به این سیستم استفاده کنید، که دسترسی به آن را آسان می‌کند. سایت میزبان طیف گسترده‌ای از درس‌های زبان آلمانی، از سطح مبتدی تا مراحل پیشرفته‌تر را داراست و طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد. علاوه براین، کاربران می‌توانند از این وب سایت برای ایجاد درس‌های خود استفاده کنند و Memrise همچنین جامعه زبان مخصوص زبان آلمانی خود را دارد، که در آن می‌توانید اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید و از دیگران زبان بیاموزید.

 10. Karambolage اینجا را کلیک کنید تا این سایت را ببینید.

در نهایت، Karambolage یک نمایش تلویزیونی کوتاه مدت است که رابطه بین زبان‌های آلمانی و فرانسوی را، طبق شباهت‌ها، تفاوت‌ها، کلمات و عبارات رایج و عناوین فرهنگی بررسی می‌کند. محتوای این سایت توسط کانال تلویزیونی ARTE تولید و پخش می‌شود.

 هر اپیزود فقط بیش از 10 دقیقه طول می‌کشد و می‌توان به صورت آنلاین آنها را تماشا کرد. برخی از بخش‌ها سرگرم کننده هستند، و برخی بخش‌ها همراه انیمیشن هستند. در پایان هر اپیزود یک مسابقه برگزار می‌شود، با بینندگانی که یک بازی حدس زدن را بازی می‌کنند، که در آن باید تصمیم بگیرند که زیر نویس ارائه شده به زبان آلمانی است یا فرانسه.


آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن