زبان فرانسوی

10 کانال یوتیوب برای یادگیری و تقویت زبان فرانسوی

زمان یادیگری زبان فرانسوی، یکی از موثرترین کارها برای ارتقا دانشتان از زبان، گوش دادن مکرر به منابع صوتی/تصویری زبان فرانسه است. تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که فرآیند یادگیری زبان در کسانی که بطور مکرر خودشان را در معرض شنیدن زبان قرار می‌دهند سریعتر از کسانی است که این کار را انجام نمی‌دهند. گوش دادن و دیدن فیلم‌های فرانسوی، شوهای تلویزیونی، موسیقی و حتی پادکست‌های صوتی به شما در این مهم کمک می‌کند و باعث می‌شود زبان را سریعتر یاد بگیرید. بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری فرانسوی

کانال‌های یوتیوب از این مزیت برخوردارند که اغلب ویدیوهایی مختصر و مفید دارند و اینکه می‌توان هم بر روی کامپیوتر خانگی و هم بر روی گوشی آنها را به راحتی نگاه کرد. دیدن این کانال‌های برای زبان آموزان فرانسوی عالی است زیرا دیدن این کلیپ‌ها باعث ارتقا مهارت‌های زبانی شما می‌شوید و اینکه با دیدن آنها عبارات و اصطلاحات پایه و اساسی را یاد خواهید گرفت. شما در مدت کوتاهی با حجم بالایی از اطلاعات روبرو خواهید شد. بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری فرانسوی

با توجه به کانال‌های بیشماری که درباره زبان فرانسوی وجود دارند، می‌توانید طبق ذائقه‌ی خود یکی را انتخاب کنید و کلیپ‌های آن را ببینید. ما در این نوشتار 10 کانال برتر آموزش زبان فرانسوی را که برای تمامی سطوح مبتدی تا پیشرفته محتوا تولید کرده‌اند را به شما معرفی می کنیم. بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری فرانسوی

1. NormanFaitDesVidéos
این کانال برای افرادی ایده‌آل است که به دنبال راههای بامزه‌ی یادگیری زبان فرانسوی هستند. کلیپ‌های این کانال باعث شد خالق آنها، نورمن تاواد (Norman Thavaud)، به یک چهره‌ی معروف در فرانسه تبدیل شود. با توجه به تعداد افراد مشترک برای دیدن ویدیوهای این کانال، کلیپ‌های نورمن تاواد دومین تولید کننده‌ی محبوب ویدیوهای فرانسوی در یوتیوب است.

ویدیوهای نورمن در آپارتمانش ضبط می‌شوند و دیالوگ‌های روزمره، عبارات عامیانه و بسیاری موارد دیگر را می‌توانید از او بیاموزید. رویکرد او برای آموزش این عناوین بسیار سرگرم کننده است.

2. FrenchPod101
اگر به دنبال منبعی می‌گردید که بیشتر حال و هوای آکادمیک و آموزشی داشته باشد، FrenchPod101 یکی از بهترین گزینه‌هاست. هرچند که شاید این اسم بیشتر به عنوان انتشار پادکست‌هایش شناخته شده باشد، شرکت عرضه‌ کننده‌ی این سرویس یک کانال جداگانه‌ی یوتیوبی دارد که در آن ویدیوهایی را برای یادگیری زبان فرانسوی آپلود می‌کند. ویدیوها همگی مختصر و بسیار غنی هستند که با دیدن آنها هم دایره لغات شما بالا می‌رود و هم اینکه با ساختار و گرامر فرانسوی نیز بهتر آشنایی پیدا خواهید کرد.

3. EnjoyPhoenix
از بسیاری جهات، بهترین ویدیوها برای یادگیری فرانسوی ویدیوهایی هستند که بتواند اطلاعات با ارزشی به شما بدهد. در عصر مدرن، بسیاری از زنان بر ویدیوهای یوتیوب برای یادگیری نکات مدلینگ و آرایش استفاده می‌کنند. EnjoyPhoenix یکی از این کانال‌های بسیار محبوب است که در آن به زبان فرانسوی می‌توانید دو مورد را در یک مکان یاد بگیرید.

4. Les Questions cons
آنهایی که به دنبال منابع متفاوتی برای یادگیری و ارتقا مهارت‌های فرانسوی خود می‌گردند، قطعا از Les Questions Cons خوششان خواهد آمد. شرکت عرضه‌ کننده‌ی این ویدیوهای Le Tatou نام دارد که در یوتیوب کانال‌های دیگری را نیز اداره می‌کند که هرکدام از آنها از جمله محبوب‌ترین کانالهای یوتیوب شناخته می‌شوند. کلیپ‌های این کانال مفاهیم را بسیار ساده و روان شرح می‌دهد. سرگرم کننده بودن این ویدیوها از آنجایی نشات می‌گیرد که معمولا سوالاتی غیر معمول و عجیب پرسیده می‌شود و سپس جواب درخوری برای آنها ارائه می‌گردد.

5. Oh La La, I speak French!

این شبکه‌ی خاص بیشتر بر آموزش تمرکز دارد و به عنوان یک پلت فرم زبانی برای انگلیسی زبانانی که می‌خواهند فرانسوی یاد بگیرند شناخته می‌شود. در این کانال شما با جنبه‌هایی از فرهنگ فرانسوی نیز آشنایی پیدا خواهید کرد.

6. SloangeTeParle
زبان آموزان فرانسوی که به دنبال موردی «هنری» و خلاقانه می‌گردند، از این کانال استقبال می‌کنند. ساختار این ویدیوها بر پایه‌ی طنز و کمدی است و فضا به گونه‌ای است که یا از آن خوشتان می‌آید از ازش متنفر خواهید بود! همچنین به این نکته اشاره کنیم که ویدیوهای این کانال برای افرادی که قصد رفتن به کانادا و زندگی در مناطق فرانسوی زبان را دارند بسیار مفید است؛ ویدیوهای بسیاری تفاوت فرانسوی تلکم شده مابین کانادا و فرانسه را به خوبی بیان کرده‌اند.

7. FastGoodCuisine
یک کانال مهیج دیگر، FastGoodCuisine است که محتوای آشپزی دارد و کامل به زبان فرانسوی است. این کانال ازی گزینه‌های عالی برای کسانی است که بیشتر وقتشان را در آشپزخانه می‌گذرانند و دوست دارند دستور غذاهای جدید را یاد بگیرند. ویدیوها کوتاه هستند و دنبال کردن آنها آسان است. در بعضی قسمت‌ها مهمانانی نیز حضور دارند که کانال را جذاب‌تر می‌کند.

8. Français Authentique
یک کانال محبوب که بیشتر برای افرادی مناسب است که سطوح پیشرفته‌ی فرانسوی را می‌گذرانند. همانطور که از اسم کانال مشخص است، ویدیوهای این کانال بر فرانسوی استاندارد و اصیل تمرکز دارد؛ چیزی که انتظار دارید از یک فرانسوی زبان مقیم فرانسه بشنوید. میزبان این کانال، یوهان، همچنین سازنده‌ی پادکست‌های Français Authentique است که یک دوره‌ی آنلاین آموزشی است. ویدیوهای این کانال در دسته‌بندی‌های متفاوتی ارائه شده‌اند و موضوعات متفاوتی را پوشش می‌دهند. بیشتر ویدیوها کوتاه هستند.

9. Cyprien (یا Monsieur Dream)
این کانال شبیه به NormanFaitDesVidéos است. سیپرین یک کمدین فرانسوی است و در حقیقت محبوب‌ترین چهره‌ی ویدیویی فرانسوی زبان بر روی اینترنت محسوب می‌شود؛ کانال او بیش از 9 میلیون دنبال کننده دارد. این کانال خاص بیشتر برای زبان آموزان حرفه‌ای مناسب است. بیشتر ویدیوهای سیپرین حول و حوش 5-7 دقیقه هستند و در آنها این کمدین نظرات خود درباره رویدادهای روز را ارائه می‌کند.

10. Seb La frite
در آخر، این کانال وجود دارد که مناسب برای یادگیری فرهنگ و زبان فرانسوی است. ویدیوهای این کانال حدود 5-10 دقیقه زمان دارند و در میان آنها می‌توان ویدیوهای بلندمدتر را نیز پیدا کرد. موضوعات بسیاری در این ویدیوها پوشش داده می‌شوند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

بسیاری از این منابع را می‌توانید بصورت دانلود شده و آماده در این بسته دریافت کنید.

برای یادگیری زبان فرانسوی به طور خودآموز راههای زیادی وجود دارد. امروزه در عصر اینترنتی ما از این موهبت برخورداریم که هر زبانی که می‌خواهیم را به رایگان یاد بگیریم. در این مسیر تنها مواردی که مهم هستند، حوصله، تعهد و منابع درست است. فریدلینگو سعی دارد که منابع را در اختیار شما بگذارد؛ منابعی که همه رایگان هستند.

برای یادگیری زبان فرانسوی، برای افراد مبتدی، می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگان یادگیری فرانسوی استفاده کنید. در کنار اپلیکیشن‌ها، می‌توانید برای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبان فرانسوی از پادکست‌های رایگان زبان فرانسوی استفاده کنید. این پادکست‌ها را می‌توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و همیشه به آنها گوش دهید. دیدنفیلم‌ها و شوهای سینمایی به زبان فرانسوی از جمله موارد دیگر برای تمرین و تقویت فرانسوی است. همچنین اگر مشکل صرف افعال فرانسوی دارید، ما لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های صرف این افعال را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن