یادگیری زبان

11 راه برای تقویت مهارت‌های زبان با استفاده از گوشی همراه

برای بسیاری از زبان آموزان، بهترین راه استفاده از اوقات خارج از کلاس با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند همیشه سوال بوده است. اغلب پیدا کردن مکان‌های مناسب و محیط‌های راحت برای تمرین مهارت‌های زبان کار راحتی نیست، و این می‌تواند به عنوان مانع بزرگی بر سر راه تقویت این مهارت‌ها تبدیل شود. با اینحال، در دنیای مدرن ما با ابزاری در اطراف خود احاطه هستیم که می‌توانیم از آنها برای تمرین و تقویت زبان استفاده کنیم و این برای یادگیری تمامی زبانها صادق است. با این ابزارها، حتی نیازی نیست به خود زحمت دهید و از خانه خارج شوید.

تکنولوژی موجود در گوشی‌های هوشمند، امروز به یک بخش مهم از زندگی روزانه‌ی ما تبدیل شده است؛ ابزاری که آنقدر مهم شده است که اغلب فراموش می‌کنیم زندگی بدون آنها در گذشته چگونه بود. این دستگاههای کوچک ما را به دنیا متصل می‌کنند، یاد آوری‌های مهم را به ما می‌گویند و ما را با افراد نزدیکمان در هر کجایی هستند، نزدیک‌تر می‌سازند.

همچنین، گوشی‌های همراه از جمله ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای یادگیری زبانهای خارجی هستند. ما اینجا به شیوه‌های استفاده از تلفن همراه برای یادگیری زبان می‌پردازیم.

1. جواب سوالات خودتان را از تلفن همراهتان بپرسید
چه آیفون داشته باشید یا یک گوشی اندرویدی، شما می‌توانید به هر زبانی که می‌خواهید، از تلفن خود درخواست دریافت اطلاعات کنید. هم Siri و هم OK Google شما را در یافتن پاسخ سوالاتتان کمک خواهند کرد. برای مثال می‌توان از آنها خواست که ساعات اکران فیلم‌های جدید در سینماهای محلی را به شما اطلاع دهند، یا تاریخ تولد یک چهره‌ی مشهور را به شما بگویند؛ هر سوالی که داشته باشید، می‌توانید جواب آن را در تلفن همراه خود پیدا کنید. همچنین می‌توان از آن برای تمرین تلفظ نیز استفاده کرد و موارد دیگری که با توجه به قابلیت‌های نامحدود آن، شما را شگفت زده خواهد کرد.

2. زبان تلفن خود را به زبانی که قصد یادگیری آن را دارید عوض کنید
این مورد شاید به نظر شما تاثیر چندانی در یادگیری زبان نداشته باشد. اما، زمان یادگیری زبانهای خارجی، هر چیز جزئی می‌توانند کمک کننده باشد. تغییر زبان گوشی به انگلیسی، چینی، یا اسپانیایی می‌توانید شیوه‌ی مفیدی برای در معرض قرار دادن شما با زبان مورد نظرتان باشد و به شما در ارتباط برقرار کردن با آن کمک کند.

3. دیکشنری نصب کنید
گوشی‌های هوشمند دنیای مدرن برای هرچیزی یک اپلیکیشن دارند. شما می‌توانید در گوشی همراه خود یک مربی ورزشی استخدام کنید، بازیهای مدرن را بازی کنید و به دنبال راههای مدیتیشن باشید. استفاده‌ی مثبت از این امکانات می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. بر روی گوشی خود حتما یک دیکشنری نصب کنید؛ موردی که در اوقات متعددی بسیار به کمک شما خواهد آمد.

4. پخش کننده‌ی صوتی
استفاده از Mp3 پلیر نیز یک ابزار مناسب برای یادگیری است که می‌توانید آن را با خود همه جا داشته باشید. حال چه از گوشی خود به عنوان پخش کننده‌ی صوتی استفاده می‌کنید یا اینکه دستگاه جداگانه‌ی برای ذخیره‌ی فایلهای صوتی خود دارید، یک mp3 پلیر خوب می‌تواند فرصت‌های بی‌نظیری برای تقویت مهارت‌های مکالمه‌ای و شنیداری در اختیار شما بگذارد.

5. لم دادن و گوش دادن به موسیقی
گوش دادن به موسیقی نیز می‌تواند یکی از راههای عالی برای تقویت مهارت‌های زبانی شما باشد. موسیقی‌های جدید را پخش کنید و به دنبال چیزی بگردید که با سلیقه‌ی موسیقیایی شما مطابقت دارد. متن موزیک را می‌توانید از اینترنت دانلود کنید و آن را به همراه گوش دادن به موسیقی با خود زمزمه کنید؛ اگر دوست دارید می‌توانید همراه با موسیقی خودتان نیز با صدای بلند آن را بخوانید.

6. قدرت پادکست
داشتن یک mp3 پلیر به معنی این است که شما می‌توانید پادکست‌های متفاوت را بر روی گوشی خود نصبت کنید و به آنها گوش دهید. در کنار پادکست‌های متعددی که بطور اختصاصی برای یادگیری زبان طراحی و ضبط شده‌اند، شما می‌توانید همچنین از پادکست‌هایی استفاده کنید که موضوعات متفاوتی را پوشش می‌دهند. گوش دادن به این پادکست‌ها می‌تواند مهارت شنیداری شما را تقویت کند. در گوگل جستجو کنید، مطمئنا با بیشمار پادکست مرتبط با سلیقه‌ی خود روبرو خواهید شد.

7. از اینترنت استفاده کنید
اگر چیزی بر روی اینترنت وجود نداشته باشد، پس احتمال وجود خارجی نیز ندارد! برای هر موردی که تصورش را می‌کنید، به هر زبانی که به آن علاقمند هستید، بر روی اینترنت مطالبی وجود دارند که موضعات مورد نظر شما را پوشش می‌دهند. موضوع مورد نظر خود را انتخاب و جستجو کنید.

8. وبلاگ بخوانید
همچون پادکست‌ها، بلاگ‌های متعددی نیز وجود دارد که بطور اختصاص برای زبان آموزان طراحی شده‌اند که اغلب جای مناسبی برای شروع هستند. اما هیچ محدودیتی در جستجو برای موضوع مورد علاقه‌ی خود ندارید. درگیر کردن خود با موضوعاتی که مورد علاقه‌ی شما هستند همیشه می‌تواند در یادگیری شما تاثیرگذار باشد و به شما انگیزه بدهد.

9. توییت!
توییت کردن، در طول چند سال گذشته، به یک مدیوم استاندارد برای افراد سرتاسر دنبال تبدیل شده است؛ این رسانه موجب شده است که مردم به سرعت بالایی از تمامی رویدادهای سیاسی، اجتماعی، و اخبار چهره‌های مشهور باخبر شوند. شما می‌توانید حسابهای خبری، ورزشی یا اقتصادی را دنبال کنید، و می‌توانید نظر خود را نیز بر آنها بنویسید. سعی کنید کاربرهایی را دنبال کنید که با زبان مورد نظر شما توییت می‌کنند.

10. اجتماعی شوید
فیس بوک دیگر تنها یک محل ارتباط با افراد نزدیک و دوستان نیست. گروهها و پیج‌های متعددی بر روی فیس بوک وجود دارند که می‌توانید طبق سلیقه‌ی خود آنها را پیدا کنید و دنبال کننده‌ی مطالب آن شوید. شما می‌توانید در بحث‌ها شرکت کنید و نظر خود را نیز بیان کنید. اگر موضوع مورد علاقه‌ی شما وجود ندارد، پس خودتان آن را ایجاد کنید!

11. خاطرات خود را بنویسید
سعی کنید مهارت‌های زبانی خود را به زبانی که می‌خواهید آن را یاد بگیرید بنویسید. برای این کار می‌توانید هر روز 5 تا 10 دقیقه از وقتتان را صرف نوشتن کنید. امروزه در گوشی‌های هوشمند اپلیکیشن‌های متعددی برای انجام این کار وجود دارد که هر کدام از ویژگی‌های خاصی برخوردارند. می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و شروع به نوشتن کنید. اینطوری هم خاطرات خود را ثبت می‌کنید و هم به تمرین زبان می‌پردازید.

منبع: لینک

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن