اپلیکیشنزبان آلمانی

12 اپلیکیشن برتر آموزش زبان آلمانی

در زمانه‌ی خوبی برای یادگیری زبان آلمانی هستیم! همه‌ی امکانات را در اختیار داریم؛ از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت و مهم‌تر از همه اینترنت، که می‌توان هر آنچه برای یادگیری هر زبانی لازم است را در اختیار داشته باشیم. یکی از بهترین راهها برای یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی گوشی‌های همراه است. ما اکنون همه چیز را در اختیار داریم و هیچ عذر و بهانه‌ای برای یاد نگرفتن هیچ زبانی پذیرفته نیست! در زیر ما بعضی از این اپلیکیشن‌های معروف را که می‌توان با استفاده زا آنها زبان آلمانی را یاد گرفت، برای شما گردآوری کرده‌ایم. اپلیکیشن یادگیری زبان آلمانی

12 اپلیکیشن عالی برای یادگیری زبان آلمانی

1. Duolingo اپلیکیشن دولینگو

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان

در میان کل اپلیکیشن‌ها، Duolingo تنها اپلیکیشنی است که رویکرد میانه‌ای را اتخاذ کرده است و آلمانی را در عین جامع بودن، با بازی نیز آموزش می‌دهد. اپلیکیشن Duolingo در سال 2013 توانست جایزه‌ی بهترین اپلیکیشن را هم در اپ استور و هم در گوگل پلی به دست بیاورد و طراحی آن یکی از بهترین طراحی‌ها در میان اپلیکیشن‌های آموزشی است. در اینجا می‌توانید مطلب مفصلی راجع به این اپلیکیشن بخوانید.

خلاصه بگوییم، Duolingo بخاطر خلاصه‌وار بودن و ساده بودن کاربرد آن محبوب است. حتی خود طراحی هم نمایانگر این ویژگی است. Duolingo همه چیز را قطعه قطعه و بخش بخش می‌کند. صفت‌ها، کلمات پرسشی، زمانها، اسامی اختصار، واژگان تکنیکی و دیگر موارد را بصورت لقمه‌ای آموزش می‌دهد. برای زبان آلمانی حدود 60 درس طراحی شده است که برای مدت مدیدی سرگرمتان می‌کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Duolingo این است که نیازی ندارید وقت زیادی بریا آن بگذارید. هر روز برای انجام دادن 3-4 واحد درسی، تنها 20 دقیقه نیاز دارید و بدین شیوه می‌توانید در سه ماه کل درس‌های موجود را تمام کنید. چیزی حدود 1500 کلمه در سه ماه!

اپلیکیشن FluentU

2. Fluentu

وب سایت: Fluentu German

لینک FluentU بر روی اپ استور

(نسخه‌ی اندرویدی این نرم‌افزار هنوز موجود نیست)

FluentU یک پلت فرم عالی برای یادگیری زبان آلمانی است. برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های یادگیری، FluentU از یک رویکرد متفاوت برای آموزش آلمانی استفاده می‌کند. رویکردی مبتنی بر ویدیو.

FluentU یک پلت فرم آموزشی مبتنی بر ویدیو است که از سراسر وب بهترین ویدیوهای زبان آلمانی را گرد آوری می‌کند و آنها را به مجموعه‌ منابع آموزش زبان آلمانی تبدیل می‌کند. چیزی که این اپلیکیشن را منحصر بفرد می‌کند این مولفه است که ویدیوهایی از منابع مختلف و درباره‌ی موضوعات متفاوتی برای آموزش آلمانی گردآوری شده است و همچنین به زبان آموز نشان داده می‌شود که چگونه آلمانی در نقاط مختلف تلفظ می‌شود. کلیپ‌هایی شامل کلیپ‌هایی از شوهای تلویزیونی، موزیک ویدیوها، تبلیغات تجاری، تبلیغات فیلم‌های سینمایی، و دیگر موارد است که در کل مجموعه‌ی جذاب و متفاوتی می‌تواند برای زبان آموز باشد.

این ویدیوهای همچنین دارای زیر نویس هستند و رویکردی تعاملی با زبان آموز دارند. شما می‌توانید با ویدیوها رابطه‌ی خوبی برقرار کنید و آن را هر وقت خواستید متوقف کنید و کنترل آن را در دست بگیرید.

3. MindSnacks اپلیکیشن MindSnacks

لینک MindSnacks برای iOS در اپ استور

قیمت: 4.99 دلار

MindSnacks یک اپلیکیشن آموزشی با رابط کاربری جذاب برای زبان آلمانی است. حتی با وجود اینکه هدف از طراحی این اپلیکیشن دانش آموزان بوده است، کار با اپلیکیشن آن آنقدر جذاب است که یادگیری لغات آلمانی را برای هر کسی می‌تواند جذاب کند.

این اپلیکیشن بیشتر بخاطر رویکرد بازی محورش در یادگیری و بازبینی کلمات شناخته می‌شود؛ MindSacks به شما کمک می‌کند که کلمات جدید را از طریق 9 بازی یاد بیگرید. این اپلیکیشن به واحدهای لغوی متفاوتی همچون غذا، مشاغل، حمل و نقل، و دیگر موارد تقسیم شده است و برای هر مجموعه‌ی لغوی، شما می‌توانید از این بازی‌ها برای یادگیری و تقویت دامنه لغات خود استفاده کنید.

در این اپلیکیشن 50 مجموعه‌ی لغت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این بازیهای جذاب آنها را یاد بگیرید.

4. MosaLingua اپلیکیشن MosaLingua

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: 4.99 دلار (اپ استور)، 5.99 دلار (گوگل پلی)

MosaLingua پلت فرمی است با رویکردی ترکیبی از یک اپلیکیشن تعاملی آلمانی و یک دفترچه عبارات صوتی.

چیزی که MosaLingua را منحصربفرد می‌کند، استفاده‌ی آن از تکنیک SRS برای نمایش لغات جدید است. اساسا، SRS راهی برای بازبینی و بازخوانی کلمات درست قبل از زمانی است که ممکن است آنها را فراموش کنید. بدین طریق، در دراز مدت، کلمات را می‌توانید برای مدت زمان بیشتری در ذهن خود ماندگار کنید.

این اپلیکیشن دارای بیش از 14 دسته‌بندی و حدود 100 زیر مجموعه است که همگی از مولفه‌های مکالمه‌ای و فایل‌های صوتی برخوردارند و تقریبا 3000 عبارت را در بر می گیرد. MosaLingua طراحی شده است تا این عبارات را در کمترین بازه‌ی زمانی یاد بگیرید آنها را در ذهن خود ماندگار کنید.

5. Rosetta Stone رزتا استون Rosetta Stone

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان (برای حساب آزمایشی)

تقریبا اشاره به مجموعه‌های آموزشی زبان بدون اشاره به رزتا استون غیر ممکن است.

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متدهای یادگیری محبوب که در نسخه‌های موبایلی نیز عرضه شده است.

بدون اشاره به جزئیات، مجموعه‌های موجود در رزتا استون با ارائه‌ی تجربه‌ای کاملا عمیق و با غوطه ور کردن کاربر در دنیای زبان، متدی کاملا متفاوت را نسبت به دیگر برنامه‌ها به افراد ارائه می‌دهند. این اپلیکیشن از همان ابتدا آلمانی را با زبان آلمانی به سادگی هرچه تمامتر آموزش می‌دهد.

با این کار، این نرم افزار قصد دارد محیطی برای کاربر ایجاد کند که تمامی مولفه‌های آن به زبانی باشد که قصد یادگیری آن را دارید. شیوه‌ای که بچه‌ها زبان مادری‌شان را یاد می‌گیرند.

هرچند که شاید در نگاه اول این نرم افزار کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما با اتصال مفاهیم و موضوعات نمایش داده شده به کلمات آلمانی ، رزتا استون متدی را ارائه می‌کند که در دراز مدت از مزایای بسیاری برخوردار است. شما به مرور با کلمات، عبارات، جملات و پاراگراف‌هایی روبرو می‌شوید که زبان را به شما یاد می‌دهند.

اگر در ابتدای مسیر یادگیری آلمانی هستید و هیچی از این زبان نمی‌دانید، نسخه‌ی اندرویدی / iOSی این نرم افزار می‌تواند گزینه‌ی مناسبی بریا شما برای شروع به یادگیری باشد.

یکی از نکات منفی این نرم افزار قیمت بالای آن است. هرچند که در مواقعی تخفیف‌های جالبی را می‌توانید از طریق وب سایت آن پیدا کنید.

6. Memrise اپلیکیشن Memrise

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان

یکی از نوآورانه‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری لغات آلمانی که در میان رفقای خود سر و گردنی بالاتر است. Memrise یک انتخاب عالی برای جواب دادن به نیازهای آموزشی شماست، بخصوص زمانی که برای یادگیری و به خاطر آوردن کلمات آلمانی با مشکل روبرو هستید.

رویکرد این نرم افزار منحصربفرد است. برخلاف بسیاری از اپلیکیشن‌ها، Memrise کلمات را صرفا بر پایه‌ی تصویر به کاربر آموزش نمی‌دهد. این اپلیکیشن کلمات را با لحنی طنز آمیز و کمیک آموزش می‌دهد.

یکی دیگر از نکات جالب این اپلیکیشن این است که طراحی آن توسط افراد حرفه‌ای صورت نگرفته است بلکه توسط یک مجموعه‌ از یادگیرندگان زبان اجرایی شده است. در اینجا می‌توانید مطلب جامعی در مورد این اپلیکیشن بخوانید.

Memrise‌ سطوح متفاوتی را آموزش می‌دهد؛ از سطوح مقدماتی گرفته تا سطوح پیشرفته‌ی زبان مجموعه‌های متفاوتی از افعال، نقل قول‌ها، احساسات و رنگ‌ها را آموزش می‌دهد.

7. AnkiAnki

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان برای اندروید و نسخه‌ی دسکتاپ (24 دلار برای نسخه‌ iOS)

اسم این اپلیکیشن کاری که انجام می‌دهد را لو می‌دهد. Anki در ژاپنی به معنی حفظ کردن است و این اپلیکیشن یک برنامه‌ی فوق العاده برای یادگیری واژگان آلمانی به وسیله‌ی فلش کارت‌ها است. درست مثل Memrise، آنکی همچنین از قابلیت (SRS (Space Repetition system و همچنین محتوای تولید شده توسط کاربر نیز پشتیبانی می‌کند.

طراحی و رابط کاربری اپلیکیشن ساده است، اما الگوریتمی که SRS را فعال می‌کند بسیار قدرتمند طراحی شده است. Anki از بهترین نرم‌افزارهای فلش کارت برای یادگیری عبارات و لغات و نکات گرامری است و کار با آن آسان است. می‌توان برای فلش کارت‌ها عکس گذاشت، صدا اضافه کرد و به آن فایل الصاق کرد. جدا از بسته‌های از پیش آماده برای استفاده، شما می‌توانید فلش‌کارت‌های خود را نیز به سیستم اضافه کنید. ثبت نام برای استفاده از Anki رایگان است و این اپلیکیشن در دو نسخه‌ی اندروید و iOS نیز موجود است. بخوانید: 4 نکته برای استفاده از Anki.

نسخه‌ی اندرویدی این اپلیکیشن رایگان است اما برای نسخه‌ی آیفون و آیپد باید 24 دلار پرداخت کرد.

8. Busuu اپلیکیشن Busuu

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: نسخه‌ی رایگان + 14.99 یورو برای هر ماه برای فعالسازی ویژگیهای اضافی

Busuu ی آلمانی یک اپلیکیشن متفاوت است که شیوه‌ی آموزشی‌اش شاید شبیه به دیگر برنامه‌ها باشد، اما چیزی که آن را متفاوت از بقیه می کند، وجود یک جامعه‌ی فعال از زبان آموزان است که می‌توانند هر لحظه به شما برای تصحیح و تقویت مهارت‌هایتان کمک کنند.

اپلیکیشن Busuu نیز مبتنی بر استاندارد CEFR‌ است، و موارد آورده شده در این برنامه به شدت استاندارد هستند. در هر درس، به شما واژگان کلیدی آموزش داده می‌شود و مواردی چون دیالوگ‌ها، تمارین نوشتاری، بخش مکالمه و صحبت کردن با افراد محلی، ضبط مکالمات و درسی برای جمع بندی در آن قرار دارد.

درست همچون OpenLanguages، این اپلیکیشن نیز از نظر موضوعاتی که پوشش داده است، بسیار کامل و جامع است، و تمارین به نوعی طراحی شده اند که حول محور هر چهار مهارت نوشتاری، شنیداری، خواندن و صحبت کردن بنا شده‌اند. شما می‌توانید اینجا مطلب مفصلی درباره‌ی این اپلیکیشن بخوانید.

اگر از آن تیپ افرادی هستید که دوست دارید تمرین‌های زیادی انجام دهید و با افراد محلی صحبت کنید، Busuu انتخاب خوبی برای شما می‌تواند باشد.

9. iStart German iStart German

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

ظاهرا iStart اسم خوبی برای این اپلیکیشن است و طراحی آن افرادی را هدف گرفته است که از آلمانی چیزی نمی‌دانند و در ابتدای راه هستند. فرآیند یادگیری بسیار کند است و به آرامی جلو می‌رود اما اطلاعات جامع و کاملی را می‌توان درباره زبان آلمانی در این اپلیکیشن دریافت کرد.

محتوای این اپلیکیشن به فرمی ارائه می‌شود که شبیه به یک پنجره‌ی چت (chat) به نظر می‌رسد و فرآیند آموزش توسط دو آلمانی زبان اجرا می‌شود. هر درس شامل متن و نسخه‌ی صوتی است و موارد بصری دیگری نیز برای هرچه تکمیل تر کردن محتوا در آن کار شده است.

یادگیری آلمانی با iStart بدین شیوه است که شما به معلمان گوش می‌دهید و موارد آموزشی را همچون الفبای آلمانی، عبارات متداول روزانه و دیگر موارد را می‌آموزید. جدا از یادگیری کلمات جدید، اطلاعات دیگری نیز در خلال درس‌ها به شما ارائه می‌شود. این اپلیکیشن به افرادی پیشنهاد می‌شود که هیچ پیش زمینه‌ی از زبان آلمانی ندارند و می‌خواهند از صفر شروع کنند. این اپلیکیشن تنها برای iOS موجود است.

10. German verb conjugations by Brainscape German verb conjugations by Brainscape

وب سایت

قیمت: (رایگان برای نسخه‌ی آزمایشی)

یکی از چالش‌هایی که زبان آموزان آلمانی همیشه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بحث تغییر شکلی افعال و اسامی است. این موارد در داخل جملات بنا به جنسیت، تعداد و وضعیت تغییر شکل می‌دهند. اگر پیدا کردن اشکال متفاوت این افعال و کلمات برای شما سخت است، می‌توانید از این اپلیکیشن به نفع خود استفاده کنید.

چیزی که انتظار شما را می‌کشد لزوما مجموعه‌ای از فلش کارت‌ها است که به هشت دسته‌بندی تقسیم شده است و هر کدام یکی از زمانهای فعلی آلمانی را تشریح می‌کنند.

تمامی دسته‌بندی‌ها شامل 275 فعل پر استفاده‌ در زبان آلمانی هستند که به درستی طبق ضمایر مربوطه تغییر شکل داده شده اند. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد که از نظر سیستماتیک خود را درون یکی از سخت‌ترین بخش‌های یادگیری زبان آلمانی ببینید و آن را درک کند.  کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده است و می‌توانید از آن در فرآیند مطالعات خود استفاده کنید.

11. Babbel babbel

وب سایت

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

نسخه‌ی iOS در اپ استور

درس‌های ارائه‌ شده در بابل لقمه‌ای و در سایز کوچک هستند و به راحتی می‌توانید در زندگی شلوغ روزمره‌ی خود وقت کافی برای مرور کردن و یادگیری کلمات و موارد جدید را پیدا کنید.  در بابل می‌توانید طبق سلیقه‌ی خود حوزه‌های متعددی را برای خواندن و یادگیری لغات انتخاب کنید. از سفر و مسافرت گرفته تا تجارت، به هر موضوعی که علاقه دارید می‌توانید آنها را برای یادگیری فراخوانی کنید.

سیستم آموزشی بابل برای زندگی مدرن طراحی شده است و با در نظر داشتن اینکه همه مشغله‌ی کاری دارند، به شما این قابلیت را می‌دهد که در هر کجا و هر زمان، بر روی گوشی یا تلفن همراه و یا کامپیوتر خانگی، موارد آموزشی را مرور کنید. فرآیند طی شده در تمامی دستگاههای شما به روز شده و در هر دستگاهی می‌توانید به آخرین مرحله‌ای که بودید دسترسی پیدا کنید. می‌توانید مطلب مفصلی درباره این اپلیکیشن را اینجا بخوانید. اپلیکیشن یادگیری زبان آلمانی

12. SpeakEasy speakeasy german application

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: 3.99 دلار برای هر کدام از این نسخ

SpeakEasy یک دفترچه عبارات است که برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS ارائه شده است.

در این اپلیکیشن فایل‌های صوتی از افراد محلی وجود دارد که می‌تواند تجربه‌ی دست اولی را به شما ارائه کند. زمانی که خود را در موقعیتی می‌بینید که باید آلمانی صحبت کنید، برای مثال هنگام رفتن به کشورهای آلمانی زبان، این اپلیکیشن پر از عباراتی است که هر زمان می‌توانید به آن رجوع کنید.

بعضی از ویژگیهای جالب SpeakEasy شامل ویژگی عقب و جلو کردن فایلهای صوتی و فلش کارت‌ها است.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن