زبان انگلیسییادگیری زبان

13 نکته برای تسلط مادام العمر به زبان انگلیسی

راز تسلط به یک زبان چیست؟ یادگیری زبان انگلیسی در خانه بهترین راه تسلط بر زبان انگلیسی

پاسخ مشخصی وجود ندارد. میلیون‌ها روش و تست و برنامه وجود دارد که ما را برای رسیدن به این هدف راهنمایی می‌کنند، و تا حدودی هم مفید هستند ولی اغلب آنها موارد ضروری برای موفقیت را برای ما آشکار نمی‌کنند. یادگیری زبان انگلیسی در خانه

روش‌های خاصی برای تسلط به یک زبان وجود دارد، مانند ارتباط موثر، انطباق گرامری، آگاهی فرهنگی و اعتماد به نفس، اما در نهایت، دستورالعمل تسلط به زبان برای هر زبان آموزی منحصر به فرد است. بهترین راه تسلط بر زبان انگلیسی

امروز قصد داریم نحوه ساخت روش فوق العاده موثر مخصوص خودتان را به شما نشان دهیم.

یافتن مسیر یادگیری زبان انگلیسی شما

1. دلیل یادگیری زبان را برای خود مشخص کنید: این سوال مهم را از خود بپرسید. دلیل آن را به خوبی معین کنید و از پاسخ خود به عنوان الهام و راهنما برای کل روند یادگیری استفاده کنید. واقعا می‌خواهید یاد بگیرید؟ آیا انگیزه یادگیری شما درونی است یا انتظاری است که دیگران از شما دارند؟ تا زمانی که دلیل شما درونی باشد، به روشی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید و بخشی از نگرش تان را شکل می‌دهد، مسیر شما برای تسلط به زبان احتمالا دشوار، غیرقابل تصور و ناکارآمد خواهد بود.

با این حال، اگر «دلیل» شما قوی و صادقانه باشد، می‌تواند الهام بخش بوده و در تمام مراحل به شما انرژی بدهد. حال بهترین زبان آموزان می‌دانند چرا زبان می‌آموزند و این خاطر اجبار نیست.

2. زندگی خود را سازماندهی، روند یادگیری را برنامه ریزی و اهداف خود را تنظیم کنید: درباره روش‌های مختلف، مدارس، و برنامه‌های یادگیری تحقیق کنید. آگاه باشید که گزینه‌های جایگزین با کیفیت و فرصت‌های یادگیری هر روز در حال افزایش هستند. تمایل دارید آنلاین، در مدرسه یا همراه یک معلم خصوصی زبان بیاموزید؟ آیا ایده واضحی از آنچه این یادگیری از زندگی شما طلب می‌کند دارید؟

با دوستانی که قبلا این مسیر را رفته‌اند و کسانی که موفق بوده‌اند و نیز مدارس مختلف گفتگو کنید. در کلاس‌ها شرکت کنید، تا ببینید با کدام یک بهتر ارتباط برقرار می‌کنید. و در نهایت، اهداف‌تان را نه تنها با زبان انگلیسی (نتیجه نهایی)، بلکه با نگرش و رویکردتان به کل فرایند تعیین کنید.

3. یک شبکه پشتیبان بسازید: از خانواده و دوستان خود بخواهید پشتیبانتان باشند. به مربیان، افرادی که قبلا موفق بوده‌اند، معلمان و دوستانی در دنیای واقعی، و همچنین جوامع یادگیری زبان مجازی توجه کنید.

هرچه زبان آموزان موفق تری اطراف خود داشته باشید، نگرش‌ها، استراتژی‌ها، حمایت و اعتماد به نفس آنها بیشتر بر شما تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این، در زمان سردرگمی، این افراد می‌توانند و به شما کمک خواهند کرد.

تسلط به زبان انگلیسی

4. روش‌های موثر / سبک‌های یادگیری موثر: روش‌های یادگیری موثر جهانی و فردی وجود دارد. برای مثال، رویکرد ارتباطی روش بسیار موثری برای یادگیری زبان برای هر نوع از افراد یادگیرنده است. در واقع، این نحوه طبیعی یادگیری ماست.

رویکرد ارتباطی، ارتباطات معنی دار را به عنوان وسیله‌ای برای یادگیری یک زبان در نظر می‌گیرد، و اصولا بر عملکرد تمرکز دارد تا ساختار (چیزی که نادیده گرفته می‌شود، ولی نقش مکمل در این فرآیند دارد).

درک سبک یادگیری شما به تشخیص نحوه یادگیری شخصی شما کمک می‌کند. آیا بیشتر به صورت بصری یاد می‌گیرید یا شنوایی و حسی؟ به عنوان یک قاعده کلی، چیزهایی که معمولا دوست دارید انجام دهید، احتمالا ارتباط بیشتری با سبک یادگیری شما دارد. اگر به شکل تصویری بهتر می‌آموزید، شاید برنامه‌های تلویزیون و فیلم‌ها بهترین گزینه برای شماست، در حالی که اگر یک یادگیرنده شنوایی هستید، پادکست‌ها و موسیقی می‌تواند مفید باشد.

اگر چگونگی یادگیری خود را نمی‌دانید، حین یادگیری و تمرین روش‌های مختلف به روند یادگیری خود دقت کنید، چرا که این روش نکات خوبی درباره خودتان به شما می‌آموزد. این دلیل خوبی است از اینکه، افرادی که زبان دوم را در بزرگسالی یاد می‌گیرند،زبان سوم را به راحتی می‌آموزند. آنها از نحوه یادگیری خود آگاهی بیشتری دارند.

5. مسئولیت یادگیری خود را بر عهده بگیرید: فقط انجامش دهید. ابتدا در فرآیند یادگیری زبان غوطه ور شوید. یاد بگیرید از آن لذت ببرید. اگر درگیر زبان نشدید، روند یادگیری را ترک نکنید، بلکه مسئولیت پذیر باشید و اشتباه خود را بیابید. اگر یاد نمی‌گیرید، از خود دلیلش را بگرسید، چرا که نه. شاید افراد و شرایطی وجود داشته باشند که در فرآیند یادگیری شما نقش بازی کنند، اما هیچ کس نمی‌تواند برای شما زبان بیاموزد.

نمی‌توانید تقصیر را از نبود امکانات، زمان، پول یا فرصت بدانید. باید به اندازه کافی این شرایط را بد بدانید و بر موانع خارجی غلبه کنید. دستاوردهای ارزشمند آسان نیستند، اما اگر از فرایند لذت ببرید، پرداختن بهای آن ارزش دارد. اما همچنین گاهی اوقات مسئولیت پذیری به معنای جرات تغییرچیزهای اطرافتان است.

در مسیر تسلط به زبان انگلیسی

6. نگرش درست داشته باشید(از سفر و مقصد لذت ببرید): نگرش خود نسبت به یادگیری زبان را مدام ارزیابی کنید. یادگیری زبان مانند یادگیری ریاضی یا علوم نیست. اگر در دبیرستان اینطور آموزش دیده‌اید، وقت آن است که دیدگاه خود را تغییر دهید.

یادگیری موثر، جذاب و جالب است و موضوعی برای زندگی به ارمغان می‌آورد. یادگیری موثر لذت بردن از روند و تلاش برای نتیجه است. تجربه ای که در آن از یادگیری لذت برده اید را به خاطر آورید، وقتی با گذشت زمان، شما همیشه مشتاق آن بودید.

 دسترسی به این نوع یادگیری آسان نیست، اما اگر راهنمایی‌ها / مراحل بالا را دنبال کنید و ایده ای از اینکه چه می‌تواند باشد، داشته باشید، می‌توانید شروع به جمع آوری نگرش‌ها، پشتیبانی شبکه‌ها و منابع برای تسهیل آن کنید. این برای شما یک فرآیند لذت بخش،همچنین دستیابی به اهداف را در بر خواهد داشت.

یادگیری انگلیسی

 7. وقت خودتان را هر روز وقف یادگیری کنید / یک برنامه روزانه ایجاد کنید: با تلاش خود در این روند پیوسته، متعهد و مستحکم باشید.رسیدن به یک سطح عالی یک عادت روزانه است، نه شرکت در کلاس دو بار در هفته. باید انگلیسی را هر روز یا حداقل 5 یا 6 روز در هفته وارد زندگی واقعی خود کنید، زیرا هیچ کس بدون تلاش روزانه به سطح برتر هدف خود نمی رسد. احتمالا نیازی به مطالعه روزانه ندارید، اما لحظات راحت زندگی خود را پیدا کنید تا بتوانید برنامه روزانه‌ای ایجاد کنید که به شما امکان می دهد با زبان انگلیسی بازی کنید، از آن لذت ببرید و با آرامش یاد بگیرید.

 8. حد متوسط را قبول نکنید: از خود یا افرادی که برای یادگیری به آنها وابسته‌اید حد متوسط را نپذیرید. برای تکرار نکته فوق در مورد برتری، میانجیگری در زبان انگلیسی مانند سرگرمی شرکت در کلاس دو بار در هفته است. قبول کنید که در این صورت 100٪  و به طور کامل در راه تسلط به زبان قرار ندارید، اما می‌توانید در هر مرحله یاد بگیرید، و لازم نیست به دیدگاهی متوسط  فکر کنید.

 داشتن نگرش متوسط در زندگی ساده است، یک برنامه متوسط، هدف متوسط، یک دستاورد متوسط، یک مدرسه یا معلم متوسط یا میانجیگری هر یک از این 13 راهنمایی، به هر حال آنچه به شما داده می‌شود را می‌گیرید، و تسلط با یک نگرش متوسط به دست نمی‌آید. وقتی انتظار بهترین تلاش را از خود و دیگران دارید،چیزهای واقعا عالی اتفاق می‌افتد.

9. آرام باشید، لذت ببرید و به خودتان سخت نگیرید: سعی کنید تا جای ممکن یادگیری را سرگرم کننده و جالب کنید. باید فضای بسیار ، انعطاف پذیری، پشتیبانی و صبر برای کودک فراهم کنید، تا آنچه باید را یادبگیرد، از آن لذت ببرد و بیاموزد که چطور آن را بدون اینکه قضاوت شود، انجام دهد.

 یکی از چیزهایی که باعث می‌شود بچه ها یادگیرنده‌های فوق‌العاده‌ای باشند این است که آنها به طور طبیعی این کارها را انجام می‌دهند. همانطور که دن ميلمان در کتاب خود با عنوان تسلط بر ذهن بدن اشاره می‌کند، «اگر نوزادان گرایشی همانند بزرگسالان در نظر بگیرند، ممکن است هرگز نتوانند راه بروند و صحبت کنند. خوشبختانه، بچه‌ها از خود انتقادی رها هستند. آنها فقط تمرین را ادامه می‌دهند».

انگلیسی شما کودک شما است و به شکیبایی و عشق شما برای پیشرفت نیاز دارد.

 10. انگلیسی را به یک شیوه زندگی تبدیل کنید: انگلیسی را به آنچه که قبلا انجام داده‌اید و دوست دارید انجام دهید مرتبط کنید. این کار انگلیسی برای زندگی نامیده می‌شود. حتی اگر درک دشواری از آنچه افراد می‌گویند داشته باشید، تنها ارتباط با چیزی که دوست دارید، به شما کمک می‌کند به زودی آن موضوع را درک کنید.

 اگر گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی را دوست دارید، برای درک اشعار تلاش کنید. اگر دوست دارید نمایشهای تلویزیونی تماشا کنید، به طور منظم این کار را انجام دهید. وقتی در آشپزخانه هستید، به رادیو، موسیقی و پادکست‌ها و دیگر منابع زبان اصلی گوش دهید. فیس بوک، تلفن همراه، ایمیل و سایر برنامه‌ها و دستگاه‌های خود را روی زبان انگلیسی تنظیم کنید. از تخیلاتتان استفاده کنید.

چگونه به انگلیسی مسلط شویم

 تسلط مادام العمر به زبان انگلیسی

 11. درک کنید که تسلط به معنی کمال نیست: افرادی که انگلیسی صحبت نمی‌کنند به انگلیسی زبانان نگاه می‌کنند و فکر می‌کنند که آنها کامل صحبت می‌کنند. حقیقت این است که تعداد بسیار کمی از انگلیسی زبانان بومی کامل صحبت می‌کنند (و حتی افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است هم در صحبت کردن اشتباه می‌کنند). حتی اگر به شما یا خودشان اعتراف نکنند، اکثر افراد مسلط به مکالمه اشتباه می‌کنند، لهجه قابل توجهی از زبان مادری خود دارند و با مشکلات خودشان دست و پنجه نرم می‌کنند.

تسلط به معنی ارتباط معنی دار و تمام و کمال دنیای غنی از فرصت‌های فرهنگی و حرفه‌ای است که با زبان همراه است. 

12. پیوسته فرآیند یادگیریتان را بررسی و تجدید کنید: در حالی که شکیبایی مطمئنا برای یادگیری زبان سودمند است، نباید از تغییر و تجدید مستمر فرآیند خود ابا داشته باشید. آنچه در مرحله اول این روند برای شما مفید بود ممکن است حالا دیگر برای شما سودمند نباشد، و مهم است که هر مرحله از مسیر خود را تازه و به روز نگه دارید.

 این می‌تواند به معنی تغییر منابع، امتحان استراتژی‌های مختلف یادگیری یا حتی تعویض مدارس یا معلمان باشد. توصیه من: هر 4 تا 6 ماه پیشرفتتان را ارزیابی کنید. از خود بپرسید که اوضاع چطور است. این کار به میزان بالایی خود آگاهی و گاهی شجاعت نیاز دارد، اما ضروری است. ممکن است از خودتان بپرسید: آیا از آن لذت می‌برید؟ آیا یاد میگیرید؟ آیا هنوز برای شما الهام بخش است؟ اگر نه، مشکل چیست؟

روند یادگیری خود را تغییر دهید.

 13. فعال باشید،فرصت ایجاد کنید و از فناوری به نفع خودتان استفاده کنید: با توجه به فعالیت «انگلیسی برای زندگی» (که در شماره 10به آن اشاره شد)، برای رسیدن به سطحی که تسلط مادام العمر در آن یک احتمال واقعی است، باید بسیار فعالانه عمل کنید. زبان انگلیسی باید بخشی از زندگی روزمره شما باشد. باید مدام فرصت ‌ایی ایجاد کنید که در آن از زبان انگلیسی استفاده کنید.

 این ممکن است شامل شیوه زندگی‌ای باشد که سفر به کشورهای انگلیسی زبان را توصیه کند، اما این روش قطعا باید دارای قابلیت درک مناسب بوده و از استراتژی‌های خاصی استفاده کند که شما را هر کجای دنیا به زبان متصل کند، مانند پادکست‌ها، رادیو، تلویزیون و فیلم‌ها و جوامع محلی که به شکل گردهمایی افراد برای مکالمه انگلیسی تشکیل می‌شوند.

  بازخوانی زبان انگلیسی، بازخوانی زندگی

 این روش‌ها برای یادگیرندگان سطوح مختلف زبان انگلیسی نوشته شده است، بنابراین می‌دانم که برخی از این‌ها ممکن است برای شما مفید باشد، اما معتقدم که همه همیشه به یادآوری‌های مداوم نیاز دارند. در واقع، بیشتر این نکات را می‌توان برای موفقیت در هر زمینه از زندگی به کار برد.

تسلط بر زبان انگلیسی کاربرد کامل و جهانی تمام این راهنمایی‌ها نیست، اما افرادی که مسیر تسلط به زبان را یادگرفته‌اند، می‌دانند که چه می‌خواهند، زندگی خود را برای تحقق این آرزوها سازماندهی می‌کنند و فعالانه عمل می‌کنند. آنها می‌دانند که برای رسیدن به یک رویا، باید برای رویای خود یک برنامه و مهلت تعیین کنند، افراد لازم برای همراهی و کمک در مسیر یادگیری برای خود بیابند و بیاموزند که از این فرایند به عنوان بخشی از وجود روزانه خود لذت ببرند.

 اینها مواد لازم برای موفقیت در هر چیزی هستند. فقط باید تصمیم به شروع بگیرید،با صورت به زمین بخورید و دوباره با لبخند بلند شوید و ادامه دهید. موفق باشید!

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن