زبان فرانسوی

14 فیلم رمانتیک برای تقویت مهارت‌های زبان فرانسوی

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

یکی از راههای یادگیری و تقویت مهارت‌های زبان فرانسوی، دیدن فیلم‌های زبان اصلی است. البته، زبان آموز باید بداند چطور فیلم را ببیند و چگونه از فیلم به نفع خود و تقویت مهارت‌های زبانی‌اش استفاده کند. فریدلینگو در دو مقاله به این بحث پرداخته است که می‌توانید آنها را مطالعه کنید. در ابتدا این مقاله را بخوانید: آیا واقعا با دیدن فیلم سینمایی می‌توان زبان را یاد گرفت؟ سپس به خواندن تکنیک‌های یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم و شوهای سینمایی بپردازید.
در زیر لیست 14 فیلم رمانتیک فرانسوی زبان را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 

فیلم سینمایی فرانسوی زبان

1. L’Arnacoeur

کارگردان: Pascal Chaumeil

یک فیلم کمدی رمانتیک درباره مردی جذاب به نام الکس که کارش و تخصصش، شکر آب کردن رابطه‌ها با استفاده از تمامی ابزارهای ممکن است! مردی ثروتمند الکس را استخدام می‌کند تا به واسطه‌ی او مانع ازدواج دخترش به پسری شود که از او خوشش نمی‌آید، از آن جا به بعد ماجراهایی پیش می‌آید که دیدنی است.

 

فیلم سینمایی فرانسوی زبان

2. Les Emotifs anonymes

کارگردان: Jean-Pierre Ameris

این فیلم، که همانند شکلات‌های روی پوسترش بسیار شیرین است، یک کمدی رمانتیک درباره مردمی است که برای یکدگیر ساخته شده‌اند و با هم جفت و جور اند اما هر کدام از یک نوع اضطراب اجتماعی در رنج هستند که دیدن آنها قلب شما را به درد می‌آورد.

آنجلیک، یک شکلات ساز بسیار باهوش و بسیار خجالتی، با ژان رنه آشنا می‌شود که مالک یک شرکت شکلات سازی است. همه چیز برای برقراری یک رابطه مهیا است اما آیا می‌توانند بر اضطراب و مشکلاتشان فائق آیند و خودشان را در دستان عشق رها کنند؟

فیلم سینمایی فرانسوی زبان

3. Prête-moi ta main

کارگردان: Eric Lartigau

داستان حول محور شخصی به نام لوئيس می‌گردد؛ لوئیس یک مرد مجرد 43 ساله است که برای اینکه به خانواده‌اش نشان دهد در حال ازدواج است تا دست از سرش بردارند، از خواهر دوستش می‌خواهد نقش نامزدش را بازی کند. او از دختره می‌خواهد که قول بدهد قصد ازدواج نداشته باشد و سپس از او درخواست می‌کند تا در مراسم طوری وانمود کند که عاشقش است. اما، در ادامه‌ی داستان همه چیز برخلاف چیزی که انتظار می‌رفت پیش می‌رود و اتفاقاتی بامزه رخ می‌دهد.

فیلم سینمایی

4. La Fée

کارگردان: Dominique Abel

چه کسی گفته که برای اینکه فیلمی تاثیر احساسی زیادی روی شما داشته باشد باید حتما دیالوگ‌های زیادی داشته باشد؟ این کمدی بچه گانه و تقریبا صامت فرانسوی درباره یکی از مستخدم‌های شب یک هتل به نام دووم است که یک شب زنی به او نزدیک می‌شود و ادعا می‌کند که فرشته است. فرشته به او می گوید که می‌تواند سه آرزویش را برآورده کند. با اینحال، بعد از برآورده کردن دو آرزویش، فرشته بطور ناگهانی غیب می‌شود و دووم که عاشق او شده است، به دنبال او می‌گردد.

فیلم سینمایی

5. Le goût des autres

کارگردان: Agnès Jaoui

فیلمی درباره یک زوج عاشق که جدا از تفاوت‌هایی که دارند، به شدت دلباخته‌ی همدیگر هستند. این درام رمانتیک و شاید بامزه، حول محور شخصیت‌های متعددی می‌چرخد: کاستل که یک مغازه دار است، زنش آنجلیک، بازیگری انگلیسی به نام کلارا و عشق موازی او با بادیگارد کاستل، راننده‌ی آهنگسازش و یک متصدی بار به نام مانی.

فیلم سینمایی عاشق

6. Amour

کارگردان: Michael Haneke

این فیلم به شدت معروف و شناخته شده باز گو کننده‌ی داستان جورج و آنه است. زوج پیری که با بد شدن حال زن زندگی عاشقانه‌اشان دستخوش تغییر می‌شود. فیلمی تراژیک و زیبا، احساسی و دلهره آور. فیلم نگاه عمیقی به واقعیت‌های عشق و ازدواج دارد. Amour توانست جایزه‌ی نخل طلای کن را در سال 2012 از آن خود کند و در سال 2013 نیز جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی سال اسکار را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی فرانسوی

7. Lola

کارگردان: Jacques Demy

لولا رقاصی کاباره‌ای است که در غم رفتن عاشق سابق و پدر تک پسرش است.رونالد یک مرد با هوش و نا امید است که با لولا برخوردهای زیادی داشته است. با باز شدن این داستان تلخ و شیرین، شما با پستی و بلندیهای این ماجرای عاشقانه که در نانس فرانسه می‌گذرد آشنا می‌شوید.

فیلم سینمایی دختری روی پل

8. La fille sur le pont

کارگردان: Patrice Leconte

ونسا پارادایز و دانیل آتیل در این فیلم عاشقانه بازی می‌کنند. فیلم درباره‌ی دختری به نام آدل است که از پریدن از روی پل به قصد خودکشی به داخل آب خسته شده است. گابور، یک آدم خرابکار، او را متقاعد می‌کند که به سیرک او بپیوندد. از آنجا به بعد رابطه‌ای مابین آن دو شکل می‌گیرد و مادامیکه در حال سفر به اطراف اروپا هستند شاهد رویدادهای مختلفی از زندگی آن دو هستیم.

جولز و جیم

9.Jules et Jim

کارگردان: François Truffaut

جولز و جیم دو دوست هستند که زندگی آزادانه‌ای را برای خود انتخاب کرده‌اند و هر دو همزمان عاشق دختری می‌شوند که زندگی مشابهی با آنها دارد. روایت در حول و حوش زمان جنگ جهانی اول می‌گذرد، و این مثلث عشقی در نهایت منجر به یک پایان دراماتیک می‌شود.

این فیلم یکی از فیلم‌های معروف سینماست و نه تنها به خاطر داستانش، دیدن تصویربرداری و موسیقی بی نظر آن بسیار لذت بخش است. جالب است بدانید که پروفسور استیون هاوکینگ از این فیلم به عنوان محبوب‌ترین فیلم تمام عمرش یاد کرد.

فیلم سینمایی فرانسوی

10. Jeux d’enfants

کارگردان: Yann Samuell

ماریون کوتیارد و گیلاومه کانت نقش دو دوست را بازی می‌کنند که از بچگی با هم بزرگ می‌شوند و به مرور عاشق هم می‌شوند. داستان عاشقانه و غریب آنها به مرور وارد چالش‌های عجیبی می‌شود که دیدن آن بسیار هیجان انگیز است. آنها در جاهایی حتی حاضرند از جان یکدیگر نیز بگذرند تا عشق را بهم ثابت کنند.

فیلم سینمایی دانلود

11. L’Histoire d’Adèle H

کارگردان: François Truffaut

این درام تاریخی بسیار جذاب در سال 1975 اکران شد و درباره‌ی زندگی و عشق شخصی به نام آدل هوگو است. آدل هوگو دختر نویسنده‌ی معروف، ویکتور هوگو، است. این فیلم که اقتباسی از نوشته‌های شخصی است، داستان عشق بی فرجام او به یک افسر نظامی است که بیشتر و بیشتر می‌شود تا زمانی که از عشق شدید دچار جنون و دیوانگی می‌شود.

فیلم سینمایی فرانسوی

12. Les Parapluies de Cherbourg

کارگردان: Jacques Demy

این فیلم دنباله‌ای بر فیلم Lola (فیلم شماره 7) است و داستان جنورین را تعریف می‌کند؛ دختری که با مادرش در مغازه‌ای در چربرگ چتر می‌فروشد. زمانی که نامزدش برای شرکت در جنگ فراخوان می‌شود و مجبور می‌شود او را ترک کند، جنورین تصمیماتی می‌گیرد که زندگی آنها را تغییر می‌دهد.

دانلود فیلم سینمایی فرانسوی زبان

13. Populaire

کارگردان: Régis Roinsard

اگر بیشتر به دنبال فیلم‌های کمدی رمانتیک شاد هستید تا فیلم‌های غمناک و گریه آور، این فیلم اکران شده در سال 2012 می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این فیلم درباره‌ی دختری به نام رز پامفیل است که در یک شرکت کار منشی گری می‌کند و در تایپ کردن بسیار سریع است. کارفرمای او، لوئیس، او را کمک می‌کند تا به سریعترین تایپیست در دنیا تبدیل شود. در این مسیر، آن دو با هم روابط نزدیکتری پیدا می‌کنند.

فیلم سینمایی فرانسوی زبان

14. Hors de Prix

کارگردان: Pierre Salvadori

آدری تاتو و گاد الماش در این فیلم بازی می‌کنند. تاتو یک جستجوگر طلا است و الماش خدمتکاری است که آدری او را با یک میلیونر به اشتباه می‌گیرد. جدا از رویدادهای بامزه‌ای که مابین آن دو رخ می‌دهد، رابطه‌ای مابین آن دو شکل می‌گیرد که دیدنش خالی از لطف نیست.

برچسب ها

‫3 نظرها

  1. سلام، من هر چی تلاش میکنم این فیلمهار و برای دانلود پیدا نمیکنم، نه تو سایت های فارسی نه انگلیسی، مثلا مورد دو و سه اصلا نیست، یمیشه راهنمایی کنید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن