زبان انگلیسی

۱۷ کلمه‌ی توهین‌ آمیز به زبان انگلیسی که باید بدانید!

عبارات توهین‌آمیز انگلیسی به اندازه خود زبان انگلیسی متنوع هستند. هر فرهنگ انگلیسی زبان توهین‌ها، واژگانی که برای فحش دادن به کار می‌روند و اصطلات محاوره‌ای، سبک و معنی کاملا متفاوتی دارند.

هر چند شما مستقیما تلاش می‌کنید که مهارت‌های مکالمه به زبان انگلیسی را در خود پرورش دهید، این عبارات توهین آمیز انگلیسی ممکن است مانند قطعه گم شده پازل در روند یادگیری شما باشند. می‌توانید به شکل جک با دوستان نزدیک و همکارانتان درباره آنها صحبت کنید، و در صورت آگاهی از معنای آنها و وقتی فرد دیگری علیه شما از آنها استفاده می‌کند می تواندی انها را به کار ببرید.

در این مقاله، تصمیم گرفتیم فهرست خود را به سه دسته تقسیم کنیم:

  • آمریکایی
  • استرالیایی
  • بریتیش

خوشبختانه، شما فقط یکی از این سه مدل را یاد‌می‌گیرید، و می‌بینید که مردم یک توهین آمریکایی را در استرالیا تشخیص نمی دهند. و بر عکس.

امیدوارم از این فهرست جامع توهین‌های انگلیسی لذت ببرید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

توهین‌های انگلیسی آمریکایی

۱. Damn

Damn (لعنتی) اغلب وقتی کاری را خراب می‌کنید یا فرصتی را از دست می‌دهید به کار می‌رود. مثلا ، یک تکه پیتزا را زمین می‌اندازید، یا وقتی اشتباه کوچکی سر کار مرتکب شوید. هنگام دستپاچه شدن هم استفاده می شود.

۲. Sh*t

این یک واژه محاوره‌ای است که نسخه قوی‌تر damn محسوب می‌شود. اگر فحش می‌دهید یا اگر یک اشتباه و درگیری بزرگ‌تری داشته باشید، می‌توانید از این کلمه استفاده کنید. البته معنی مستقیم این کلمه «گوه» می‌شود.

۳. Son of a b*tch

وقتی از دست کسی عصبانی هستید (یا درباره چیزی شوخی می‌کنید) می‌توانید از این عبارت استفاده کنید، و می‌توانید درباره خودتان هم وقتی کاری را خراب می‌کنید، این عبارت را به کار ببرید. این مانند یک عبارت همه جانبه است که در هر موقعیتی به کار می‌رود.

۴. Piss off

مشابه وقتی می‌گویید (برو گمشو) وقتی نمی‌خواهید کسی را ببینید یا اگر عصبانی هستید. برای وقتی که می‌خواهید تنها باشید موثر است.

۵. Bastard

این کلمه را اغلب می توان برای کسی که با انجام کاری شما را عصبانی می‌کند یا حرصتان را در می‌آورد، به کار ببرید. این یک نام برای توصیف فرد دیگری است، نمی‌توانید آن را برای خودتان به کار ببرید. ترجمه لغوی آن یعنی حرامزاده.

توهین‌های انگلیسی استرالیایی

۶. Bugger off

روش دیگری برای گفتن ( برو گمشو)، که یک اصطلاح محاوره بریتیش هم هست. می‌تواند به عنوان (به هیچ وجه) یا ( از اینجا برو بیرون) برای اینکه نشان دهید چقدر از یک موقعیت یا کلامی متعجب هستید، هم به کار رود.

۷. Strewth

همانند وقتی است که می‌گوییم (درسته)، برای تایید حرفی که دیگری گفته است. می‌توانید از این کلمه برای توصیف گفته‌هایتان هم استفاده کنید، اگر احساس خستگی و درماندگی می‌کنید.

۸. Wombat

این کلمه به یک حیوان خیلی کوچک پا کوتاه اشاره دارد. کسی را wombat می‌نامند که خیلی تنبل باشد، مثل سیب زمینی بی خاصیت باشد یا در زندگی‌اش همه چیز را به تعویق می‌اندازد.

۹. Root

یک بیان خیلی غیر رسمی برای واژه «se/x».

۱۰. Derro

Derro مخفف کلمه بی صاحب یا بی سرپرست است. اصولا برای توصیف کسی به کار می‌رود که موقعیت بدی دارد. همچنین افرا د بی خانمان .

۱۱. Bloody Oath

می‌خواهید نشان دهید که از دیدن چیزی چقدر شگفت زده و هیجانی هستید؟ یا شاید بخواهید با این کلمه تاییدتان از یک موقعیت را نشان دهید. این عبارت شبیه اصطلاح امریکایی «holy sh*t» است.

توهین‌های انگلیسی بریتیش

۱۲ .Chuffer

این کلمه می‌تواند به معنی کسی که بدهکار است، پول زیادی قرض گرفته و یا کسی که عموما وفادار نیست به کار ‌رود. ولی کاربرد رایج تر آن برای توصیف فردی است که حرف می‌زند و عمل نمی‌کند ، یک لافزن واقعی!

۱۳. Twit

ترجمه و تعریف مستقیمی برای کلمه Twit وجود ندارد، ولی کاربردش همانند کابرد کلمه «brat» در انگلیسی آمریکایی است. می‌توان از ان به عنوان یک توهین ملایم برای موقعیتی که فرد رفتار نا مناسب دارد استفاده کرد.

۱۴. Muppet

روش دیگر برای توصیف فرد دست و پا چلفتی، ازاین رو می‌گویند «muppet». یک روش رایج برای گفتن از سر راه برو کنار muppet. همچنین برای توصیف فردی که بسیار ساده‌لوح است و قادر به تصمیم گیری در امور شخصی خود نیست هم به کار می رود.

۱۵. Chav

دراستفاده از این توهین انگلیسی محتاط باشید چونکه این کلمه ریشه عمیق تاریخی دارد. در اصل برای اشاره به کولی‌های رومانیایی یا ایرلندی به کار می‌رفته و امروزه برای توصیف یک شخص فقیر که پوششی به درخشندگی جواهرات براق دارد، به کار می‌رود.

۱۶. Tosser

نسخه لطیف‌تر wanker ، که آمریکایی ها اغلب اشتباها آن را ملایم تر می‌دانند. برای بریتانیایی‌ها ممکن است توهین‌آمیز تر از آنچه فکر می‌کنید باشد در نتیجه با احتیاط از این واژه استفاده کنید.

۱۷. Blighter

این کلمه برای توصیف شخصی که مدام همه چیز را خراب می‌کند یا موقعیت‌ها را از دست می‌دهد به کار می‌رود. وقتی کسی به هر ورشی باعث ناراحتی و آسیب شما می‌شود، می توانید او را یک Blighter  بنامید.

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن