زبان انگلیسی

5 کانال یوتیوب برای زبان آموزان انگلیسی

یادگیری انگلیسی از طریق یوتیوب از مزایای خاصی برخوردار است که در دیگر پلت فرم‌ها یافت نمی‌شود.

تمایل دارید ماجراجویی یادگیری زبان را جذاب‌تر کنید؟ نظرتان درباره‌ی یادگیری انگلیسی با یوتیوب چیست؟ یادگیری انگلیسی در خانه

هرچند که بعضی از شما یادگیری انگلیسی با اپلیکیشن‌های موبایل را ترجیح می‌دهید، مهم است این نکته را بدانید که بسیاری از اپلیکیشن‌های آموزشی زبان کلمه-محور و مبتنی بر تمرین و تکرار هستند و بخش‌های مهمی از زبان را نادیده می‌گیرند. ازینرو، یادگیری انگلیسی از طریق یوتیوب از مزایای خاصی برخوردار است که در دیگر پلت فرم‌ها یافت نمی‌شود. از این ویژگی‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انعطاف پذیری. با وجود اینکه درس‌ها و دوره‌های آموزشی متنوعی وجود دارد، شما همچنین می‌توانید در اوقات فراغت خود و در خانه زبان را یاد بگیرید. به عبارت دیگر، یادگیری شما محدود به زمان و مکان نمی‌شود.
  • جزئیات بیشتر. حتی با وجود اینکه بسیاری از اپلیکیشن‌های یادگیری از دروس صوتی و دستورالعمل برخوردارند، اما باز هم قادر به دیدن صحبت کننده نیستید. دیدن دهان صحبت کننده برای یادگیری تلفظ و کسب تسلط بر مکالمه به شدت مهم است. دیدن تصویر و بالاخص دروس تصویری این احتمال را به شما می‌دهد بتوانید بعضی موارد را تصویر سازی کنید و اینکه درک کنید بعضی از مکالمات چگونه انجام می‌شود.
  • تنوع. در حالی که منابع کاغذی یادیگری زبان و دروس ارائه شده نقش مهمی در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی فراهم می‌کنند، منابع صوتی تصویری از غنای بیشتری در آموزش برخوردارند.

اکنون که می‌دانیم چرا نگاه کردن به یوتیوب در یادگیری زبان موثر است، نوبت آن است که به بعضی از کانال‌های مفید این شبکه نگاهی بیاندازیم.

BBC Learning English

آموزش انگلیسی بی بی سی

این کانال بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد و در میان جامعه‌ی زبان آموزان انگلیسی از جمله محبوب‌ترین ها محسوب می‌شود. این کانال که محصولی از شبکه‌ی معروف BBC است، ویدیوهای متنوعی در فرمت‌های مختلف دارد؛ از مکالمات زندگی واقعی گرفته تا کارتون‌های مختلف. ویدیوهای این کانال بیشتر ویدیوهایی کوتاه هستند و البته اطلاعات بیشماری را در این ویدیوها به زبان آموز ارائه می‌کنند. کانال یک روند هفتگی را در موضوعات دنبال می‌کنند که شامل : مهارت‌های آزمونی (نکاتی برای مطالعه‌ی بهتر آزمونها)، بازبینی اخبار (بررسی زبان مورد استفاده در اخبار)، تلفظ در اخبار (چگونه دایره واژگان اخبار را مثل افراد محلی تلفظ کنیم)، اتاق معلم (نکات ELT برای معلمان)،‌و سوالات زبان آموزان (پرسش و پاسخ مرتبط با سوالات پرسیده شده) هستند.

nglishClass101.com

کانال یوتیوب برای آموزش انگلیسی

این کانال یوتیوب همه چیز را در خود دارد. هدف از ایجاد این کانال یادگیری سریع انگلیسی است، و با صدها ویدیویی که در این کانال قرار داده شده است، تمامی جنبه‌های زبان انگلیسی پوشش داده می‌شود.

با اینحال، مهم‌ترین نکته‌ی این کانال که آن را از دیگر کانال‌ها متمایز می‌کند این است که از یک تلویزیون 24 ساعته در هفت روز هفته برخوردارند که بصورت زنده پخش می‌شود. بله درست شنیدید، نه تنها شما با یک کانال یوتیوبی روبرو هستید بلکه در حقیقت یک تلویزیون هم بصورت زنده برای شما برنامه پخش می‌کند.

پس هر وقت نیاز داشتید که روی یوتیوب به یادگیری انگلیسی بپردازید، خیالتان راحت است که همیشه از منبع برای یادگیری برخوردارید.

Eat Sleep Dream English

Eat Sleep Dream English

اگر تابحال اسم این کانال را نشنیده‌اید، حتما باید هرچه سریعتر آن را ببینید. این کانال خاص یوتیوبی از بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی است بخصوص زمانی که سوالات و مشکلاتی برای شما پیش می‌آید. در این کانال همه چیز با زبانی راحت و ساده برای شما توضیح داده می‌شود؛ از تلفظ صحیح کلمات سخت گرفته تا تفاوت لهجه و دیگرم وارد.

میزبان این کانال، تام، ویدیوهای متنوعی برای پوشش سوالات زبان آموزان تهیه کرده است و اینکه شما را ترغیب به مطالعه‌ی بیشتر می‌کند.

English with Lucy

English with Lucy

این کانال نیز شبیه به کانال تام است که در بالا معرفی کردیم. لوسی در این کانال به سوالات زبان آموزان با ویدیو پاسخ می‌دهد. ویدیوهای لوسی همه با جزئيات و برای یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی به شدت جذاب و مفید هستند. او سعی می‌کند تمامی مهارت‌های زبان را پوشش دهد. از نوشتن و تلفظ گرفته تا لهجه و مکالمه. لوسی بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد.

Real English

Real English®

یادگیری قواعد گرامری و چگونگی استفاده و تلفظ کلمات کاری به شدت جذاب و جالب است، اما آیا می‌توانید تمامی موارد یاد گرفته شده را در دنیای واقعی استفاده کنید؟ این کانال به همین مورد می‌پردازد. مجموعه بزرگی از ویدیوهای متنوع در این کانال قرار داده شده است. بعضی از ویدیوها از زیرنویس برخوردارند و بعضی دیگر بدون زیرنویس منتشر می‌شوند.

به جرات یکی از بهترین کانال‌های یادگیری زبان انگلیسی برای افراد مبتدی است که بر پایه و اساس زبان تمرکز دارد و سعی می‌کند مکالمات واقعی در دنیای امروز را برای زبان آموز شرح دهد.

یوتیوب

در پایان…

کانال‌های زیادی روی یوتیوب به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازند و زبان آموزان از انتخاب‌های متعددی برخوردارند. ما در این لیست تنها تعدادی را به شما معرفی کردیم که به زعم ما از بهترین موارد در شبکه‌های اجتماعی هستند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن