دیگر زبانها

5 زبانی که یادگیری آنها آسان است

یادگیری یک زبان جدید کار راحتی نیست. یادگیری یک زبان نیازمند تعهد، زمان و انگیزه است. اما یادگیری بعضی زبانها نسبت به دیگر زبانها راحت‌تر است. جهت برنامه ریزی برای چند زبانه شدن، بهتر است از زبانهای ساده شروع کنید. ما اینجا مواردی را برای شما انتخاب کرده‌ایم که می‌توانید از آنها شروع کنید؛ این زبانها را در ابتدا یاد بگیرید و سپس با اعتماد بنفس به سمت زبانهای ماندرین و فنلاندی پیش بروید!

1. انگلیسی
پر تکلم‌ترین زبان دنیاست و یادگیری آن آسان است. کلمات در زبان انگلیسی کوتاه هستند، جنسیت ندارند و افعال تنها در حالت سوم شخص تغییر می‌کنند. تقریبا 360 میلیون متکلم به زبان انگلیسی در سرتاسر دنیا وجود دارند، اما در کل 2 میلیاد نفر در کره‌ی زمین می‌توانند به انگلیسی صحبت کنند. چیزی حدود 30 درصد از کل جمعیت دنیا!

2. فرانسوی
فرانسوی حدود 100 میلیون متکلم دارد، زبان رسمی بیش از 28 کشور است و تقریبا در هر پنج قاره تکلم می‌شود. این بدان معنی است که شما می‌توانید فرانسوی را در هر کجایی که هستید تمرین کنید. زبان فرانسوی از دسته‌ی زبانهای رومنس است؛ بدان معنی که، برای آنهایی که از ابتدا زبان انگلیسی بلدند، دایره واژگان فرانسوی آشنا به نظر می‌رسند. زبان شناسان تخمین می‌زنند که این دو زبان بیشتر از هر زبان دیگری در این گروه به هم شبیه هستند، و تقریبا یک سوم از تمامی کلمات زبان انگلیسی ریشه‌ی فرانسوی دارند.

3. اسپانیایی
این زبان به شدت از زبانهای لاتین و عربی تاثیر گرفته است و همانطوری خوانده می‌شود که نوشته می‌شود.  اسپانیایی نسبت به دیگر زبانها از افعال بی قاعده‌ی کمتری برخوردار است. تخمین زده می‌شود که تا سال 2050، ایالات متحده به یک کشور دو زبانه، انگلیسی و اسپانیایی، تبدیل خواهد شد.

4. ایتالیایی
این زبان در ایتالیا، سوئيس، مالت، و آرژانتین، و همچنین 25 کشور دیگر متکلم دارد. حدود 70 تا 125 میلیون نفر در سرتاسر دنیا ایتالیایی صحبت می‌کنند. گرامر ایتالیایی شبیه به دیگر زبانهای رومنس است اما از اشکال فعلی کمتری نسبت به فرانسوی و اسپانیایی برخوردار است. ایتالا سرزمین اسپاگتی، پیتزا و فراری است!

5. سواحیلی
سواحیلی یک زبان Bantu است که به شدت از عربی، و همچنین زبانها انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و پرتغالی تاثیر گرفته است.  در این زبان ما اشکال فعلی نداریم و در عوض، بر ریشه‌ی کلمات و پسوندها برای بیان زمان افعال و ارتباط آن با مفعول تکیه می‌کنیم. تقریبا 140 میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند که عمده‌ی آنها در بخش غربی آفریقا (بخصوص تانزانیا و کنیا) حضور دارند. بعد از زبان عربی، سواحیلی از پر تکلم‌ترین زبانها در این قاره است؛ همچنین سواحیلی را به عنوان پنجره‌ای رو به فرهنگ آفریقا در نظر می‌گیرند.

برچسب ها

یک نظر

  1. سلام علیکم. درود بر شما ، متن فوق را با موضوع 5 زبانی که یادگیری آنها آسان است قرائت نمودم . حقیقتا بسیار برایم جذّاب و جالب توجه بود چراکه فی الواقع مدتی بود که سوال فوق ، ذهن من را درگیر خود کرده بود و خیلی می خواستم به پاسخ آن از یک منبع مطلع و آگاه برسم . بحمدالله به برکت این سایت وزین شما و مطالب مفید آن ، به این پاسخ از سوال خود نیز رسیدم . خداوند شما را توفیق عنایت فرماید تا بهتر و بیشتر در جهت آگاهی بخشیدن به فرزندان این جامعه که واقعا یک کار ارزشمند فرهنگی است قدم های کامل تری بردارید . والله ولی التوفیق .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن