دیگر زبانها

5 دلیل قانع کننده برای یادگیری زبان چینی

زمانی که به زبان چینی ماندارین فکر می‌کنیم، ناخواسته می‌ترسیم. در زبان چینی صداها و آواهای زیادی وجود دارند که باید آنها را حفظ کنیم. اما اگر به شما بگوییم که چینی آسان‌تر از چیزی است که تا بحال به شما گفته‌اند چه؟ و اینکه زبان چینی پر تکلم ترین زبان دنیاست و یادگیری آن می‌تواند درها و فرصت‌های زیادی را به سوی شما بگشاید و شما را به سمت اهداف و مشاغل جدید سوق دهد.  این می‌تواند انگیزه‌ی خوبی برای یادیگری باشد. ما در زیر پنج فاکتور را انتخاب کرده‌ایم که شما را متقاعد کنیم یادگیری زبان چینی ارزشش را دارد.

1. 1.2 میلیارد نفر به این زبان صحبت می‌کنند
طبق تحقیقی انجام شده از World o Meters، در دنیا حدود 7.6 میلیارد نفر زندگی می‌کنند. از این مقدار، 1.2 میلیارد نفر زبان مادری‌شان چینی است. این یعنی از هر شش نفر، یک نفر در دنیا به زبان چینی صحبت می‌کند. و اینکه اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم، داشتن این توانایی که بتوانیم با افراد دیگر کشورها به زبان خودشان صحبت کنیم این امکان را به ما می‌دهد که از فرصت‌های جدیدی برای پیش برد زندگی‌مان بهره‌مند شویم.

2. آنطور که می‌گویند سخت نیست
شاید «تسلط» پیدا کردن به زبان چینی کمی زمانبر باشد، اما دستیبانی به سطحی که در آن بتوانید مکالمات ساده را انجام دهید آنقدرها هم سخت نیست. همانطور که پیشتر نوشتم، چینی یک زبان «تونال» (tonal) است اما متنی (contextual) نیز هست. اگر نتوانستید برای بعضی کلمات تلفظ درست را یاد بگیرید، از آنجایی که متن جمله به دیگران در فهم شما کمک می‌کنند، مشکلی نخواهید داشت. همچنین نیازی نیست که لزوما نوشتن کاراکترها را یاد بگیرید، زیرا، بخاطر موهبت تکنولوژی،  می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار Pinyin، یک سیستم استاندارد برای لاتین کردن حروف چینی، چینی را به راحتی صحبت کنید. این سیستم به مرور کاربران بیشتری پیدا می‌کند زیرا نوشتن کلمات چینی کمی زمانبر است و بسیاری از افراد محلی با همین نرم‌افزار Pinyin کار خود را انجام می‌دهند.

3. می‌تواند منجر به ارتقا موقعیت شغلی شما یا تجربه‌ی شما در توریسم شود
صنعت توریسم در چین بسیار بزرگ است و مدام بزرگتر و بزرگتر نیز می‌شود. از ونکوور تا مصر، برگزار کنندگان تورها در حال استخدام افرادی هستند که بتوانند جمعیت فزاینده‌ی توریست‌های چینی را مدیریت کنند.

در قلمرو کسب و کارها، بزرگ شدن و رشد قشر متوسط چین در حال ایجاد موجی از مشتری‌های جدید است و به طبع آن بازارهای خرده فروش زیادی ایجاد می‌شود. خودتان را برای این بازارها آماده خواهید کرد؟

4. تجربه کردن فرهنگ چین
فرهنگ باستانی چین بیش از 5000 سال قدمت دارد و زبان چینی یکی از قدیمی‌ترین زبانهایی است که هنوز استفاده می‌شود. با در نظر داشتن این مورد، این تمدن بزرگ تاثیر زیادی بر فرهنگ و علوم داشته است، و حتی سنت‌های معماری چینی در تمام دنیا گسترانیده شده‌اند.  امروزه، زبان چینی، ادبیات، فلسفه و سیاست چینی نقش مهمی در دهکده‌ی جهانی ایفا می‌کنند.

5. باز کردن راهی به سمت آینده
به عنوان آخرین نکته، در حال حاضر، چین یکی از قدرتمندترین بازیگران اقتصاد جهانی است. در حالی که بسیاری از شکاکان باور داشتند که مدل سرمایه‌داری چینی نمی‌تواند دوام بیاورد، چین خلاف آن را ثابت کرد. طبق مرکز آمار اقتصادی، به احتمال زیاد چین در سال 2029 از نظر تولید ناخالص داخلی از آمریکا جلو خواهد زد؛ جوانان چینی، همچون جوانان هندی، درباره این نکته که دنیا جای بهتری برای آنان خواهد شد حس مثبت و خوبی دارند. یکی از این دلایل این است که اقتصاد آنها در حال بزرگتر شدن است، اما این جوانان به قدرت تکنولوژی برای ساخت و تولید نیز ایمان دارند. به طور واضحی، آینده از آن چینی‌هاست.

هیچوقت به اندازه ی حال حاضر زمان مناسبی برای یادگیری چینی نبوده است.

منبع
ef
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن