یادگیری زبان

6 شغل رویایی که انجام آنها نیازمند یادگیری زبان دوم است

شغل‌های بسیار جالبی وجود دارد برای افرادی که زبان خارجی بلدند. شغل‌هایی که انجام آنها نیازمند دانستن زبان آلمانی، یا فرانسوی و یا زبان اسپانیایی است و یا زبانهای دیگری که در دنیا وجود دارند.

اگر به دنبال شغل می‌گردید، افراد زیادی آن بیرون وجود دارند که به دنبال فردی چون شما می‌گردند و دوست دارند رزومه شما را بخوانند و بدانند که به چه زبانی مسلط هستید.

حال چه به دنبال شغل تمام وقت می‌گردید یا صرفا می‌خواهید یک درآمد جانبی مختصر داشته باشید، با دانستن یکی از زبانهای پر تکلم دنیا می‌توانید شانس خود را برای پیدا کردن کاری مناسب بسیار بالا ببرید.

شاید بدست آوردن شغل‌های رویایی‌تر کمی سخت تر باشد، اما دانستن یک زبان اضافی همیشه می‌تواند کمی شما را بالاتر بکشد.

دانستن زبان دوم در بازار کار چگونه است؟

جدا از کارهایی که برای انجام آن نیاز به دانستن زبان دوم است، دو زبانه بودن مزایای خاص دیگری نیز دارد.

افزایش تقاضا برای کارکنان دو زبانه. مجله New American Economy گزارش می‌دهد که تقاضا برای کارگران دو زبانه مابین سالهای 2010 تا 2015 دو برابر شده است. مشاغل زیادی به وجود آمده‌اند که بطور مشخص برای افراد دو زبانه (یا چند زبانه) طراحی شده‌اند.

طبق گزارش شیکاگو تریبیون، مشاغل زبان خارجی در حوزه‌های مختلفی در حال رشد چشمیگری هستند. این حوزه‌ها شامل مالی، سلامت، خدمات اجتماعی، فناوری و دیگر حوزه‌ها می‌شود. پس یادگیری زبان دوم می‌تواند شامس شما برای کار پیدا کردن را تقریبا در بسیاری از حوزه‌ها بیشتر کند.

بعلاوه، کارکنان دو زبانه اغلب نسبت به افراد تک زبانه درآمد بیشتری دارند. بخش مالی سایت AOL گزاشر می‌دهد که کارکنان دو زبانه مابین 5 تا 20 درصد بیشتر در ساعت درآمد دارند. این بدان معنی است که اگر برای هر ساعت کار 12 دلار به یک فرد تک زبانه داده شود، برای افراد دو زبانه چیزی حدود 12.60 تا 14.40 دلار خواهد بود. در طول سال، این ارقام کوچک به رقمی بزرگ تبدیل می‌شوند.

6 شغل رویایی که برای بدست آوردن آنها نیاز است زبان دوم را یاد بگیرید

هر شغلی هیجان‌انگیز نیست و در حوزه‌ی زبان هم همه‌ی مشاغل چندان رویایی نیستند، اما هر کدام از این مشاغل رویایی می‌تواند به مسیری هیجان انگیز برای شما تبدیل شود. زندگی کردن در محیطی رویایی عالی است؛ داشتن درآمد برای زندگی در آن فضای روایی از آن هم بهتر است.

1. مدیر فروش بین المللی

اگر به بیرون رفتن علاقه دارید، متقاعد کننده و چند زبانه هستید، داشتن شغلی در بخش مدیر فروش بین المللی می‌تواند بلیت شما برای خوشبختی باشد.

در هر حوزه‌ای که در آن کالایی تولید می‌شود، به احتمال زیاد می‌توانید سمت فروش بین المللی را به دست بیاورید. بسیاری از سمت‌های فروش بین المللی بر فروش B2B بنا است که «کسب و کار به کسب و کار» معنی می‌شود. کسب و کارها اغلب محصولات خود را به دیگر کسب و کارها می‌فروشند، و از آنجایی که این مذاکرات کمی پیچیده هستند، برای مذاکره کنندگان خبره می‌تواند موقعیت بسیاری خوبی برای نشان دادن مهارت‌هایشان باشد. بعلاوه، بخاطر سخت و دقیق بودن این مشاغل، اغلب حقوق‌های خوبی نصیب این افراد می‌شود.

سمت‌های مرتبط با فروش بین المللی شاید شما را ملزم به سفر کردن و مذاکره کردن به کشورهای خارجی کند. جدای از اینکه کجا کار می‌کنید، این شغل اغلب نیازمند داشتن مهارت‌های زبانی است و اینکه از دانشی کافی از فرهنگ مخاطب باید برخوردار باشید تا دچار سو تفاهم نشوید.

برای دنبال کردن سمتی در بخش فروش بین الملل، داشتن مدرکی در رشته مدیریت کسب وکار و یا داشتن تجربه در حوزه‌ی فروش می تواند مفید واقع شود. صحبت کردن به یک یا دو زبان بین المللی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، بخصوص برای حوزه‌های بسیار تخصصی.

برای مثال، اگر می‌خواهید به حوزه‌ی فروش جینگ سینگ بروید، بدون شک باید زبان چینی بدانید. در کل، زبان چینی برای هرکسی که به دنبال کار در حوزه‌ی فروش بین المللی است مفید است از آنجایی که چین یکی از بزرگترین بازارهای دنیا است و مراجعه کنندگان زیادی دارد.

با توجه به اینکه دستمزدها متفاوت هستند، سازمان آمار و ارقام دارایی گزارش می‌دهد که مدیران فروش بطور میانگین در سال 117960 دلار دستمزد می‌گیرند.

2. هماهنگ کننده‌ی تحصیل در خارج

اگر علاقمند به مباحث آموزشی هستید، شغلی به عنوان هماهنگ کننده‌ی تحصیل در خارج وجود دارد که شاید درست برای شما طراحی شده باشد.

این هماهنگ کننده‌ها از طرف دانشگاهها به عنوان افراد بازاریاب استخدام می‌شوند تا فرصت‌های تحصیل در خارج را جذب خود کنند. ازینرو، این افراد برنامه‌های تحصیل در خارج را تبلیغ می‌کنند، اطلاعات در اختیار دانشجوها می‌گذارند، با دانشجوها بر سر چگونگی فرصت موجود تحصیل در خارج مشورت می‌کنند و آنها را برای سفر و دیگر موارد ایمنی و امنیتی آماده می‌کنند. همچنین کارهای مدیریتی مرتبط با برنامه‌های مطالعه‌ در خارج را نیز انجام می‌دهند.

اغلب از هماهنگ کننده‌های تحصیل در خارج انتظار می‌رود که خودشان نیز به کشورهای خارجی سفر کرده باشند. جدا از مهارت‌های زبانی، آنها اغلب مدرک ارشد یا دکترای مرتبط با مدیریت کسب و کار و یا روابط دانشجویی دارند.

مفیدترین زبانها برای یادگیری در این حوزه شامل کشورهایی می‌شود که از فرصت‌های فراوانی برای جذب دانشجو و اجرای برنامه‌های تحصیلی برخوردارند. اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و چینی از جمله زبانهایی هستند که بیشترین متکلم را دارند و دانشجوهای زیادی به این زبانها جذب می‌شوند. پس یادگیری این زبانها می‌تواند مزیت محسوب شود.

طبق گزارش سازمان آمار و ارقام دارایی، میانگین درآمد مدیران تحصیلی چیزی حدود 90760 دلار در سال است؛ که البته این آمار در جاهای مختلف و در دانشگاههای مختلف فرق می‌کند.

3. مدیر سرویس خارجی

اگر می‌خواهید از مهارت‌های زبانی خود برای نمایندگی کردن کشور خود در کشورهای خارجی استفاده کنید، شغلی به عنوان مدیر سرویس خارجی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

مدیران سرویس خارجی اغلب به عنوان نماینده‌های کشور خود در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند. بسته به نوع کارشان، می‌توانند کارهای بسیاری انجام دهند؛ از کمک کردن به شهروندان کشور خود گرفته تا محافظت از آنان در مرزها و یا مذاکره با دول خارجی و مدیریت کردن عملیات‌های سفارت خانه‌ها.

نیازمندی به مهارت و تجربه با توجه به نوع سمت متفاوت است، اما به خاطر ذات بین المللی این سمت‌ها، مهارت‌های زبانی همیشه مفید واقع خواهند شد. از آنجایی که مدیران سرویس خارجی در تمام دنیا وجود دارند، هر زبانی می‌تواند مفید باشد. زبانهای پر متلکم همچون چینی، اسپانیایی، فرانسوی و عربی انعطاف پذیری بیشتری به شما می‌دهند و اینکه یادگیری زبانهای گنگ‌تر می‌تواند موقعیت شما را برای کسب شغل به خطر بیاندازد.

درآمد در این حوزه بستگی به مکان و سمت کاری دارد.

4. مدیر برنامه‌ی توسعه بین المللی

اگر کمک کردن به مردم را دوست دارید، شغلی در بخش توسعه ی بین الملل می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

مشاغل توسعه‌ی بین الملل بر کمک به جوامع در سرتاسر دنیا متمرکز هستند. این مشاغل ممکن است شامل حوزه‌های سلامت، آب سالم، توسعه اقتصادی، انرژی، محیط و بسیاری حوزه‌های دیگر شوند.

هم سازمانهای حکومتی و هم غیر حکومتی این مدیریان را در اختیار می‌گیرند تا برنامه‌های توسعه بین المللی خود را پیش ببرند.

سمت‌های تکنیک محور ممکن است نیازمند تخصص فنی باشند، در حالی که دیگر سمت‌ها بیشتر نیازمند مهارت‌های مدیریتی باشد. از آنجایی که کارکنان توسعه بین الملل اغلب در خارج کار می‌کنند، دانستن زبانهای خارجی برای ارتباط با افراد محلی و جهانی بسیار مهم است. دیگر حوزه‌های مطالعه برای این حوزه شامل سلامت، اقتصاد و توسعه بین الملل است.

مهارت‌های زبانی مورد نیاز شما بستگی به منطقه‌ای دارد که بر آن تمرکز دارید. از آنجایی که اسپانیایی و فرانسوی در بسیاری از کشورها در سراسر دنیا تکلم می‌شوند، یادگیری این زبانها می‌تواند مفید باشد. یادگیری زبانهای محلی‌تر می‌تواند شما را مزیتی بریا شما محسوب شود تا تخصصی‌تر کار خود را انجام دهید.

5. نماینده خارجی

از آنجایی که مشاغل روزنامه‌نگاری خارجی در حال کمرنگ شدن هستند، سخنگوهای زبان خارجی با علاقه به روایت‌ها و داستانهای جهانی می‌توانند به دنبال موقعیت‌هایی در حوزه‌ی نمایندگی خارجی باشند.

روزنامه‌ نگاران بین المللی و نمایندگان خارجی به کل دنیا سفر می‌کنند تا رویدادهای فوری را گزارش دهند. آنها اغلب در مناطق خطرناکی حضور دارند که می‌تواند شامل آب و هواهای وحشتناک و جنگ‌های مسلح شوند. این شغل می‌تواند بریا افرادی که آدرنالین زیادی می‌طلبند مفید باشد.

دانستن زبانهای اضافی می‌تواند برای شغل نماینده خارجی بسیار مفید واقع شود زیرا این مهارت‌ها آنها را قادر می‌سازد که با افراد محلی به زبان خودشان صحبت کند. بعلاوه، آنهایی که به دنبال این مشغال هستند اغلب نیاز به داشتن مدرک حداقلی لیسانس دارند. روزنامه‌نگاری و ارتباطات از جمله حوزه‌های محبوبی هستند که بیشترین تقاضا را دارند، هرچند که روزنامه‌نگاران بصورت تخصصی‌تر در حوزه‌های خود فعالیت می‌کنند و می‌توانند از مطالعه دروسی چون علوم سیاسی و اقتصاد یا حقوق بهره ببرند.

برای مثال، از آنجایی که بیشترین پوشش خبری بر خاورمیانه، روسیه، و کره شمالی متمرکز است، زبانهای این مناطق اغلب شامل عربی، روسی و کره‌ای هستند. اخبار مرتب در حال تغییر است، و دانستن این زبانها می‌تواند برای شما سودمند باشد.

6.  کارهای اطلاعاتی

همه فیلم‌های جاسوسی را دیده‌اند.

از آنجایی که دم و دستگاههای آنها شاید واقعی نباشند، اما سمت‌های اطلاعاتی به عنوان گزینه‌ی مناسبی برای افراد چند زبانه تعریف می‌شوند.

سمت اطلاعاتی داشتن لزوما به معنی آن نیست که به درون احزاب برای دنبال کردن کاراکترهای در سایه نفوذ کنید. این سمت دارای شاخه‌های گوناگونی است که تحلیلگری و پشتیبانی از جمله آنها است.

از آنجایی که سمت‌های نیازمند به زبان خارجی نیازمند مهارت‌های زبانی است، این مهارت‌ها برای موقعیت‌های اطلاعاتی می‌تواند بسیار سودمند باشد.

میانگین درآمد این افراد در سال چیزی حدود 50 تا 100 دلار است که بسته به نوع سمت و سطح آن متفاوت است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن