یادگیری زبان

6 افزونه‌ی کروم برای ترجمه‌ی آنی صفحات اینترنت

افراد حرفه‌ای در دنیای امروز، بخاطر یادگیری تمام وقت یک زبان خارجی کارشان را تعطیل نمی‌کنند. ابزارهای گوناگونی وجود دارند که همه می‌توانند با تکیه بر آنها در قدمهای کوچکی به مرور زبانشان را توسعه دهند و مهارت‌های زبانی را تقویت کنند. دیکشنری رایگان

چه مقدار از زمانتان را در فضای آنلاین سپری می‌کنید؟ چه زمانی را صرف خواندن خبرهای فوری، ترندهای تجاری، گزارشهای فروش، وب سایت رقبا و دیگر موارد می‌کنید؟دیکشنری رایگان

افزونه‌های گوگل کروم می‌توانند زمان سپری شده در فضای انلاین را برای شما کمی سودمندتر کنند و موارد مفیدی را برای شما ارائه دهند. اینجا ما چهار اکستنشن مفید گوگل کروم را برای زبان آموزان معرفی می‌کنیم.

language immersion chrome

1. Language Immersioan

افزونه‌ی Language Immersioan گوگل کروم کلمات و جملات انتخاب شده توسط شما در هر وب سایتی را به هر زبانی که می‌خواهید ترجمه می‌کند. شما می‌توانید بسته به نوع ترجمه‌ای که می‌خواهید، سطح دشواری را انتخاب کنید و با حرکت ماوس بر کلمات می‌توانید تلفظ آنها را گوش دهید.

این افزونه اغلب زبانهای گوگل ترانسلیت را پوشش می‌دهد اما بیشتر بر ترجمه‌ی ماشینی تکیه دارد که برای ترجمه‌ی کلمات مناسب‌تر است. بهر روی، یکی از بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای زبان آموزان محسوب می‌شود. دیکشنری رایگان

2. Readlang

یادگیری با فاصله از جمله راههای موثر در یادگیری زبان و لغات است. این افزونه‌ی گوگل کروم می‌تواند وب سایت‌های مورد علاقه‌ی شما را بوکمارک کند، با حرکت دادن موس کلمات را ترجمه کند، و از کلمات انتخابی برای شما فلش کارت تهیه کند. این افزونه در حال حاضر زبانهای آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، و اغلب زبانهای اروپایی را پوشش می‌دهد. دیکشنری رایگان

input-tools-plugin

3. Google Input Tools

در عصر ایمیل و پیامک، تایپ کردن بعضی زبانها بعضی اوقات به چالش بزرگی تبدیل می‌شود. همه‌ی دستگاهها و پلت‌فرمها قادر به نوشتن بعضی حروف خاص که در زبانها رایج است نیستند. اینجا افزونه‌ی Google Input Tools وارد می‌شود که به شما اجازه می‌دهد با یک عمل کلیک متن را به هر زبانی در پلت فرم وارد کنید. طبق گفته‌ی گوگل، این اکستنشن از یک کیبورد مجازی برای 90 زبان برخوردار است و قادر است از بیش از 30 نوع نگارش مختلف به زبان مورد نظر شما ترجمه کند. این پلت فرم همچنین قادر است متون نوشته شده بصورت دستی را در بیش از 40 زبان ترجمه کند.

4. Google Dictionary

حرف از گوگل شد، اگر دنبال یک دیکشنری به سبک و سیاق پاپ آپ هستید، Google Dictionary را لحاظ کنید. شما می‌توانید با حرکت دادن ماوس بر روی کلمات معنی آنها را پیدا کنید. این افزونه در حال حاضر تقریبا هر زبان رایجی در دنیا را پوشش می‌دهد.

talking-web-plug-in

5. Talking web

از آنجایی که اغلب افزونه‌های معرفی شده بطور اختصاصی به ترجمه‌ی کلمات و عبارات می‌پردازند، شاید تمایل داشته باشید که تلفظ کلمات را نیز گوش دهید. افزونه‌ی Talking Web یک افزونه‌ی ساده است که با استفاده از تکنولوزی text-to-speech مایکروسافت می‌تواند متون موجود در صفحات وب را بخواند. این افزونه در حال حاضر 12 زبان را پشتیبانی می‌کند.

6. Language Switcher

آنهایی که علاقه به خواندن متون به زبان مقصد دارند، علاقه دارند نتایج جستجوی گوگل را محدود به زبان مقصد کنند. ازینرو، ما پلاگین Language Switcher را پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از این پلاگین می‌توانید نتایج جستجو را به محدوده یا زبان خاصی محدود کنید. این افزونه در حال حاضر اکثر زبانهای زنده‌ی دنیا را پوشش می‌دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن