یادگیری زبان

6 وب سایت برای سنجش سطح زبان و مهارت‌های زبانی

سنجش سطح زبان، روش مهمی برای روشن شدن فرایند یادگیری و پیشرفت مهارت‌های شماست، ولی هر تستی مناسب نیست، بلکه شما به یک تست چالش برانگیز برای اثبات مهارت هایتان نیاز دارید.

با استفاده از این 6 وب سایت سطح زبان خود را بیابید و مهارت های زبانیتان را امتحان کنید

چر اباید مهارت های زبانیتان را امتحان کنید؟

دلیل عمده‌ی ما برای ارزیابی مهارت های زبان این است که ببینیم تا چه اندازه‌ای زبان را فراگرفته ایم. دیدن پیشرفت در یادگیری می‌تواند انگیزه زیادی به شما بدهد. چه کسی میداند نتیجه چه خواهد بود؟ ممکن است حتی بیش از آنچه فکر می‌کنید بدانید، که این امر می‌تواند خیلی هیجان انگیز باشد.

علاوه بر این، شما همچنین می‌خواهید مهارت‌های زبانی‌تان را چک کنید تا متوجه شوید که باید روی چه نکاتی بیشتر کار کنید. یادگیری برخی زبانها نیازمند ارزیابی مهارتهای خاصی هستند، مانند خواندن و نوشتن. بررسی اینکه در این دو زمینه چطور عمل می‌کنید می‌تواند نقاط ضعف شما را مشخص کند، و این امکان را به شما می‌دهد تا سطحتان در این زمینه را نیز بالا ببرید و با بقیه مهارت ها هم سطح کنید.

در نهایت، امتحان سطح خود روشی ارزشمند است تا برآوردی واقع بینانه از مهارت‌هایتان داشته باشید. آشنایی با این سطح مفید خواهد بود، حتی اگر بخواهید کتاب مناسبی را انتخاب کنید، یک نرم افزار آموزش زبان انتخاب کنید، بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان را بیابید یا مهارت های زبانی خود را وارد رزومه تان کنید. به این دلیل که بسیاری از شغل های خوب مستلزم این است که زبان دوم بدانید، و مشخص کردن سطح مهارت هایتان در این صورت مهم خواهد بود.

6 وب سایت فوق العاده برای بررسی مهارت های زبانی شما

1 .Transparent Language

اگر به دنبال آزمون سنجش سطح زبان هستید که چالش بر انگیز و رایگان باشد، به سایت این سایت نگاهی بیاندازید.

این سایت اغلب به خاطر برنامه‌های  آموزش زبان شناخته شده است. با این وجود همچنین تعدادی منابع رایگان برای زبان آموزان ارائه میدهد. یکی از منابع رایگان این سایت آزمون های مهارتی آن است. این آزمون‌ها در کل برای 14 زبان، از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی ، ایتالیایی، لاتین، ایرلندی، هلندی، سوئدی، لهستانی، روسی، چینی، ژاپنی و زبان پرتغالی برزیلی ارائه شده‌اند.

هر آزمون مهارتی از دو بخش گرامر، یک بخش لغت و یک بخش درک مطلب تشکیل شده است. این آزمون‌ها به طور خودکار درصد کل جواب های درست شما را ارائه می‌دهند. با این وجود اگر در سایت ثبت نام کنید، می‌توانید خلاصه‌ای از اینکه چطور در هر بخش عمل کرده‌اید همراه با جواب های درستی که ارائه داده اید را نیز ببینید.

2. Cactus language

نام این سایت ممکن است خشن به نظر برسد ولی آزمون های تعیین سطح سایت کاکتوس لنگوئج اصلا دردناک نیستند.

این سایت شرکتی است که دوره های آموزش زبان را در سر تا سر جهان ارائه می دهد، و این آزمون‌های تعیین سطح زبان رایگان موردی هستند که هر زبان آموزی می‌تواند از آنها بهره‌مند شود. هر آزمون شامل 40 سوال است و شما باید  ظرف ده دقیقه کل آزمون را پاسخ دهید.

اگر پاسخ سوالی را نمی‌دانید، مجبور نیستید حدس بزنید. چونکه هدف این آزمون تعیین سطح زبان شماست، بهتر است آنچه نمی‌دانید را پاسخ ندهید. و حداقل در پایان آزمون می‌توانید به زبان هدف عبارت «نمی دانم» را بنویسید.

وقتی تست کامل شد، نتیجه را خواهید دید. و دسته بندی‌ها شامل سطح مبتدی، مقدماتی، متوسط، متوسط رو به بالا، پیشرفته و مسلط است. همچنین خلاصه‌ای با جزئیات از مهارت‌هایی که احتمالا باید بدست آورید به شما ارائه می‌شود.

سایت کاکتوس تست هایی برای 14 زبان ارائه می‌کند، این زبان ها عبارتند از انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، دانمارکی، سوئدی، هلندی، چکی، لهستانی، روسی، کرواتی، یونانی، ترکی، عربی، عبری، هندی، تایلندی، کانتونی و ماندارینی (بخشی از زبان چینی ) و ژاپنی .

3. language trainers

می‌خواهید مطمئن شوید که مهارت‌های زبانی‌تان به طور جد در هر جای دنیا قابل قبول خواهند بود؟

در حالیکه این سایت معمولا بر ارائه دوره‌های زبانی تمرکز دارد، آزمون‌های رایگان برای ارزیابی سطح زبان را نیز فراهم می کند.

آزمون در این سایت مطابق استاندارد های بین المللی پایه‌ریزی شده است در نتیجه مهارت هایتان هر کجای دنیا بروید قابل تشخیص خواهند بود.

این سایت از شما می‌خواهد، فقط وقتی سوالات را پاسخ بدهید که «مطمئن هستید پاسخ صحیح است» چون حدس زدن منجر به رتبه‌بندی اشتباه می شود. ورای این، آزمون ها به طرز مناسبی انعطاف پذیر هستند. برای دستیابی به نتایج، باید حد اقل 10 سوال را پاسخ دهید، و می‌توانید تا نمره 70 بدست آورید. با این وجود برای دریافت نتایج باید آدرس ایمیل‌تان را ارائه دهید.

این سایت تست‌هایی برای 18 زبان مختلف ارائه می‌دهد از جمله، زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، دانمارکی، سوئدی، نروژی، هلندی، روسی، یونانی، ترکی، عربی، عبری، چینی ماندارینی، کره ای و ژاپنی.

4. Sprachcaffe

اسم این سایت ممکن است در زبان شما نچرخد، ولی به این معنی نیست که نمی‌توانید از ان برای توسعه مهارت‌هایتان استفاده کنید!

سایت اسپراچ کافی به خاطر شبکه بین المللی مدارس زبان‌اش که تست های سریع، رایگان و مهارتی ارائه می دهند، شناخته شده است. برای شرکت در این تست‌ها باید یک پروسه ثبت نام مختصری را طی کنید، پس از آن فورا به طور رایگان می‌توانید در تستها شرکت نمایید.

هر تست حاوی 70 سوال است. وقتی تست را تکمیل کردید، سطح تقریبی خود را متوجه خواهید شد. همچنین قادر خواهید بود پاسخ‌های صحیح را ببینید تا دریابید چه سوالاتی را درست و کدام سوالات را غلط پاسخ داده‌اید، که این امر درک بیشتری از مهارت‌هایتان را به شما می‌دهد.

این سایت تست هایی برای هفت زبان از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، عربی و چینی ارائه می دهد.

5. Berlitz

تست‌های نوشتاری عالی هستند ولی گاهی اوقات باید مهارت شنیداریتان را نیز امتحان کنید. در این صورت سایت برلیتز راه حل مناسبی است.

برلیتز یک شرکت آموزش زبان است که تست‌های مهارتی رایگان آنلاین برای ارزیابی دانش زبان به شما ارائه می‌دهد. همه کاری که باید انجام دهید این است که دراین سایت ثبت نام کنید و شروع کنید!

هر تست حاوی 70 سوال است و باید ظرف 30 دقیقه پاسخ داده شود. برخی سوالات نوشتاری هستند، درحالیکه برخی دیگر حاوی نمونه‌های صوتی هستند تا تعادل خوبی برای شما بین  تست مهارت‌های نوشتاری و شنیداری فراهم کند.

این سایت تست هایی برای زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی ارائه می‌دهد.

6. Language Testing International

می‌خواهید مهارت‌های زبانی تحسین برانگیز خود را وارد رزومه‌تان کنید؟ این سایت می‌تواند به شما در تهیه فهرست مهارت هایتان کمک شایانی کند.

این سایت بر صدور گواهیامه‌های مهارت های زبانی از طریق برگزاری آزمون تمرکز دارد. شرکت‌های بین المللی مانند کوکا کولا، سامسونگ، وریزون و بسیاری دیگر از این سایت استفاده می‌کنند.

با شرکت در آزمون این سایت می‌توانید گواهینامه زبان از موسسه آمریکایی آموزش زبان‌های خارجی ( ACTFL) دریافت کنید، که قطعا میتواند نقطه قوت مفیدی در رزومه شما باشد.

در حالیکه این تست رسمی‌تر از دیگر آزمون هاست، کماکان می‌توانید آن را به صورت آنلاین انجام دهید هر وقت و هر جا که بخواهید. نیازی نیست که به مرکز برگزاری آزمون مراجعه کنید!

وقتی زبانی را که می‌خواهید مدرکش را بگیرید، انتخاب کردید، چندین گزینه خواهید داشت. می‌توانید یک تست مکالمه، مکاتبه، شنیداری یا خواندنی را بر گزینید. هر تست بین 30 تا 80 دقیقه طول می‌کشد و بین 50 تا 159 دلار هزینه در بر دارد.

این سایت گواهینامه‌هایی به 100 زبان مختلف ارائه می‌دهد. از جمله زبان‌های شناخته شده‌ای مانند اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی و همین طور زبان های کمتر شناخته شده‌ای مانند زبان قزاقی، زبان تایی (لائوس)، سومالی و تعداد بیشماری زبان دیگر.

منبع: لینک

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن