پادکستزبان انگلیسی

7 دلیل برای اینکه پادکست‌ها روند یادگیری زبان انگلیسی ما را تغییر می‌دهند

تصور کنید هر هفته 5 تا 10 ساعت اضافی انگلیسی تمرین کنید بدون اینکه حتی زمان اضافی در روز پر مشغله خود نیاز داشته باشید. تصور کنید هنگام ترافیک، در اتوبوس، هنگام آشپزی، تمیزکاری یا وقتی در صف فروشگاه یا بانک منتظر هستید، بتوانید به راحتی انگلیسی تمرین کنید.

پادکست‌ها این کار را و حتی بیشتر از اینها را هم برای شما امکان پذیر کرده‌اند.

اگر هنوز دنیای جادویی پادکست‌ها را کشف نکرده‌اید، فرصت بزرگی را از دست داده‌اید. طبق سایت smallbiztrends.com پادکست‌ها هر روز بیشتر و بیشتر محبوب می‌شوند.

جهان دارد عاشق پادکست می‌شود. شما چطور؟ اگر هنوز به دنیای جادویی پادکست ها سر نزده‌اید، در اینجا 7 دلیل ارائه کردیم  برای اینکه بدانید پادکست‌ها چگونه می‌توانند روند یادگیری زبان انگلیسی شما را تغییر دهند :

1. یادگیری زبان انگلیسی هر جا و هر زمان

تا زمانی که یک پخش کننده mp3 دارید، می‌توانید هر زمان و هر کجا که بخواهید انگلیسی یاد بگیرید. بر خلاف رادیو یا تلویزیون، با استفاده از پادکست‌ها این شما هستید که انتخاب می کنید چه زمانی به یک برنامه گوش کنید.

 2. یادگیری با پادکست هیچ زمان اضافی نمی‌گیرد

بر خلاف خواندن کتابها، هنگام انجام فعالیت‌های خسته کننده معمول مانند، رانندگی برای رفتن به محل کار / مدرسه، شستن ظروف، صف ایستادن در فروشگاه یا ورزش می‌توانید به پادکست‌ها گوش کنید.

3. پادکست‌ها رایگان هستند

همه‌ی پادکست‌ها در فروشگاه iTunes رایگان هستند. چه چیزی بهتر از رایگان بودن؟ برای بسیاری از پادکست‌های ESL، باید برای خواندن رونوشت‌ها هزینه پرداخت کنید، اما فایل صوتی همیشه رایگان است.

4. بهترین راه برای تقویت درک شنیداری شما

اگر می‌خواهید مهارتهای شنیداری خود را بهبود بخشید، باید به زبان انگلیسی گوش کنید! پادکست‌ها مانند نمایش رادیویی هستند و اگر نسخه‌های مناسب آنها را پیدا کنید، به زودی معتاد آنها خواهید شد.

هیچ روش بهتری برای تقویت درک شنیداری شما، به جز هیجان فوق العاده برای گوش دادن به پادکست بعدی از سخنرانان انگلیسی مورد علاقه تان وجود ندارد.

نگران نباشید اگر نمی‌توانید همه چیز را که گفته می شود، درک کنید. اگر به طور جدی گوش دهید، مطالب خیلی زیادی را یاد می‌گیرید. مهم این است که سعی کنید و ایده کلی موضوعی که درباره‌اش صحبت می‌شود را درک کنید.

5. نوار را به عقب برگردانید، دوباره گوش کنید یا سرعت پخش فایل صوتی را کاهش دهید

پادکست‌ها زبان‌آموز را به سمت خودآموزی سوق می‌دهند. اگر چیزی را درک نکردید، می‌توانید چند ثانیه نوار را به عقب برگردانید و دوباره گوش کنید.

یا می‌توانید دوباره به کل پادکست گوش دهید تا درک عمیق تری داشته باشید. و اگر سخنرانان خیلی سریع صحبت می‌کنند، می‌توانید سرعت پادکست را به نصف کاهش دهید.

6. استفاده از پادکست خیلی آسان و راحت است

بر خلاف رادیو و تلویزیون، مجبور نیستید به یاد داشته باشید که چه زمانی نمایش مورد علاقه تان پخش می‌شود، و مطمئن شوید که آن را از دست نخواهید داد. همچنین، می‌توانید نمایش‌هایی که دوست ندارید را تماشا نکنید و به راحتی به آنهایی که دوست دارید گوش کنید. 

7. به هر چیزی که می خواهید، گوش کنید

یکی از مزایای بزرگ گوش دادن به پادکست ها به زبان انگلیسی این است که می‌توانید از میان میلیون ها پادکست انتخاب کنید (به مراتب کمتر از این مقدار پادکست به زبان‌های دیگر وجود دارد،  واقعیت این است که 52 درصد وب سایت‌های دنیا به زبان انگلیسی هستند).

درباره هر موضوعی که علاقه مندید می‌توانید پادکست‌های زیادی پیدا کنید: سفر، موسیقی، روابط، غذا و پخت و پز، ورزش و سرگرمی، اخبار و سرگرمی، کسب و کار، خود سازی، سلامت و تناسب اندام، تاریخ، فلسفه و یا علم.

همانطور که می‌بینید، پادکست‌ها راحت، آسان و رایگان هستند. شما می‌توانید به آنچه که می‌خواهید ، زمانی که مایلید و در جایی که دوست دارید، گوش دهید.

با این حال، درست مثل صدها برنامه تلویزیونی که وجود دارد، شما احتمالا قصد ندارید بیشتر بیشتر آنها را تماشا کنید. اما وقتی آنچه که دوست دارید را بیابید، به راحتی می‌توانید عاشقش شوید. این چیزی است که درباره پادکست‌ها صدق می کند.

اگر از چند پادکستی که گوش دادید، خوشتان نیامد تسلیم نشوید. قبل از اینکه فکر کنید پادکست‌ها مناسب شما نیستند مطمئن شوید که به چند نمونه خوب آنها گوش داده‌اید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن