آیلتسزبان انگلیسی

۸ مورد از رایج ترین اشتباهات در آیلتس و نحوه پیشگیری از آنها

آیلتس معروفترین آزمون زبان انگلیسی برای مهاجران و آنهایی است که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. بیشتر از 1000 مرکز آزمون در بیش از 140 کشور در سرتاسر دنیا وجود دارد، و حدودا 2.5 میلیون نفر هر ساله این آزمون را انجام می‌دهند. در کشورهایی چون استرالیا و نیوزلند، حتی برای مهاجرت نیز شما نیازمند انجام این آزمون هستید. در اینجا ۸ مورد از رایج ترین اشتباهات در آیلتس را که توجه آزمون‌دهندگان را می‌طلبد، ارائه می دهیم.

۱. بیشتر یعنی کمتر

یک اشتباه خیلی رایج ارائه پاسخ با کلمات بیش از تعداد خواسته شده است. اگر سوال، استفاده بیش از ۳ کلمه را ممنوع می‌کند، اگر در ۴ کلمه یا بیشتر پاسخ دهید، قطعا نمره نمی‌گیرد.

۲. کمتر یعنی کمتر

طول نوشته خیلی مهم است. وقتی سوالات به حداقل تعداد کلمه اشاره می‌کند (۲۵۰ برای مقاله، ۱۵۰ برای گزارش یا نامه) به این معنی است که هر پاسخی کمتر از تعداد درخواستی قابل قبول نخواهد بود.

3. مقالات طولانی‌تر به معنی گرفتن نمره بهتر نیست

یک برداشت اشتباه دیگر این است که هر چه نوشته طولانی‌تر باشد نمره آیلتس بهتر خواهد بود. نه تنها درست نیست، بلکه یک مورد خطرناک هم هست. نوشتن یک مقاله طولانی به طورغیر‌مستقیم باعث کم شدن نمره می‌شود، چونکه شانس‌ اشتباه کردن با به کار بردن لغات و جملات بیشتر بالا می‌رود .

4. تغییر موضوع غیرممکن است

اغلب از دانشجو درخواست می‌شود تا درباره‌ی موضوعی بنویسد که درکش نکرده است. برای جلوگیری از از دست دادن کل نمره، آزمون دهندگان تصمیم می‌گیرند به طور جزئی یا کلی از موضوعات مختلف بنویسند. واقعیت ناراحت کننده این است که مهم نیست کار انجام شده چقدر زیبا باشد، موضوع اشتباه به معنی کسب نمره صفر است. یک اشتباه مشابه دیگر، حذف بخش‌هایی از موضوع مشخص شده یا نادیده گرفتن راهنماها در کاریست که ارائه می‌دهید. هر نکته‌ای که موضوع به آن اشاره دارد باید پوشش داده شود چونکه ممتحن‌ها برای هر یک از آنها نمره معین در نظر گرفته اند.

5. حافظه خوب می‌تواند شما را به درسر بیاندازد

دیده شده است موضوعاتی که گاهی اوقات تکرار می شوند دانش آموزان باهوش با حافظه خوب تصمیم می‌گیرند آنها را حفظ کنند. این یک اشتباه بزرگ است چونکه ممتحن ها در جستجوی مقاله هایی هستند که معلوم است آزمون دهنده آنها را حفظ کرده است و قطعا مقاله‌هایی که به این روش نوشته شده‌اند را رد می‌کنند.

6. لهجه مهم نیست

تلفظ مهم است! آیلتس یک آزمون برای افرادی است که انگلیسی صحبت نمی‌کنند و ازینرو لهجه‌ی افراد تاثیری در نمره‌ی نهایی ندارد. اینجا مشکل این است که همه تفاوت بین لهجه و تلفظ غلط کلمات را نمی دانند. بدون توجه به اینکه شخص تا چه میزان لهجه دارد، تنها لغاتی که درست تلفظ می‌شوند نمره می گیرند.

7. موضوع مهم نیست، ولی روشی که آن را توصیف می‌کنند مهم است

بیشتر دانش آموزان فکر می‌کنند که ایده های غلط (چه در مقاله، نامه یا بحث) به نمره گرفتن آنها آسیب می‌رساند. حقیقت این است که هیچ ایده ای اشتباه نیست و ایده‌های به خودی خود مهم نیستند، روشی که با آن بیان می‌شوند مهم است.

8. کلمات متصل کننده: بیشتر همیشه بهتر نیست

دانش اموزان با هوش این حقیقت را می‌دانند مقاله ای که اصول را رعایت کرده منسجم و هماهنگ است و بهترین راه نشان دادن انسجام است تا استفاده زیاد از کلمات متصل کننده. این کار اشتباه است. استفاده بیش از حد از کلمات متصل کننده به عنوان یک مشکل شناسایی می‌شود که توسط ممتحن‌ها تشخیص داده شده و باعث کسر نمره می‌شود.

توصیه: برای اشتباه نکردن، آگاهی از اشتباه‌ها و تمرین کافی قبل از امتحان از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. آشنا بودن با ساختار و روند تست، در شما اعتماد به نفس ایجاد کرده و و روی نمره شما تاثیر می گذارد.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن