پادکستزبان اسپانیایی

8 پادکست عالی برای یادگیری زبان اسپانیایی

ما در این پست می‌خواهیم درباره‌ی پادکست‌های صحبت کنیم. اغلب این روزا همه‌ی ما وقت کافی برای خودمان نیز نداریم، چه برسد به اینکه بخواهیم یک زبان جدید را از پایه یاد بگیریم. هرچند که راههای متفاوتی برای یادگیری راحت زبان اسپانیایی وجود دارد، اما پادکست‌ها چیزی هستند که می‌توانیم بدون انرژی زیادی از آنها استفاده کنیم. در ابتدا این نکته را می‌گوییم که چگونه پادکست‌ها می‌توانند به تقویت مهارت شنیداری شما کمک کنند.

شاید وقت آن را نداشته باشیم که برای یادگیری زبان و خواندن کتابهای آموزشی وقت صرف کنیم. و شاید منابعی را پیدا کرده‌ایم که بیشتر حول محور قوانین گرامری و لغت‌ها گردآوری شده‌اند و رغبتی به خواندن آنها را نداریم.

راه حل چیست؟ پادکست‌ها!

پادکست‌ها برای یادگیری هر زبانی به شدت موثر هستند. شما می‌توانید در مترو، اتوبوس و به هنگام رفتن به سر کار خود آنها را گوش دهید، یا اینکه بر روی تردمیل در باشگاه یا هنگام منتظر ماندن برای پخت شدن پیتزا از آنها استفاده کنید. بدون شک یکی از بهترین راهها برای تقویت مهارت‌های زبانی آنهم با صرف تنها چند دقیقه در روز، گوش دادن به پادکست است. و اینکه اگر دنبال یادگیری اسپانیایی هستید، از آنجایی که منابع بسیاری برای آموزش این زبان وجود دارد، خوش شانس هستید.

چگونه گوش دادن به پادکست می‌تواند به یادگیری زبان اسپانیایی کمک می‌کند؟

گوش دادن به پادکست‌ها از موثرترین‌ راهها برای غوطه ور شدن در دنیای اسپانیایی زبانها است. زندگی در یک کشور خارجی زبان و در معرض قرار گرفتن با زبان خارجی بطور روزمره، راه بسیار موثری برای یادگیری هر زبانی است، اما اگر شانس این را ندارید که به یک کشور خارجی سفر و زندگی کنید، پادکست‌ها می‌توانند این محیط را برای شما تداعی کنند.

پادکست‌ها در قطعه‌های زمانی متعددی وجود دارند. از چند دقیقه گرفته تا چند ساعت و درباره‌ی موضوعات متفاوت. اگر از اوضاع حال حاضر دنیا لذت می‌برید، می‌توانید به پادکست‌های خبری گوش دهید؛ اگر علاقمد به ورزش هستید، می‌توانید پادکست‌های ورزشی را دنبال کنید؛ اگر دنبال بهبود نکات گرامری هستید، می‌توانید پادکست‌های آموزشی زبان اسپانیایی را پیگیری کنید.

مهم نیست که سطح زبانی شما چیست، اینکه مبتدی هستید یا پیشرفته، در هر سطحی که قرار دارید برای شما پادکستی وجود دارد. شما تنها باید پادکست مناسب با خود و مورد مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید.

8 پادکست اسپانیایی که به شما موارد زیادی می‌آموزند.

1. Coffee Break Spanish

پادکست اسپانیایی

سطح: مبتدی تا متوسطه

این پادکست تقریبا هرچیزی که برای یادگیری زبان اسپانیایی نیاز است را پوشش می‌دهد؛ حال چه مبتدی باشید چه یک زبان آموز با تجربه که در تلاش برای بهود مهارت‌های خود هستید و سعی دارید اعتماد بنفس بیشتری در فهم و صحبت کردن اسپانیایی پیدا کنید. دروس مبتدی توسط معلمی به نام مارک اجرا می‌شود که همراه با کارا، یک زبان آموز یاگیرنده‌ی اسپانیایی، کار می‌کند. در اپیزودهای سطح متوسط، یکی از افراد محلی اسپانیایی زبان به مارک اضافه می‌شود و یادگیری زبان عمق بیشتری پیدا می‌کند. هر اپیزود از بازه زمانی مناسبی برخوردار است که اگر بطور ممتد و مستمر روند آن را ادامه دهید، تاثیر چشمگزاری در آخر بر روی یادگیری شما خواهد گذاشت.

2. Notes In Spanish

پادکست اسپانیایی
سطح: تمامی سطوح (مبتدی تا پیشرفته)

این پادکست برای هر سه سطح برنامه تولید کرده است: افراد مبتدی، متوسط و پیشرفته.

میزبانها، بن و مارینا، به شما در یادگیری اسپانیایی واقعی کمک می‌کنند؛ چیزی که شما در کتابها پیدا نمی‌کنید. از آنجایی که گفت و گوها همه شکل و رنگ واقعی دارند، بسیار بهتر از فایلهای صوتی مصنوعی بر زبان آموز تاثیر می‌گذارند. این پادکست از نظر زبان آموزان به شدت محبوب است و بعد از پیگیری چند قسمت آن متوجه خواهید شد که چرا گوش دادن به آن ارزش وقت گذاشتن دارد.

3. Radio Ambulante

Radio Ambulante
سطح: متوسطه تا پیشرفته

این پادکست از یک فرمت بلند رادیویی برخوردار است. این پادکست روایت‌های متفاوتی را ارائه می‌کند و رنج گسترده‌ای از موضوعات را پوشش می‌دهد. اپیزودها بطور مرتب سر وقت منتشر می‌شوند و اینکه نسخه‌ی متنی آن نیز برای همه در دسترس است.

شاید زبان استفاده شده در این پادکست برای زبان آموز کمی چالش برانگیز باشد، اما اگر متن را در دست داشته باشید، متوجه قدرت آن خواهید شد.

4. News In Slow Spanish

پادکست اسپانیایی
سطح: مبتدی تا متوسطه

اگر به اخبار و اوضاع کنونی دنیا علاقمند هستید، و از گویندگان سریع بخش‌های خبری بیزارید، این پادکست به شدت برای شما مفید خواهد بود.

این پادکست این امکان را به شما می‌دهد که اخبار و رویدادهای کنونی جهان را با سرعت بسیار آرامتری دنبال کنید. شما می‌توانید دو جریان اسپانیایی یا آمریکای لاتین را انتخاب کنید و هر کدام از گویش‌ها را که دوست داشتید دنبال کنید.

دسترسی در سطوح مبتدی رایگان است، با اینحال، اگر می‌خواهید به ویژگی‌های ویژه نیز دسترسی پیدا کنید، باید مبلغ اشتراک را بپردازید. مشترکان ویژه قابلیت دسترسی به متن اپیزودها و دروس گرامری نیز هستند که در نسخه‌ی رایگان موجود نیستند.

5. Spanish Obsessed
سطح: تمامی سطوح (مبتدی تا پیشرفته)

این پادکست دسترسی به بیش از 50 پادکست را به همراه متن آن به شما می‌دهد. شما می‌توانید تمامی پادکست‌های تهیه شده برای افراد مبتدی (اسپانیایی از ابتدا) را تا سطح پیشرفته‌ی زبان دنبال کنید.

اگر تمایل داشتید که نسخه‌ی ویژه را خریداری کنید، توانایی این را خواهید داشت که کل اپیزودها را دانلود کنید و از دوره‌های آموزشی گرامر، لغات و تلفظ نیز بهره‌مند شوید.

6. SpanishPod101

پادکست اسپانیایی
سطح: تمامی سطوح (مبتدی تا پیشرفته)

این پادکست هر هفته اپیزودهای رایگان متفاوتی از موضوعات مختلفی را از سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌کند.

دروس هفتگی برای مدت محدودی از زمان قبل از اینکه در سایت آرشیو شوند رایگان هستند و به راحتی می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

افراد مشترک با پرداخت مبلغی می‌توانند به مجموعه‌ی بسیار بزرگی از پادکست‌ها و البته موارد آموزشی دیگر دسترسی پیدا کنند.

هر پادکست شامل یک دیالوگ به زبان اسپانیایی است، که به دنبال آن درس به زبان انگلیسی برای آموزش نکات اصلی گرامری و لغات جدید ارائه می‌شود.

چه از نسخه‌ی رایگان یا ویژه استفاده کنید، این پادکست‌ها برای گوش دادن و یادگیری دیالوگ‌ها و مکالمات بسیار عالی هستند.

7. Audiria

آموزش اسپانیایی
سطح: همه‌ی سطوح (متوسط تا پیشرفته)

هیچوقت یک پادکست را بخاطر قیافه و ظاهر وب سایتش قضاوت نکنید! Audiria شاید چهره‌ی جذابی نداشته باشد اما با اپیزودهایی که هر روزه منتشر می‌کند، حرفی برای گفتن دارد.

هر پادکست یک درجه‌ی سختی دارد که می‌توانید با توجه به آن از سطح خود مطلع شوید. در کنار هر اپیزود، تمارین و فعالیت‌هایی نیز وجود دارد که می‌توانید برای درک بیشتر مطالب استفاده کنید. بهتر از همه، تمامی این پادکست‌ها رایگان هستند!

8. Fluent Spanish Academy

پادکست اسپانیایی
سطح: متوسطه

خب، این یکی دقیقا یک پادکست نیست. اما دروس صوتی زیادی برای زبان آموزان دارد که می‌توانید از آنها همچون پادکست استفاده کنید.

این پادکست زبان آموزان سطح متوسطه را هدف گرفته است و هر هفته یک پادکست بلند با دیالوگ‌ها و مکالمه‌ی واقعی را منتشر می‌کند.

هدف این پادکست این است که شما را به سطح تسلط زبانی برساند و جزئیات و موارد آموزشی را همراه با دیالوگ‌های واقعی طوری ارائه کند که شما به راحتی آنها را درک و استفاده کنید.

در کنار گوش دادن به پادکست‌ها، خواندن و مطالعه نیز می‌توانید بسیار به زبان شما کمک کند. در صورت داشتن وقت، بد نیست که کتابهای مناسبی را نیز برای ارتقا سطح دانش خود مطالعه کنید. اینجا می‌توانید کتابها و منابع خودآموز زبان اسپانیایی را تهیه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن