پادکستزبان انگلیسی

8 پادکست انگلیسی برای تقویت مهارت‌های زبان آموزان

در سالهای اخیر پادکست‌ها به شدت در میان مردم محبوب شده‌اند. شما می‌توانید به هر موضوعی که به آن علاقمند هستید گوش دهید و پادکست‌های مرتبط را در اینترنت پیدا کنید؛ حتی برای یادگیری زبان، یادگیری گرامر، تلفظ و بزرگ کردن دایره واژگان، پادکست‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. در این لیست ما 10 پادکست محبوب برای یادگیری زبان انگلیسی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که زبان آموزان، بخصوص در سطح متوسطه، می‌توانند با گوش دادن به آن انگلیسی خود را به سطح بالاتری ارتقا دهند.

1. Real English Conversations Podcast Real English Conversations Podcast

لینک‌های مرتبط (اندروید | iTunes | وب‌سایت)

این پادکست حاوی مکالمات عادی و روزمره به زبان انگلیسی است که می‌توانید برای تقویت مهارت شنیداری (لسنینگ) و مکالمه (Speaking) از آن استفاده کنید. هر مکالمه حدود 12-15 دقیقه زمان دارد و مابین فرد میزبان پادکست، امی و کورتیس رخ می‌دهد. این افراد با زبان و گویش خالص آمریکایی صحبت می‌کنند و در طول پادکست به موضوعات متنوعی می‌پردازند. صحبت کردن آنها آرام و واضح است. در هر قسمت بخشی به نام «Real English Tip» وجود دارد که توضیح می‌دهد چگونه با استفاده از عبارات و اصطلاحات متفاوت، موقعیت‌های روزانه را کنترل کنیم و واکنش‌های مناسبی به رخدادهای پیرامون داشته باشیم.

2. ESL Pod ESL Pod – English Cafe Podcast

لینک‌های مرتبط (iTunes | وب‌سایت)

این پادکست شامل لیست بینهایتی از فایلهای صوتی کوتاه به همراه متن است. هر اپیزود دو نسخه دارد: یک نسخه که در آن مکالمه به آرامی پیش می‌رود، و نسخه‌ی دومی که در آن مکالمه با سرعت نرمال ضبط شده است. در متن هر پادکست، آنها از اصطلاحات انگلیسی به کررات استفاده می‌کنند و درباره موضوعات مختلفی نظر می‌دهند؛ میزبان سعی دارد در هر قسمت واژگان متفاوتی را به زبان آموز آموزش دهد. در نسخه‌ی ویژه با پرداخت هزینه‌ای می‌توانید به تمارین، توضیحات دایره لغات، و ویژگیهای دیگری دسترسی پیدا کنید. فرید لینگو مجموعه‌ی 1000 قسمتی این پادکست همراه با متن را در اختیار دارد که در صورت نیاز می‌توانید از این لینک آن را تهیه کنید.

3. American English Pronunciation American English Pronunciation

لینک‌های مرتبط (iTunes | وب‌سایت)

همانطور که از عنوان آن مشخص است، این پادکست بر تلفظ کلمات در زبان انگلیسی تمرکز دارد. هر اپیزود شامل نسخه‌ی متنی است که در وب سایت می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. با مطالعه کردن نسخه‌ی متنی متوجه می‌شود که نگارش کلمات چگونه است و اینکه از قواعد بکارگیری کلمات در جملات آگاه خواهید شد. این پادکست لیست جامعی از قسمت‌های متنوع را در خود دارد که شما را در تلفظ زبان انگلیسی به سطوح پیشرفته خواهد رساند. تکرار کردن و گوش دادن به این پادکست‌ها به شدت بر مهارت شنیداری و مکالمه‌ی شما تاثیر خواهد گذاشت. همچنین یک نسخه‌ی پولی وجود دارد که با پرداخت هزینه‌ای می‌توانید به ویژگیهای دیگری که در وب سایت آن عنوان شده است دسترسی پیدا کنید.

4. Voice of America Voice of America – Learning English Podcast

لینک‌های مرتبط (iTunes | وب‌سایت)

این پادکست انگلیسی پیرامون اخبارهای کنونی جهان گردآوری شده است. فایل صوتی، به همراه متن آن در وب سایت قرار می‌گیرد و می‌توانید همزمان با شنیدن پادکست، متن آن را نیز مطالعه کنید. شما با گوش دادن به این پادکست، گویش انگلیسی آمریکایی را به خوبی متوجه می‌شوید؛ متن هر قسمت به ارامی روایت می‌شود تا زبان آموز بتواند به راحتی متوجه‌ کلمات و اصطلاحات و عبارات به کار رفته شود. این پادکست از بهترین‌ گزینه‌ها برای بهبود و ارتقا مهارت شنیداری زبان انگلیسی است. همچنین می‌توانید با آن لغات بیشتری یاد بگیرید و دایره لغات خود را تقویت کنید.

5. Daily Easy English Expression Podcast Daily Easy English Expression Podcast

لینک‌های مرتبط ( iTunes | وب سایت)

این پادکست تقریبا هر روز یک اپیزود جدید منتشر می‌کند که در آن یک اصطلاح جدید آموزش داده می‌شود. میزبان این پادکست از جمله افراد بسیار مشتاق به حوزه‌ی زبانها است و همین باعث می‌شود فضای بامزه و با انگیزه‌ی برای زبان آموز ایجاد شود. او در هر قسمت موقعیتی را شرح می‌دهد و در بطن هر موقعیت اصطلاحات مرتبطی را به کار می‌گیرد تا یادگیرنده بتواد همزمان هم اصطلاح و کلمات را یاد بگیرد و هم چگونگی کارکرد آن در موقعیت‌های مختلف را درک کند. هر اپیزود 5 دقیقه زمان دارد.

6. The English Phrasal Verb Podcast The English Phrasal Verb Podcast

لینک‌های مرتبط (اندروید | iTunes | وب‌سایت)

این پادکست بر افعال دو قسمتی انگلیسی و کاربرد آن در متن تمرکز دارد و برای آن مثالهای صوتی بسیاری تولید می‌کند. در هر درس، شما یک فعل دو قسمتی را می‌شنوید و یاد می‌گیرید  و سپس میزبان معنی آن را توضیح می‌دهد و مثالهایی از آن را به شما می‌گوید. چیزی که این پادکست را جذاب می‌کند این است که در هر قسمت مثالهای متعددی از فعل دو قسمتی ارائه می‌شود و مثالها با افعال جایگزین نیز تکرار می‌شود تا زبان آموز متوجه تفاوت و شباهت میان آنها شود. این باعث می‌شود زبان آموز در صورتی که معنی را خوب نفهمیده باشد، آن را کامل درک کند.

7. Happy English Podcast Happy English Podcast

لینک‌های مرتبط (iTunes | وب‌سایت)

این پادکست تقریبا از هر مورد بخشی را پوشش می‌دهد. شما در این پادکست از گرامر، اصطلاحات، تلفظ و ساختارهای زبانی و استفاده از آنها در موقعیت‌های متعدد در زندگی روزمره بسیار خواهید شنید. هر اپیزود شامل یک دیالوگ است و موضوعی که میزبانها به آن می‌پردازند.

در ابتدای هر قسمت شما یک نسخه‌ی آرام از متن را می‌شنوید و سپس با نسخه‌ی با سرعت نرمال پادکست مواجه خواهید شد. مایکل، میزبان این پادکست، در ارائه‌ی مثالهای متنوع برای بهتر فهمیده شدن نکاتی که آموزش می‌دهد بسیار خوب عمل می‌کند. همچنین متن هر قسمت در سایت موجود است که می‌توانید آن را هنگام گوش دادن به پادکست بخوانید.

8. Better At English Better At English

لینک‌های مرتبط (iTunes | وب‌سایت)

این پاکست نسخه‌ی متنی ندارد، و در هر قسمت به مصاحبه با افراد محلی انگلیسی زبان می‌پردازد. لوری، میزبان این پادکست، از لهجه‌ی واضح آمریکایی برخوردار است و کیفیت نسخه‌ی صوتی این پادکست بسیار بالا است. رویکرد این پادکست و پرداختن آن به موضوعات، موردی مثبت و انگیزشی است و جدای از تقویت کردن مهارت‌های لسنینگ و مکالمه، به شما انگیزه هم می‌دهد.

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن