زبان انگلیسییادگیری زبان

اصل ۸۰/۲۰ چیست و چگونه در یادگیری زبان به ما کمک می‌کند؟

این اصل می‌گوید که 80 درصد از تمام نتایج ما در کسب و کار و در زندگی تنها ریشه در 20 درصد از تلاش ما دارد

آیا تا به حال این احتمال را در نظر گرفته‌اید که بسیاری از زبان آموزان، زمان و انرژی زیادی را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که برای تسلط بر زبان سودمند نیست؟ اصل 80 20 چیست

آیا ممکن است بخش مهمی از شکست و سرخوردگی که مردم تجربه می‌کنند، توسط راهبردهای نامناسب و قدیمی‌ای باشد که هرگز درباره‌شان سوال نمی‌کنند؟

آیا ممکن است یادگیری زبان بسیار کارآمدتر، غنی تر و انگیزه بخش‌تر باشد اگر زمان و انرژی خود را بیشتر روی یک گروه کوچک از فعالیت‌های تاثیر گذار صرف کنیم که بیشترین نتیجه را تولید می‌کنند؟

پاسخ این سوالات و بیشتر در یک اصل ساده، شهودی و تکاملی نهفته است که به نظر می‌رسد طیفی از پدیده و موفقیت تقریبا درهر موضوعی را توضیح می‌دهد.

ریچارد کوچ می‌گوید «اینکه چگونه هر کس می‌تواند با تلاش کم یادگیری موثرتری داشته باشد، نحوه شناسایی و استفاده از اصل 80/20 است – راز شناخته شده‌ای که عمومی نشده است. این اصل می‌گوید که 80 درصد از تمام نتایج ما در کسب و کار و در زندگی تنها ریشه در 20 درصد از تلاش ما دارد ». 

اصل 80/20

این اصل که به عنوان اصل پارتو نیز شناخته می‌شود، قانون 80/20 را بیان می‌کند که در بسیاری از فعالیت های تجاری، آموزشی و تقریبا هر جنبه‌ای از زندگی، گرایش به دریافت نتایج 80 درصدی از حدود 20 درصد فعالیت وجود دارد. در اینجا چند مثال برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد:

  • 80 درصد از ثروتمندان 20 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند
  • 80 درصد سود حاصل 20 درصد مشتریان است
  • 80 درصد یادگیری شما حاصل 20 درصد تلاش های شما است
  • 80٪ از شادی شما از 20٪  روابط شما حاصل می‌گردد

اجازه بدهید یک راه خوب برای روشن شدن مفهوم این موضوع ارائه دهیم.

چند لحظه درباره چیزهایی که خوب می‌دانید و یا در انها مهارت دارید، فکر کنید. این می‌تواند حرفه شما، سرگرمی، وسیله بازی ، شاید حتی توانایی آشپزی شما باشد.

حالا سعی کنید در مورد قسمت‌های اساسی این فعالیت فکر کنید.

احتمالا می‌بینید که 20٪ دانش پایه ای وجود دارد و اگر کسی بتواند این درصد کوچک را درک کند، می تواند درک عمیق زیادی از کل موضوع داشته باشند.

در کل، بنیاد دانش 20 درصدی نه تنها به شما در درک کامل موضوع کمک می‌کند، بلکه به عنوان یک نقشه عمل می‌کند تا شما بتوانید متوجه مراحل مهم مورد نیاز بعدی در فرایند یادگیری شوید.

ورای همه تجربه و دانشتان، آیا متوجه شده اید که فعالیت‌ها و ایده‌های خاصی وجود دارد که به طور نمایشی موثر تر از دیگران است؟

از طریق سالها تدریس و آموزش زبان کشف کرده‌ایم که این امر در یادگیری زبان نیز صادق است، بنابراین ما از اصل 80/20 برای ادغام گروه کوچکی از فعالیت‌های تاثیر گذار و ویژگی‌های شخصیتی در روشمان استفاده کرده‌ایم.

حقیقت این است که اکثر مردم زمان زیادی صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که نتایج قابل توجهی در یادگیری آنها ندارند. 4 نمونه کلیدی از تأثیر 20 درصدی در یادگیری انگلیسی عبارتند از:

اصل 80 20 پارتو

 4 راهبرد یادگیری تاثیر گذار

1. انگیزه گرفتن: ابتدا روی خود کار کنید

متوجه شدیم بسیاری از افرادی که ادعا می‌کنند، واقعا می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند، انگیزه زیادی ندارند یا در واقع روی اقداماتی که به موفقیت خواهد انجامید، سرمایه‌گذاری نمی کنند. اما، اگر همان افراد برای به دست آوردن حس عمیق تر از هدف، اشتیاق و فعالیت زمان بگذارند، کل روند تغییر خواهد کرد.

بنابراین، در حالی که انگیزه گرفتن ممکن است اثر مستقیم یا کوتاه مدت بر یادگیری شما داشته باشد، نتایج می‌تواند گسترده و متغیر باشد. این نه تنها به شما کمک می کند که به یک هدف آموزشی عمیق تر متصل شوید، بلکه به کاربرد آن در زندگیتان هم کمک می کند و در طول زمان نتیجه حداکثری را بدست می‌دهد.

2. سبک زندگی انگلیسی: انگلیسی را به بخشی سرگرم کننده، راحت و طبیعی زندگی خود تبدیل کنید

اکثر مردم می گویند که وقت کافی برای مطالعه انگلیسی ندارند، اما اگر فقط از زمان رفت و آمدتان بهره ببرید و آن را به بخش های سرگرمی و علایق خود متصل کنید، می تواند تأثیر زیادی بر زبان انگلیسی و زندگی شما داشته باشد .

انگلیسی به سرعت بخشی از روال روزانه شما خواهد شد. با گذشت زمان، یادگیری ساده تر، بیشتر و سرگرم کننده تر، طبیعی و ناخودآگاه می شود. طی هفته ها، ماه ها و سال ها نتایج شگرفی بدست می آیند.

3. تمرکز بر تلفظ و گفتار مرتبط

متوجه شدیم آموزش ریتم موسیقیایی زبان و مکانیک گفتار متصل، که چگونگی کاهش و اتصال کلمات در زبان مادری است، می تواند تاثیر قابل توجه و فوری بر تسلط شما داشته باشد.

در حالی که اکثر زبان آموزان ناتوانی خود از درک زبان نیتیو را مرتبط با این افسانه می دانند که “افراد بومی خیلی سریع صحبت می کنند ” واقعیت این است که ما به شدت صداهای کلمات را شکسته و تغییر می دهیم. این چیزی نیست که مردم به طور معمول در دوره انگلیسی معمولی یاد بگیرند.

با آموختن تشخیص و بازتولید این صداها، فراگیران معمولا پیشرفتهای فراوانی در روند تسلط به زبان دارند.

4. ساختمان پشتیبان شبکه ها: ارتباط با انسانها

همانطور که بررسی خواهیم کرد، ارتباط با افرادی که می‌توانند از یادگیری شما پشتیبانی کرده و مشوق شما باشند، می تواند همانند هر چیز دیگری قابل توجه باشد.

 چه با حمایت خانواده و دوستانتان، معلم یا مربی، یک گروه مکالمه انگلیسی محلی یا یک انجمن آنلاین، ارتباط با افرادی که می توانند محرک و راهنمای شما در فرایند یادگیری باشند مهم است.

نحوه یافتن 20 درصدعالی شما

همه ما نقاط قوت و ضعف داریم، همانند تفاوت هایی در سبک یادگیری و آنچه که از آن لذت می بریم، اما هدف شما در اینجا این است که مشخص کنید چه چیزی برای شما کارآمد خواهد بود. هر چه بیشتر تجربه می کنید، از تخیل خود در یادگیری خود استفاده کنید و به خود نشان دهید که درک بیشتری از چیزی که بیشترین نتیجه را برای شما به همراه دارد، دارید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن