شگفت انگیز دیجی کالا
اپلیکیشنزبان فرانسوی
موضوعات داغ

9 اپلیکیشن رایگان برای یادگیری زبان فرانسوی

در زمانه‌ی خوبی برای یادگیری زبان فرانسه هستیم! همه‌ی امکانات را در اختیار داریم؛ از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت و مهم‌تر از همه اینترنت، که می‌توان هر آنچه برای یادگیری هر زبانی لازم است را در اختیار داشته باشیم. یکی از بهترین راهها برای یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی گوشی‌های همراه است. ما اکنون همه چیز را در اختیار داریم و هیچ عذر و بهانه‌ای برای یاد نگرفتن هیچ زبانی پذیرفته نیست! در زیر ما بعضی از این اپلیکیشن‌های معروف را که می‌توان با استفاده زا آنها زبان فرانسه را یاد گرفت، برای شما گردآوری کرده‌ایم. بهترین اپلیکیشن یا

برای یادگیری زبان فرانسوی، برای افراد مبتدی، می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگان یادگیری فرانسوی استفاده کنید. در کنار اپلیکیشن‌ها، می‌توانید برای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبان فرانسوی از پادکست‌های رایگان زبان فرانسوی استفاده کنید. این پادکست‌ها را می‌توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و همیشه به آنها گوش دهید. دیدن فیلم‌ها و شوهای سینمایی به زبان فرانسوی از جمله موارد دیگر برای تمرین و تقویت فرانسوی است. همچنین اگر مشکل صرف افعال فرانسوی دارید، ما لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های صرف این افعال را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

فریدلینگو مجموعه بزرگی از متون کوتاه فرانسوی را برای شما مهیا کرده است که با خواندن و مطالعه‌ی آنها می‌توانید مهارت‌های درک مطلب، دایره واژگان و ساختار فرانسوی خود را تقویت کنید و ارتقا دهید. تمامی این متن‌ها ترجمه شده‌اند و توصیه‌ی ما این است که در ابتدا متن را بدون نگاه به ترجمه بخوانید. سپس اگر مشکلی در فهم متن داشتید، از ترجمه کمک بگیرید. همچنین می‌توانید نسخه‌ی pdf متن‌ها را دانلود کنید و پرینت بگیرید تا راحت‌تر بتوانید روی آنها کار کنید. این مجموعه را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

دگیری فرانسوی

9 اپلیکیشن عالی برای یادگیری زبان فرانسوی اپلیکیشن FluentU

۱. Fluentu  بهترین اپلیکیشن یادگیری فرانسویوب سایت: Fluentu French

لینک FluentU بر روی اپ استور

(نسخه‌ی اندرویدی این نرم‌افزار هنوز موجود نیست)

FluentU یک پلت فرم عالی برای یادگیری زبان فرانسوی است. برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های یادگیری، FluentU از یک رویکرد متفاوت برای آموزش فرانسوی استفاده می‌کند. رویکردی مبتنی بر ویدیو.

FluentU یک پلت فرم آموزشی مبتنی بر ویدیو است که از سراسر وب بهترین ویدیوهای زبان فرانسوی را گرد آوری می‌کند و آنها را به مجموعه‌ منابع آموزش زبان فرانسه تبدیل می‌کند. چیزی که این اپلیکیشن را منحصر بفرد می‌کند این مولفه است که ویدیوهایی از منابع مختلف و درباره‌ی موضوعات متفاوتی برای آموزش فرانسه گردآوری شده است و همچنین به زبان آموز نشان داده می‌شود که چگونه فرانسوی در نقاط مختلف تلفظ می‌شود. کلیپ‌هایی شامل کلیپ‌هایی از شوهای تلویزیونی، موزیک ویدیوها، تبلیغات تجاری، تبلیغات فیلم‌های سینمایی، و دیگر موارد است که در کل مجموعه‌ی جذاب و متفاوتی می‌تواند برای زبان آموز باشد.

این ویدیوهای همچنین دارای زیر نویس هستند و رویکردی تعاملی با زبان آموز دارند. شما می‌توانید با ویدیوها رابطه‌ی خوبی برقرار کنید و آن را هر وقت خواستید متوقف کنید و کنترل آن را در دست بگیرید.

2. MindSnacks اپلیکیشن MindSnacks

لینک MindSnacks برای iOS در اپ استور

قیمت: 4.99 دلار

MindSnacks یک اپلیکیشن آموزشی با رابط کاربری جذاب برای زبان فرانسه است. حتی با وجود اینکه هدف از طراحی این اپلیکیشن دانش آموزان بوده است، کار با اپلیکیشن آن آنقدر جذاب است که یادگیری لغات فرانسه را برای هر کسی می‌تواند جذاب کند.

این اپلیکیشن بیشتر بخاطر رویکرد بازی محورش در یادگیری و بازبینی کلمات شناخته می‌شود؛ MindSacks به شما کمک می‌کند که کلمات جدید را از طریق 9 بازی یاد بیگرید. این اپلیکیشن به واحدهای لغوی متفاوتی همچون غذا، مشاغل، حمل و نقل، و دیگر موارد تقسیم شده است و برای هر مجموعه‌ی لغوی، شما می‌توانید از این بازی‌ها برای یادگیری و تقویت دامنه لغات خود استفاده کنید.

در این اپلیکیشن 50 مجموعه‌ی لغت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این بازیهای جذاب آنها را یاد بگیرید.

3. MosaLingua اپلیکیشن MosaLingua

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: 4.99 دلار (اپ استور)، 5.99 دلار (گوگل پلی)

MosaLingua پلت فرمی است با رویکردی ترکیبی از یک اپلیکیشن تعاملی فرانسوی و یک دفترچه عبارات صوتی.

چیزی که MosaLingua را منحصربفرد می‌کند، استفاده‌ی آن از تکنیک SRS برای نمایش لغات جدید است. اساسا، SRS راهی برای بازبینی و بازخوانی کلمات درست قبل از زمانی است که ممکن است آنها را فراموش کنید. بدین طریق، در دراز مدت، کلمات را می‌توانید برای مدت زمان بیشتری در ذهن خود ماندگار کنید.

این اپلیکیشن دارای بیش از 14 دسته‌بندی و حدود 100 زیر مجموعه است که همگی از مولفه‌های مکالمه‌ای و فایل‌های صوتی برخوردارند و تقریبا 3000 عبارت را در بر می گیرد. MosaLingua طراحی شده است تا این عبارات را در کمترین بازه‌ی زمانی یاد بگیرید آنها را در ذهن خود ماندگار کنید.

4. Rosetta Stone رزتا استون Rosetta Stone

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان (برای حساب آزمایشی)

تقریبا اشاره به مجموعه‌های آموزشی زبان بدون اشاره به رزتا استون غیر ممکن است.

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متدهای یادگیری محبوب که در نسخه‌های موبایلی نیز عرضه شده است.

بدون اشاره به جزئیات، مجموعه‌های موجود در رزتا استون با ارائه‌ی تجربه‌ای کاملا عمیق و با غوطه ور کردن کاربر در دنیای زبان، متدی کاملا متفاوت را نسبت به دیگر برنامه‌ها به افراد ارائه می‌دهند. این اپلیکیشن از همان ابتدا فرانسوی را با زبان فرانسوی به سادگی هرچه تمامتر آموزش می‌دهد.

با این کار، این نرم افزار قصد دارد محیطی برای کاربر ایجاد کند که تمامی مولفه‌های آن به زبانی باشد که قصد یادگیری آن را دارید. شیوه‌ای که بچه‌ها زبان مادری‌شان را یاد می‌گیرند.

هرچند که شاید در نگاه اول این نرم افزار کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما با اتصال مفاهیم و موضوعات نمایش داده شده به کلمات فرانسوی، رزتا استون متدی را ارائه می‌کند که در دراز مدت از مزایای بسیاری برخوردار است. شما به مرور با کلمات، عبارات، جملات و پاراگراف‌هایی روبرو می‌شوید که زبان را به شما یاد می‌دهند.

اگر در ابتدای مسیر یادگیری فرانسوی هستید و هیچی از این زبان نمی‌دانید، نسخه‌ی اندرویدی / iOSی این نرم افزار می‌تواند گزینه‌ی مناسبی بریا شما برای شروع به یادگیری باشد.

یکی از نکات منفی این نرم افزار قیمت بالای آن است. هرچند که در مواقعی تخفیف‌های جالبی را می‌توانید از طریق وب سایت آن پیدا کنید.

5. Memrise اپلیکیشن Memrise

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان

یکی از نوآورانه‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری لغات فرانسوی که در میان رفقای خود سر و گردنی بالاتر است. Memrise یک انتخاب عالی برای جواب دادن به نیازهای آموزشی شماست، بخصوص زمانی که برای یادگیری و به خاطر آوردن کلمات فرانسوی با مشکل روبرو هستید.

رویکرد این نرم افزار منحصربفرد است. برخلاف بسیاری از اپلیکیشن‌ها، Memrise کلمات را صرفا بر پایه‌ی تصویر به کاربر آموزش نمی‌دهد. این اپلیکیشن کلمات را با لحنی طنز آمیز و کمیک آموزش می‌دهد. برای مثال، عبارت «J’attends» (منتظرم) را با عبارت «آنقدر منتظر می‌مانم تا بزرگ شوم و بتونم به مدرسه برم» همراه با تصویری از یک کودک با پستونک آموزش می‌دهد.

یکی دیگر از نکات جالب این اپلیکیشن این است که طراحی آن توسط افراد حرفه‌ای صورت نگرفته است بلکه توسط یک مجموعه‌ از یادگیرندگان زبان اجرایی شده است. در اینجا می‌توانید مطلب جامعی در مورد این اپلیکیشن بخوانید.

Memrise‌ سطوح متفاوتی را آموزش می‌دهد؛ از سطوح مقدماتی گرفته تا سطوح پیشرفته‌ی زبان مجموعه‌های متفاوتی از افعال، نقل قول‌ها، احساسات و رنگ‌ها را آموزش می‌دهد.

6. Open Language (قبلا French Pod) اپلیکیشن یادگیری زبان

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر برنامه‌ها رویکردی رسمی‌تری را برای آموزش انتخاب کرده است. در حقیقت، متد این اپلیکیشن مبتنی بر سطوح CEFR (چهارچوب رسمی اروپا برای ارزیابی زبانها) است که مقیاسی پذیرفته شده در سطح بین الملل برای اندازه گیری میزان حرفه‌ای بودن فرد در زبان خارجی است.

درون این برنامه متوجه خواهید شد که بخش‌های متنوعی در هر درس وجود دارد. شما با یک دیالوگ شروع می‌کنید، که درس حول محور آن ایجاد شده است. دو میزبان محلی (یا دو زبانه) دیالوگ را اجرا می‌کنند، و با زبان انگلیسی مفاهیم و کلمات جدید را در طول مسیر توضیح می‌دهند.

پس از آن می‌توانید به قسمت واژگان بروید تا واژه‌های جدید را امتحان کنید و آنها را یاد بگیرید. برای هر کلمه، عبارات و جملاتی مرتبط آورده شده است تا یادگیری آن راحت تر شود.  بهترین اپلیکیشن یادگیری فرانسوی

همچنین مواردی در این اپلیکیشن وجود دارد که کلاسهای درس را تداعی می‌کند؛ مواردی چون انجام دادن تمرین‌هایی از موارد یاد گرفته و همچنین بخش بحث و نظر و سوالات مرتبط با درس (برای مثال از شما خواسته می‌شود که پاراگرافی از فیلم مورد علاقه‌ی خود بنویسید).  بهترین اپلیکیشن یادگیری فرانسوی

هرچند که شاید این اپلیکیشن نسبت به دیگر موارد کمی خسته کننده تر به نظر برسد، اما یکی از جامع‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که موارد بسیاری را پوشش می‌دهد.

7. Busuu اپلیکیشن Busuu

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: 14.99 یورو برای هر ماه

Busuu ی فرانسوی یک اپلیکیشن متفاوت است که شیوه‌ی آموزشی‌اش شاید شبیه به دیگر برنامه‌ها باشد، اما چیزی که آن را متفاوت از بقیه می کند، وجود یک جامعه‌ی فعال از زبان آموزان است که می‌توانند هر لحظه به شما برای تصحیح و تقویت مهارت‌هایتان کمک کنند.

اپلیکیشن Busuu نیز مبتنی بر استاندارد CEFR‌است، و موارد آورده شده در این برنامه به شدت استاندارد هستند. در هر درس، به شما واژگان کلیدی آموزش داده می‌شود و مواردی چون دیالوگ‌ها، تمارین نوشتاری، بخش مکالمه و صحبت کردن با افراد محلی، ضبط مکالمات و درسی برای جمع بندی در آن قرار دارد.

درست همچون OpenLanguages، این اپلیکیشن نیز از نظر موضوعاتی که پوشش داده است، بسیار کامل و جامع است، و تمارین به نوعی طراحی شده اند که حول محور هر چهار مهارت نوشتاری، شنیداری، خواندن و صحبت کردن بنا شده‌اند. شما می‌توانید اینجا مطلب مفصلی درباره‌ی این اپلیکیشن بخوانید.

اگر از آن تیپ افرادی هستید که دوست دارید تمرین‌های زیادی انجام دهید و با افراد محلی صحبت کنید، Busuu انتخاب خوبی برای شما می‌تواند باشد.

8. SpeakEasy اپلیکیشن SpeakEasy

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: 3.99 دلار برای هر کدام از این نسخ

SpeakEasy یک دفترچه عبارات است که برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS ارائه شده است.

در این اپلیکیشن فایل‌های صوتی از افراد محلی وجود دارد که می‌تواند تجربه‌ی دست اولی را به شما ارائه کند. زمانی که خود را در موقعیتی می‌بینید که باید فرانسوی صحبت کنید، برای مثال هنگام رفتن به کشورهای فرانسوی زبان، این اپلیکیشن پر از عباراتی است که هر زمان می‌توانید به آن رجوع کنید.

بعضی از ویژگیهای جالب SpeakEasy شامل ویژگی عقب و جلو کردن فایلهای صوتی و فلش کارت‌ها است.

9. Duolingo اپلیکیشن دولینگو

وب سایت

نسخه‌ی iOS در اپ استور

نسخه‌ی اندروید در گوگل پلی

قیمت: رایگان

در میان کل اپلیکیشن‌ها، Duolingo تنها اپلیکیشنی است که رویکرد میانه‌ای را اتخاذ کرده است و فرانسوی را در عین جامع بودن، با بازی نیز آموزش می‌دهد. اپلیکیشن Duolingo در سال 2013 توانست جایزه‌ی بهترین اپلیکیشن را هم در اپ استور و هم در گوگل پلی به دست بیاورد و طراحی آن یکی از بهترین طراحی‌ها در میان اپلیکیشن‌های آموزشی است. در اینجا می‌توانید مطلب مفصلی راجع به این اپلیکیشن بخوانید.

خلاصه بگوییم، Duolingo بخاطر خلاصه‌وار بودن و ساده بودن کاربرد آن محبوب است. حتی خود طراحی هم نمایانگر این ویژگی است. Duolingo همه چیز را قطعه قطعه و بخش بخش می‌کند. صفت‌ها، کلمات پرسشی، زمانها، اسامی اختصار، واژگان تکنیکی و دیگر موارد را بصورت لقمه‌ای آموزش می‌دهد. برای زبان فرانسوی حدود 60 درس طراحی شده است که برای مدت مدیدی سرگرمتان می‌کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Duolingo این است که نیازی ندارید وقت زیادی بریا آن بگذارید. هر روز برای انجام دادن 3-4 واحد درسی، تنها 20 دقیقه نیاز دارید و بدین شیوه می‌توانید در سه ماه کل درس‌های موجود را تمام کنید. چیزی حدود 1500 کلمه در سه ماه!

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن