پادکستدوره‌های آموزش زبان آلمانیزبان آلمانی

9 پادکست عالی برای یادگیری زبان آلمانی

دوست داشتید به سرعت مکالمه‌ی آلمانی را یاد می‌گرفتید؟ شاید با مسلط شدن به زبان بالاخره توانستید به جایی که آرزوی دیدنش را دارید مسافرت کردید و یا فیلم مورد علاقه‌ی خود را با زبان اصلی نگاه کردید. اگر دوست دارید خود را برای انجام مکالمات واقعی با آلمانی زبانهای آماده کنید، بهتر است مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید. پادکست زبان آلمانی

آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

تلفظ زبان آلمانی ممکن است کمی دشوار باشد، اما با تمرین مناسب و برنامه ریزی چیزی نیست که نتوانید از عهده‌ی آن بر بیایید. ما اینجا پادکست‌هایی را برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌توانید در وقت‌های مرده‌ی خود از آنها استفاده و مهارت شنیداری را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید. به هنگام رانندگی، شستن ظرفها، شستن لباس، بیرون کار کردن، مطالعه یا دیگر مواقع می‌توانید همزمان به این پادکست‌ها گوش دهید.

دوره‌های آموزشی صوتی از دویچه وله

1. ?Deutsch – Warum Nicht – (از سطح A1 تا B1)

این پادکست یک مجموعه‌ی صوتی چهار بخشی است که مختص به زبان آموزان مبتدی زبان آلمانی تهیه و تولید شده است. بخش اول و دوم بر سطوح A1 و A2 (مبتدی) تمرکز دارد و بخش‌های سوم و چهارم بر سطح B2 (متوسطه). هر مجموعه شامل 26 درس است که در کنار آن نسخه‌ی پی‌دی‌اف فایل صوتی، تمارین و امکان دانلود کلیپ‌های صوتی ارائه می‌شود. این مجموعه برای افراد مبتدی، زبان آموزان متوسطه و پیشرفته مناسب است.

2. ?Deutsch – Wieso Nicht (برای سطح B1)

این پادکست، ادامه‌ی برای پادکست معرفی شده در قسمت قبل است. این پادکست بر سطح میانی آلمانی (B1) تمرکز دارد. تمامی سری به زبان آلمانی است و می‌توانید متن و کلیپ‌های صوتی را دانلود کنید. این پادکست بر موضوعاتی مرتبط با زندگی واقعی در آلمان و اتریش تمرکز دارد و موضوعات و رویدادهای جالبی را پوشش می‌دهد.

پادکست‌هایی به زبان آلمانی با دور کند

3. News in slow German

این پادکست سطح متوسط و میانی آلمانی را پوشش می‌دهد. اخبار دنیا، گرامر و عبارات و اصطلاحات در این پادکست پوشش داده می‌شود و دیالوگ‌ها به آرامی گفته می‌شوند تا زبان آموز بتواند به راحتی آنها را بفهمد. هر قسمت در دو قسمت لغات جدید و گرامر توضیح داده می‌شود.

صوت این پادکست به آرامی گفته می‌شود تا دنبال کردن آن راحت باشد. در وب سایت می‌توانید متن فایلهای صوتی را دانلود کنید که در آن همچنین تمارین، گرامر، اصطلاحات و عبارات نیز موجود است.

4. Slow German Mit Annik Rubens

آنیک روبنز از مونیخ این پادکست را برای دو سطح زبانی تولید می‌کند:

برای افراد مبتدی، پادکستی وجود دارد که آلمانی را به انگلیسی تدریس می‌کند.
برای سطح متوسطه، که جنبه‌های جالبی درباره آلمانی‌ها، فرهنگ آلمان و اماکن موجود در آلمان پوشش داده می‌شود.
همچنین یک نسخه‌ی پولی از این پادکست وجود دارد که در آن موارد جالبی وجود دارد؛ مواردی چون نسخه‌ی پی‌دی‌اف فایلهای صوتی، راهنماهای یادگیری لغت و گرامر، داستانهای آلمانی و تمرین.

شوهای ویدیویی آلمانی

5. Learn German With Videos

این سایت یک پلت فرم یادگیری مبتنی بر ویدیو است که با زیر نویس دو زبانه ارائه می‌شود و در خود دیکشنری دارد. زیرنویس‌ها تعاملی هستند که آن را به ایده‌ی جذابی تبدیل کرده است! این پلت فرم سعی می‌کند تمامی سطوح زبان از مبتدی تا پیشرفته را پوشش دهد.

پادکست‌های مبتنی بر موضوع و فرهنگ آلمانی

6. Authentic German Learning

این پادکست، دنباله‌ای برای دو مجموعه‌ی ویدیویی و کانال این مجموعه‌ی آموزشی است! در این پادکست هم دیالوگ بصورت متنی وجود دارد و هم اینکه فایلای صوتی را می‌توان گوش داد. تهیه‌ کننده‌ی این پادکست فرد باذوقی است که خود به شدت عاشق زبان آلمانی و جنبه‌های متفاوت آن است.

7. LinQ German Podcast

پادکست LinQ به تهیه کنندگی استیو کافمن، یادگیری زبان آلمانی را از طریق شنیدن زیاد فایلهای صوتی و خواندن متون همراه آن توصیه می‌کند. او این نحوه‌ی یادگیری را مدل ورودی جامع می‌نامند.

پادکست LinQ برای افراد مبتدی و متوسطه عالی است. زبان انگلیسی در این مجموعه شنیده نمی‌شود، تن فایلها آرام و راحت است و سعی شده فایلها بصورت مکالمه‌ای تهیه شود.

8. Coffee Break German

این پادکست، زبان آلمانی را با اطلاعات مفید و مناسبی از غذای آلمانی، فرهنگ آلمانی، کشورهای آلمانی زبان و بسیاری موارد دیگر همراه می‌کند.

9. GermanPod101

پادکستی است که تمامی سطوح یادگیری زبان را از مبتدی تا پیشرفته تدریس می‌کند. هر قسمت یک تم و یک موضوع دارد و هیچوقت از شنیدن آن خسته نخواهید شد. دیالوگ‌ها توسط مجری‌های جذاب و با انرژی بیان می‌شود و در آن جنبه‌های فرهنگی و گرامری زبان نیز آموزش داده می‌شود.

اگر دوست دارید تمامی این پادکست‌ها و نمایشنامه‌های آلمانی را یکجا داشته باشید، می‌توانید آنها را در این صفحه سفارش دهید.

پادکست و رادیوی آلمانی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن