زبان انگلیسی

9 دلیل درباره اینکه چرا زبان انگلیسی کل جهان را فرا گرفته است

به هرجایی در دنیا که سفر می‌کنید قطعا کسی را پیدا خواهید کرد که انگلیسی صحبت کند. اما چرا و چه وقت زبان انگلیسی به زبان پیش فرض جوامع مختلف برای صحبت کردن تبدیل شود؟ اجازه دهید این مورد را بررسی کنیم.

1. انگلیسی پر تکلم‌ترین زبان رایج در دنیاست

جدای از 400 میلیون نفری که در دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و انگلیسی زبان مادری‌شان است، تقریبا 1.6 میلیارد نفر در دنیا انگلیسی را متوجه می‌شوند. ازینرو با در نظر گرفتن اینکه تقریبا یک چهارم جمعیت دنیا با این زبان آشنایی دارند، همیشه کسی را پیدا خواهید کرد که انگلیسی را بفهمد. بخوانید: پرتکلم‌ترین زبانهای محلی در دنیا.

2. انگلیسی زبان کسب و کارهای بین المللی است

با توجه به اینکه بسیاری از کسب و کارهای عمده دنیا اغلب در کشورهایی چون ایالات متحده و بریتانیا دفتر مرکزی دارند، انگلیسی به زبان پیش فرض دنیای تجارت تبدیل شده است. همچنین می‌تواند بخاطر این باشد که اغلب انگلیسی‌ زبانها علاقه‌ی چندانی به یادگیری زبانهای خارجی ندارند و ازینرو خارجی‌ها می‌بایست راهی برای صحبت کردن با این شرکت‌ها و کسب و کارهایشان پیدا کنند.

3. بسیاری از فیلم‌های سینمایی به زبان انگلیسی تولید می‌شوند

هالیوود مرکز قدرت صنعت سرگرمی جهان است، پس طبیعی است که انگلیسی به زبان اصلی دنیای فیلمسازی تبدیل شود. هرچند که اغلب فیلم‌ها دوبله می‌شوند، اما تماشا کردن این فیلم‌ها با زبان اصلی لذت بیشتری دارد.

4. یادگیری انگلیسی آسان است

این مورد می‌تواند بسته به زبانی که صحبت می‌کنید، قابل مذاکره باشد، اما به عنوان یک قانون پذیرفته شده‌ی جمعی معمولا از انگلیسی به عنوان یک زبان آسان یاد می‌کنند. یادگیری لغات آسان است و همچنین رابطه‌ی لغات با کلمات بسیاری در دیگر زبانها این مورد را نشان می‌دهد که لغات از کجا نشات گرفته‌اند.

5. انگلیسی با بسیاری از زبانها مرتبط است

زبان انگلیسی از یک تاریخ بلند و جذاب برخوردار است که شامل جنگ‌های طولانی، مداخله‌های نظامی و تاثیرات شگفت بر کره‌ی زمین می‌شود. فرهنگ‌هایی که به شکل گیری انگلیسی مدرن کمک کرده‌اند شامل رومن‌ها، ویکینگ‌ها و فرانسوی‌ها است. به همین علت انگلیسی یک زبان ترکیبی است که در آن می‌توان عناصر لاتین، ژرمن و رومنس را پیدا کرد.

6. در انگلیسی می‌توانید هر چیزی را به صد شیوه‌ی مختلف بیان کنید

یکی از دارایی‌های زبان انگلیسی انعطاف پذیر بودن بالای آن است: بخاطر بزرگ بودن دایره لغات آن شما می‌توانید یک مورد را به بیشمار شیوه بیان کنید. گفته می‌شود که در زبان انگلیسی حدود 750 هزار کلمه وجود دارد و هر ساله کلمات جدیدی به آن اضافه می‌شود.

7. انگلیسی هر کجای دنیا به شکلی تلفظ می‌شود
یکی از پیشرفت‌های اخیر در تکامل زبان انگلیسی، ظهور گویش‌های متمایز در کشورهایی بوده است که انگلیسی زبان اصلی آنها است. بریتانیا، استرالیا و آمریکا هر کدام از شیوه ی خود برای صحبت کردن و تلفظ کردن کلمات برخوردارند که بسته به نوع فرهنگ و رویدادهای فرهنگی آن کشورها متفاوت هستند.

8. انگلیسی واقعا انعطاف پذیر است

متکلم‌های غیر بومی زبان انگلیسی که آن را به عنوان زبان دوم خود یاد می‌گیرند اغلب بر این نکته انگشت می‌گذارند که در زبان انگلیسی می‌تواند هر موردی را به چند شیوه ی مختلف بیان کرد. شما می‌توانید زبان انگلیسی را به هر شیوه‌ای که دوست دارید بیان کنید. کشورهایی مثل سنگاپور این قاعده را جدی گرفته‌اند و بالکل شکل جدیدی از انگلیسی به نام «Singlish» را اختراع کرده‌اند که فاکتورهایی از زبانهای چینی و مالی هم در آن دیده می‌شود.

9. انگلیسی مدام در حال تغییر است

زبان انگلیسی هر ساله کلمات جدیدی را در خود می‌بینید. کلمات جدید ساخته شده به زبان انگلیسی به قدری گسترده هستند که اغلب دیگر کشورها آنها را بدون ترجمه بکار می گیرند و نمی‌توانند با سرعت خلق آنها کار ترجمه را نیز انجام دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن