زبان انگلیسی

9 ابزار رایگان برای تمرین و تقویت مهارت‌های انگلیسی

اکنون که احساس می‌کنید درک خوبی از زبان انگلیسی دارید، زمان آن است که تمرین و تقویت را جدی‌تر بگیرید. چه در لابلای دوره‌های آموزشی باشد، یا در کنار برنامه‌های آموزشی که در حال شرکت کردن در آنها هستید، یا بعد از اتمام یک دوره‌ی آموزشی، بهترین راه برای تحکیم دانش یاد گرفته، غوطه ور خوردن در زبان انگلیسی است. اگر قصد رفتن به کشور انگلیسی زبان را ندارید، می‌توانید این کار را با یک برنامه ریزی خوب عملی کنید. حال چه در بازه‌های زمانی پنج دقیقه‌ای باشد، یا 10 دقیقه‌ای یا حتی زمان کافی برای دیدن یک فیلم سینمایی. حتی اگر در یک کشور انگلیسی زبان هستید، تا زمانی که در مکالمات روزمره بطور گسترده‌ای درگیر نشده‌اید، نیاز به تمرین مداوم دارید.

ما اینجا 10 مورد را برای شما عنوان کرده‌ایم که می‌توانید به رایگان مهارت‌های انگلیسی خود را تقویت کنید.

1. پادکست‌ها
پادکست‌های زیادی وجود دارد که بطور ویژه‌ای برای زبان آموزان ESL و EFL طراحی شده‌اند. از این موارد می‌توان به این منابع اشاره کرد: Podcasts in English، Language is Culture و English Class 101.

2. ویدیوها
شما می‌توانید درک مطلب خود از زبان انگلیسی را با نگاه کردن به ویدیوهای متنوع موجود بر روی یوتیوب ارتقا دهید، اما بر روی این شبکه افراد زیادی حضور دارند که کلیپ‌هایی را صرفا برای مقاصد یادگیری انگلیسی ضبط کرده‌اند که می‌تواند کمک بسیار خوبی به شما در جهت تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی باشد. برای مهارت‌هایی چون تلفظ، گرامر، درک مطلب و دیگر موارد.

از میان این کانال‌ها می‌توان به کانالهای Fluency MC، Rachel’s English و ESL Basics.

3. اپلیکیشن‌ها
صد البته، صدها اپلیکیشن رایگان وجود دارند که به راحتی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. در بعضی از این اپلیکیشن‌ها، اگر نیازمند یادگیری سطوح پیشرفته‌تر زبان دارید، باید مبالغی را برای دریافت دسترسی بپردازید.

گزینه‌های بسیار زیاد هستند، اما از میان آنها ما این چند مورد را پیشنهاد می‌کنیم: Duolingo، Memrise و Busuu.

4. موسیقی
موسیقی دنیای انگلیسی زبان را دوست دارید؟ آیا هیچکدام از خواننده‌های انگلیسی زبان یا بندهای موسیقی را دنبال می‌کنید؟ اگر اینطور است، به احتمال زیاد متن بعضی از این آهنگ‌ها را به هنگام پخش شدن آنها دنبال می‌کنید. بیشترش کنید! مطالعات نشان داده‌اند که اگر یادگیری هر چیزی به واسطه‌ی موسیقی می‌تواند سرعت یادگیری را بالا ببرد. همچنین گوش دادن به موسیقی می‌تواند به شما در یادگیری عبارات و کلمات عامیانه کمک کند.

5. بازیها
بازیهای متنوعی برای یادگیری لغات یا گرامر در فضای آنلاین وجود دارند که می‌توانید از آنها برای تقویت این حوزه‌ها استفاده کنید. در میان این سایت‌ها می‌توان به ESL Games Plus، Games to Learn English، Classroom Aid و صدها سایت بازی دیگر اشاره کرد.

6. فیلم سینمایی و شوهای تلویزیونی
اگر در حال دیدن فیلم‌های سینمایی یا شوهای تلویزیونی هستید، سعی کنید زیرنویس‌ها را حذف کنید. این کار کمک شایانی به یادگیری شما می‌کند. یادگیری زبان با دیدن فیلم‌های سینمایی می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد.

7. نقل مکان به یک کشور انگلیسی زبان.
صد البته رفتن به یک کشور انگلیسی زبان چیز رایگانی نیست (حتی ارزان هم نیست)، اما اگر توانایی آن را دارید، گشتن در دنیا می‌تواند به یک کلاس آموزشی برای شما تبدیل شود. زمانی که در یک کشور انگلیسی زبان هستید، سعی کنید مکالمات زیادی به زبان انگلیسی داشته باشید و دوستان زیادی برای خود دست و پا کنید.

8. خواندن روزنامه‌های انگلیسی زبان
این یک حقه‌ی قدیمی و موثر است. تیترهای روزنامه‌ها را بخوانید، و سپس چند پاراگراف از هر مقاله را مرور کنید. کلماتی که معنی آنها را نمی‌دانید را در دیکشنری پیدا کنید. به مرور و با خواندن مداوم متوجه خواهید شد که کمتر و کمتر به استفاده از دیکشنری نیاز پیدا خواهید کرد.

9. زبان گوشی و حساب‌ شبکه‌های اجتماعی خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید
کار راحت و رایگانی است. چه چیزی بهتر از اینکه یک محیط آشنا و دوستانه را برای یادگیری انگلیسی به کمک خود فرابخوانید؟ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این مقاله را بخوانید: 11 راه برای تقویت مهارت‌های زبان با استفاده از گوشی همراه.

برچسب ها

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن