یادگیری زبان

5 ابزار یادگیری زبان با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی

واقعیت مجازی (Virtual reality) یا تکنولوژی VR تاثیر زیادی بر حوزه‌ی یادگیری و آموزش دارد. با همه گیر شدن این تکنولوژی، دانشجویان می‌توانند هرچه بهتر برای دنیایی که می‌خواهند با استفاده از تخصصی که یاد گرفته‌اند، فعالیت کنند، آماده شوند. یکی از موسسات بریتانیایی به نام Sevenoaks، ادعا می‌کند که تکنولوژی VR به دانشجویان این امکان را خواهد داد که موضوع اصلی را لمس کنند و تنها به فکر کردن به آن بسنده نکنند. برای آموزش دهندگان، این تکنولوژی می‌تواند بسیار نوید بخش باشد. مدرسان زبان مدتهاست که منتظر چنین چیزی بوده‌اند.

با دانستن این نکات، بهترین ابزارهای واقعیت مجازی برای آموزش کدام‌ها هستند؟

1. Google Translate

شاید به گوگل ترنسلیت به چشم یک پلت فرم VR نگاه نکنید. اما ویژگی دوربین این پلت فرم این قابلیت را به شما می‌دهد که بطور آنی با هرکسی که صحبت می‌کنید را می‌تواند برای شما ترجمه کند. مسافران به شدت از این بابت خرسند خواهند بود و همچنین دانش آموزان زبانهای خارجی که می‌خواهند خودشان را در دنیای یادگیری زبان خارجی غرق کنند.

2. Virtual Orator

برای تبدیل شدن به یک سخنران ماهر، باید زمانی را بر روی سن به تمرین سخنرانی بپردازید. باید بعضی اوقات در مقابل چشم دیگران سخنرانی کنید. از نظر سنتی، تنها تمرینی که می‌توانستیم برای این کار انجام دهیم حرف زدن در مقابل چشم افراد محدودی در کلوب‌ها بود. اما تکنولوژی‌های جدیدی همچون Virtual Orator این قابلیت را برای فراد ممکن ساخته‌اند که حس سخنرانی در مقابل جمعیت را برای فرد تداعی می‌کنند. این ابزار برای انگلیسی زبانها و افرادی که با توجه به شغلی که دارند می‌توانند از سخنرانی در جمع و مهارت‌های ارائه و پرزنت کردن بهره‌مند شوند، به شدت مفید خواهد بود.

3. Language VR

هر زبان آموزی می‌داند زمانی که شما در حال یادگیری یک زبان هستید، بطور موازی فرهنگ آن زبان را هم یاد می‌گیرید. این پلت فرم شما را قادر می‌سازد که در دنیای واقعی زبان مورد نظر را تجربه کنید و لغات را همراه با فرهنگ مربوطه یاد بگیرید. شما همچنین در این دنیا می‌توانید در نقش اول آن غذا سفارش دهید، به کتابهای صوتی گوش دهید، و زبان را در یک دنیای مجازی به شدت کاربردی یاد بگیرید.

4. Panolingo

طبق گفته‌ی سازندگان این اپلیکیشین، این نرم افزار به شما امکان می‌دهد که پانوراماهای 360 درجه را بکار بگیرید و زبان را به طریق جدیدی یاد بگیرید. نسخه‌ی انگلیسی زبان آموزان را قادر می‌سازد که زبان (گرامر، تلفظ، لغت) را با استفاده از پانوراماهای 360 از طریق گوشی هوشمند یا دستگاه VR، به هرکدام که دسترسی دارید، یاد بگیرید. فضا طوری طراحی شده است که حس بودن در مکان را به شما می‌دهد.

5. ImmerseMe

هرکسی که در حال یادگیری زبان است این نکته را می‌داند که بهترین راه برای یادگیری زبان این است که خودتان را کامل در آن زبان غوطه ور کنید. ImmerseMe امکان این کار را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید در بیش از 900 مکان واقعی حضور پیدا کنید، خودتان را در زبان مورد نظر و فرهنگ پیرامون آن برای بهتر یادگیری زبان غوطه ور سازید. زمان سفر به کشورهایی که قصد یادگیری زبانشان را دارید، احساس می‌کنید که از قبل آنجا بوده‌اید.

در کل، این پلت‌فرهم‌ها می‌توانند حوزه‌های یادگیری و آموزش را متحول کنند، و همچنین فضای یادگیری را تعاملی‌تر و جذاب تر خواهند کرد. و اینکه، مادامیکه تکنولوژی به ابزاری همه گیر در جامعه تبدیل می‌شود، استفاده نکردن از تکنولوژی به معنی عقب ماندن از ابزارهای روز برای یادگیری است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن