یادگیری زبان

بهترین روش یادگیری زبان خارجی چیست؟

به آهستگی شروع کنید، اهداف روزمره قابل کنترل انتخاب کنید و بهترین تمرینات را در ذهن داشته باشید

پایداری شما را در مسیر پیشرفت نگاه می‌دارد. یادگیری در فواصل کوتاه مدت به صورت روزانه دو خصوصیت در فرد ایجاد می‌کند. باعث به وجود آمدن عادت یادگیری در فرد شده و انگیزه وی را تقویت می‌کند و باعث ماندگاری زبان در ذهن می‌شود. وقتی روزها بگذرد و شما مطالعه نداشته باشید احتمالا بهانه بیشتری برای طفره رفتن از یادگیری خواهید داشت. همچنین وقفه بیشتری بین آنچه مطالعه کرده‌اید و آنچه که واقعا به یاد می‌آورید می‌افتد، و این یعنی برای رفتن به مرحله بعدی به مرور بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. بهترین روش یادگیری زبان خارجی بهترین روش یادگیری انگلیسی

توصیه‌های بسیاری درباره نحوه پایدار بودن در فرایند یادگیری و ایجاد عادات خوب مطالعه، یادگیری روزانه در وقت معین، ایجاد یک فضای مطالعه بدون حواس پرتی و غیره وجود دارد. برای اکثر افرادی که دید واقع بینانه به کار، خانواده وظایف دیگر خود ندارند. بهترین روش یادگیری زبان خارجی بهترین روش یادگیری انگلیسی

در زیر چند راهکار برای افرادی که می‌خواهد پایداری بیشتری در مسیر یادگیری داشته باشند ارائه شده است.

با شرایط موجود خود مبارزه نکنید. بلکه طبق آن برنامه‌ریزی کنید. ده‌ها مطالعه‌ی تحقیقی تایید می‌کنند که «تصمیم گیری قبل از انجام کاری درباره زمان و مکان اقدامات خاصی که برای رسیدن به اهدافتان قصد انجام آن را دارید […] می‌تواند شانس موفقیت شما را دو یا سه برابر کند». مغز ما برای رمزگذاری اطلاعات به شکل x و y (اگر x رخ دهد، پس Y تولید خواهد شد) برنامه‌ریزی شده‌ است، به این ترتیب اهداف خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید هر روز وقت کمی برای یادگیری زبان اختصاص دهید:

  • اگر برای نهار وقت داشته باشم، 15 دقیقه اول را به مرور فلش‌کارت‌ها اختصاص می‌دهم.
  • اگر از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به سر کار استفاده کنم، در طول مسیر یک پادکست آموزش زبان گوش خواهم داد.
  • اگر تا پایان روز وقتی برای تمرین زبان نداشته باشم، بعد از بازگشت به خانه ۲۰ دقیقه مطالعه می‌کنم.

تنظیم یادآورهای قدرتمند. برای وقتی که می‌خواهید به یک روند عادت کنید، یک ساعت زنگ دار یا یک آلارمی که به راحتی می‌توان آن را خاموش کرد یا نادیده گرفت، یادآورهای خوبی نیستند. یادآور خود را به چیزی که هر روز انجام می‌دهید یا هر روز تجربه می‌کنید مرتبط کنید، ازینرو دیگر نمی‌توانید از آن دور شوید. گوشی‌تان را به زبان مقصد تنظیم کنید. هر وقت که گوشی را چک می‌کنید، به شما یادآوری می‌شود که باید 15-20 دقیقه را به یادگیری زبان اختصاص دهید.

انتخابات نادرست را کنار بگذارید. درست مانند تنظیم یک زمان / مکان خاص برای مطالعه، باید بدانید که چه می‌خواهید (و هر چیزی که لازم است را همراه دارید). دقایق گرانبهای خود را صرف فکر کردن به نحوه گذراندن زمان آموزش نکنید. اگر برای متعهد بودن به عادت جدید شما مفید خواهد بود یک برنامه زمانی تنظیم کنید – هر دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از اپلیکیشن‌های فلش کارتی استفاده کنید، هر سه شنبه یک ساعت با دوستتان مکالمه کنید، هر شب قبل از خواب به مدت 15 دقیقه یک کتاب به زبان مقصد بخوانید. هر چه انتخاب‌های کمتری داشته باشید، احتمال از دست دادن انگیزه‌تان کمتر خواهد بود.

عادت شروع به کار را ادامه دهید. پایدار بودن و استقامت داشتن خود یک پاداش خاص است، به همین دلیل وقتی شکست می‌خوریم شروع دوباره بسیار سخت خواهد بود. وقتی یک روز را از دست می‌دهید بی‌انگیزه نشوید. خود را مسئول بدانید (یا از شخص دیگری بخواهید که این کار را انجام دهد) و به روند آموزش زبان بازگردید. وقتی روزی از دست می‌دهید، یک جریمه برای خودتان در نظر بگیرید و برای هر روزی که برنامه‌تان عقب می‌افتد مقدار جریمه را دوبرابر کنید تا وقتی که به مسیر قبلی برگردید. پیشرفت خود را در رسانه‌های اجتماعی اعلام کنید یا یک شریک بیابید که بتوانید همراه او زبان بیاموزید. همه این منابع انگیزه خارجی، وقتی انگیزه‌های داخلیتان ضعیف می‌شوند به شروع دوباره شما کمک می‌کنند.

استقامت مهم ترین عامل است. به آهستگی شروع کنید، اهداف روزمره قابل کنترل انتخاب کنید و بهترین تمرینات را در ذهن داشته باشید. بیش از همه، فراموش نکنید که حتی پیشرفت‌های آهسته هم باعث حرکت شما رو به جلو خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن