خواندن به آلمانی

متن کوتاه آلمانی – به سمت اداره پست – سطح A2

یکی از راههای یادگیری زبان آلمانی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید.

آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Der Weg zur Post (198 words)

Marco ist neu in der Stadt. Er hat gestern einen Brief an seine Eltern geschrieben, heute möchte er ihn zur Post bringen. Aber wo ist die Post? Marco hat die Adresse im Internet nicht gefunden. Er muss jemanden fragen. An der Bushaltestelle steht ein alter Mann.

„Entschuldigung, wo ist bitte die Post?“, fragt Marco höflich.
„In der Goethestraße“, antwortet der alte Mann.
„Muss ich mit dem Bus fahren oder kann ich zu Fuß gehen?“, fragt Marco.
„Dieser Bus hält direkt vor der Post. Sie müssen bei der dritten Station aussteigen“, sagt der alte Mann.
„Ich möchte lieber zu Fuß gehen. Wie komme ich zur Goethestraße?“, fragt Marco.
„Sie gehen diese Straße geradeaus und biegen an der ersten Kreuzung rechts ab. Nach ungefähr 500 Metern kommen Sie an eine Ampel. Dort überqueren Sie die Straße und biegen nach links in die Schillerstraße ein. An der nächsten Kreuzung gehen Sie nach rechts in die Goethestraße. Dort ist die Post.“
„Vielen Dank!“, sagt Marco und geht los.

ترجمه

به سمت اداره پست

مارکو تازه به این شهر آمده است. دیروز او برای والدینش نامه نوشت، امروز می‌خواهد نامه را به اداره پست ببرد. اما آیا اداره پستی وجود دارد؟ مارکو نتوانست آدرس را روی اینترنت پیدا کند. او از یکی سوال کرد. در ایستگاه اتوبوس یک پیرمرد حاضر بود.

مارکو مودبانه پرسید «ببخشید، اداره پست کجاست؟».

پیرمرد جواب داد «در Goethestraße».

مارکو پرسید «باید با اتوبوس برم یا پیاده؟»

پیرمرد گفت «این اتوبوس درست جلوی اداره پست توقف می‌کنه. باید ایستگاه سوم پیاده بشی».

مارکو پرسید«ترجیح میدم قدم بزنم. چطور میشه به Goethestraße رفت؟»

«همین جاده رو مستقیم برو و در اولین تقاطع به سمت راست بپیچ. بعد از حدود 500 متر، به یک چراغ قرمز میرسی. اونجا، از خیابون رد شو و به سمت چپ به Schillerstraße برو. در تقاطع بعدی، از سمت راست میتونی به Goethestraße بری».

مارکو گفت «خیلی ممنونم» و رفت.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن