آیلتس

آزمون آیلتس – مهارت صحبت کردن – بخش اول


Examiner: Can you tell me something you like about your job?

Candidate: The people. People are nice. They are positive. They are


مصاحبه‌ی آیلتس به شما 10 تا 15 دقیقه فرصت می‌دهد که مهارت‌های مکالمه‌ای (Speaking) خود را به برگزار کننده‌ی آزمون نمایش دهید. اگر به طرف مقابل جواب‌های تک کلمه‌ای یا جواب‌های کوتاه بدهید، طبیعتا چیزی در چنته برای ارائه کردن ندارید و مصاحبه کننده آن را به عنوان یک نکته منفی در نظر می‌گیرد.

حتی اگر مصاحبه کننده سوالی از شما بپرسد که بتوان جوابش را با یک «بله» یا «خیر» خالی پاسخ داد، به این اکتفا نکنید و سعی کنید با ارائه‌ی مستندات، استدلال و نظر خود، جواب را بسط دهید.

در این ویدیو کلیپ از جائو درخواست می‌شود درباره‌ی موردی که در شغلش به آن علاقه دارد صحبت کند. او تنها به گفتن «The people» اکتفا می‌کند؛ این نشان می‌دهد که جائو سوال را فهمیده است، اما مهارتش در صحبت کردن را به مصاحبه کننده نشان نمی‌دهد. کاری که باید انجام دهد این است که جوابش را با جملات طولانی‌تری بیان کند و جزئیات بیشتری درباره‌ی آن بگوید.

آزمون دهندگان در این لحظات باید به دنبال سیگنال‌هایی از سوی مصاحبه کننده بگردند. اغلب با دیدن چهره‌ی مصاحبه کننده یا نوع برخورد او متوجه می‌شوید که آیا جوابتان کافی بوده است یا خیر.


ما در یک سری ویدیویی 5 قسمتی به نکاتی درباره‌ی مهارت صحبت کردن (Speaking) در آزمون آیلتس می‌پردازیم که می‌تواند برای شمایی که می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید مفید باشد. ویدیوهای شماره یک، دو، سه، چهار و پنج.

در آزمون آیلتس در بخش مکالمه (Speaking) دانش داوطلب در صحبت کردن عمومی و موضوعی با مصاحبه کننده در عرضه ۱۱ تا ۱۴ دقیقه بررسی و ارزشیابی می شود. از نظر برخی ها، یکی از سخت ترین بخش های آزمون است. چرا که شما می بایست با یک مصاحبه کننده در موضوعات مختلف صحبت کنید و نظرات خود را نیز از جنبه های مختلفی ساپورت کنید. در این بخش نیز همانند بخش نوشتاری، اهمیتی ندارد که شما منطقی و عقلایی صحبت کنید. مهم آن است که بتوانید درست و دقیق و بدون اشکالات گرامری حرف بزنید و از جنبه های مختلف به یک موضوع نگاه کرده و نظر خود را بیان کنید. مثلا از شما سوال می شود که چه غذایی دوست دارید . بهترین جایی که دیدید کجا بوده است یا دوست داریددر آینده در چه کسب و کاری فعال شوید. تمام صحبت هایی که در ۳ بخش زیر ارائه می کنید، ضبط می شود تا توسط ۲ ممتحن، بررسی و نمره دهی شود.

این بخش شامل سه قسمت است:

در بخش اول از شما خواسته می شود که به پرسش های عمومی درباره خود و خانواده پاسخ دهید. این قسمت ۴ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد و پاسخ به برخی از پرسش ها در حد یک کلمه یا یک جمله خواهد بود.

در بخش دوم به شما کارتی داده می شود که موضوعی روی آن نوشته شده است و شما ۲ دقیقه وقت دارید که درباره آن موضوع فکر کنید و ظرف ۵ دقیقه درباره ان صحبت کنید.

در بخش سوم، درباره موضوعی که در بخش دوم مطرح شده بود، از شما سوالاتی پرسیده می شود که می بایست ظرف ۴ تا ۵ دقیقه به آن پاسخ دهید. تفاوت بخش دوم با سوم این است که در بخش دوم،‌تنها شما هستید که صحبت می کنید و مصاحبه کننده، وارد بحث به شما نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن