آیلتس

آزمون آیلتس – مهارت صحبت کردن – بخش دوم


Examiner: Describe a person who has had a big effect on your life. You should say how you met that person and why that person had such an impact on your life.

Candidate: My girlfriend. Ex-girlfriend really. We were together for 6 months. She didn’t go along so well with my father. She manipulated me into hate my own father as well. And… then… he hated me and then he left home. All these feelings of jealousy come up and you kind of… you’re angry all the time because who’s that boy… who’s you. It was unbelievable guilt… and it wasn’t my fault. I didn’t know that…

Examiner: Thank you. Thank you. Hmm… do you think… shopping has a negative impact on your society?


در زمان مصاحبه‌ی آیلتس، بهتر است خودتان را ابراز و احساساتان را بیان کنید، اما باز هم محدودیت‌هایی وجود دارد. شما نباید مسیر را به سمتی ببرید که بیش از حد احساساتی شوید و اینکه نتوانید موقعیت را کنترل کنید! این می‌تواند کل مصاحبه را به خطر بیاندازد.

برای اینکه از این موقعیت دور بمانیم، به چیزهایی فکر کنید که احتمال می‌دهید در طول مصاحبه از شما پرسیده شود و شما را احساساتی کند؛ برای مثال، حیوان خانگی شما که اخیرا تلف شده است، امتحانی که در آن رد شده‌اید، مشاجره‌ای که با یکی از دوستانتان داشته‌اید. با فکر کردن به این موارد میتوانید از نظر ذهنی خودتان را برای صحبت کردن در این موارد آماده کنید، و اینکه پیشنهاد ما این است تا جای ممکن از پرداختن به موضوعات احساسی خود داری کنید؛ در صورت نیاز پاسخ دهید و تا جای ممکن از مثالهای دیگری استفاده کنید.


ما در یک سری ویدیویی 5 قسمتی به نکاتی درباره‌ی مهارت صحبت کردن (Speaking) در آزمون آیلتس می‌پردازیم که می‌تواند برای شمایی که می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید مفید باشد. ویدیوهای شماره یک، دو، سه، چهار و پنج.

در آزمون آیلتس در بخش مکالمه (Speaking) دانش داوطلب در صحبت کردن عمومی و موضوعی با مصاحبه کننده در عرضه ۱۱ تا ۱۴ دقیقه بررسی و ارزشیابی می شود. از نظر برخی ها، یکی از سخت ترین بخش های آزمون است. چرا که شما می بایست با یک مصاحبه کننده در موضوعات مختلف صحبت کنید و نظرات خود را نیز از جنبه های مختلفی ساپورت کنید. در این بخش نیز همانند بخش نوشتاری، اهمیتی ندارد که شما منطقی و عقلایی صحبت کنید. مهم آن است که بتوانید درست و دقیق و بدون اشکالات گرامری حرف بزنید و از جنبه های مختلف به یک موضوع نگاه کرده و نظر خود را بیان کنید. مثلا از شما سوال می شود که چه غذایی دوست دارید . بهترین جایی که دیدید کجا بوده است یا دوست داریددر آینده در چه کسب و کاری فعال شوید. تمام صحبت هایی که در ۳ بخش زیر ارائه می کنید، ضبط می شود تا توسط ۲ ممتحن، بررسی و نمره دهی شود.

این بخش شامل سه قسمت است:

در بخش اول از شما خواسته می شود که به پرسش های عمومی درباره خود و خانواده پاسخ دهید. این قسمت ۴ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد و پاسخ به برخی از پرسش ها در حد یک کلمه یا یک جمله خواهد بود.

در بخش دوم به شما کارتی داده می شود که موضوعی روی آن نوشته شده است و شما ۲ دقیقه وقت دارید که درباره آن موضوع فکر کنید و ظرف ۵ دقیقه درباره ان صحبت کنید.

در بخش سوم، درباره موضوعی که در بخش دوم مطرح شده بود، از شما سوالاتی پرسیده می شود که می بایست ظرف ۴ تا ۵ دقیقه به آن پاسخ دهید. تفاوت بخش دوم با سوم این است که در بخش دوم،‌تنها شما هستید که صحبت می کنید و مصاحبه کننده، وارد بحث به شما نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن