خواندن به انگلیسی

متن کوتاه انگلیسی– گیاهان – سطح B1

برای یادگیری زبان انگلیسی به طور خودآموز راههای زیادی وجود دارد. امروزه در عصر اینترنتی ما از این موهبت برخورداریم که هر زبانی که می‌خواهیم را به رایگان یاد بگیریم. در این مسیر تنها مواردی که مهم هستند، حوصله، تعهد و منابع درست است. فریدلینگو سعی دارد که این منابع را در اختیار شما بگذارد؛ منابعی که همه رایگان هستند. کتاب داستان انگلیسی داستان کوتاه انگلیسی داستان انگلیسی با ترجمه

برای یادگیری زبان انگلیسی، برای افراد مبتدی، می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگان یادگیری انگلیسی استفاده کنید. در کنار اپلیکیشن‌ها، می‌توانید برای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبان انگلیسی از پادکست‌های رایگان زبان انگلیسی استفاده کنید. این پادکست‌ها را می‌توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و همیشه به آنها گوش دهید. دیدن فیلم‌ها و شوهای سینمایی به زبان انگلیسی از جمله موارد دیگر برای تمرین و تقویت انگلیسی است. 

فریدلینگو مجموعه بزرگی از متون کوتاه انگلیسی را برای شما مهیا کرده است که با خواندن و مطالعه‌ی آنها می‌توانید مهارت‌های درک مطلب، دایره واژگان و ساختار انگلیسی خود را تقویت کنید و ارتقا دهید. تمامی این متن‌ها ترجمه شده‌اند و توصیه‌ی ما این است که در ابتدا متن را بدون نگاه به ترجمه بخوانید. سپس اگر مشکلی در فهم متن داشتید، از ترجمه کمک بگیرید. همچنین می‌توانید نسخه‌ی pdf متن‌ها را دانلود کنید و پرینت بگیرید تا راحت‌تر بتوانید روی آنها کار کنید. این مجموعه را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

شما در فریدلینگو به مطالب متنوعی برای یادگیری انگلیسی دسترسی دارید؛ می‌توانید از وب سایت‌های خوبی که ما آنها را برای شما لیست کرده‌ایم به یادگیری زبان انگلیسی از جنبه‌های گوناگون بپردازید، یا اینکه از کانالهای خوب یوتیوبی را برای تقویت زبان انگلیسی دنبال کنید. 


Plants

Plants are extraordinary living things. Although they seem simple, they are actually, in some ways, more complicated than us.

For instance, a whole new plant can be grown from just a single leaf. No animal can accomplish that! The way that plants distribute their seeds is amazing too. Plants can shoot seeds from their pods, send them flying on the wind, or grow spines that attach seeds to animals’ fur, spreading new generations everywhere.

Plants are also amazingly adaptable, finding ways to grow even in impossible environments, both hot and cold. Plants manufacture their own food from sunlight, absorb nutrients from the ground, and fool insects into spreading their pollen. Truly, they are some of nature’s finest creations.

ترجمه

گیاهان

گیاهان موجودات زنده شگفت انگیزی هستند. هر چند ساده به نظر می‌رسند ولی به طرقی بسیار پیچیده تر از ما هستند.

برای مثال یک گیاه جدید کامل تنها با یک برگ رشد می‌کند. هیچ حیوانی قادر به انجام چنین کاری نیست! روشی که گیاهان دانه‌های خود را پراکنده می‌کنند هم جالب است. گیاهان می‌توانند دانه ها را از تخمدانشان پرتاب کنند،آنها را به وسیله باد پراکنده کنند، یا به شکل علف‌هایی هستند که دانه های خود را به پشم و موی حیوانات می‌چسبانند و نسل جدیدی را در همه جا گسترش می‌دهند.

گیاهان به طرز شگفت‌انگیزی سازگار پذیرند،روشی برای رشد حتی در محیط هایی که رشد آنها را غیر ممکن می‌کند، محیط های سرد یا گرم پیدا می‌کنند. گیاهان غذای خود را از نور خورشید ،جذب مواد مغذی از زمین،و حشراتی که گرده افشانی می‌کنند، تامین می‌کنند.در حقیقت انها یکی از بهترین مخلوقات طبیعت هستند.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن