پادکستزبان انگلیسی

10 پادکست محبوب زبان انگلیسی

بهترین راه برای بهبود مهارت شنیداری در زبان انگلیسی شما گوش دادن به صحبت‌های یک فرد بومی است. برای رسیدن به این هدف، پادکست‌ها روشی درست هستند! می‌توانید در حمام، قبل از خواب، در حالی که رفت و آمد و حتی در سالن ورزش به آنها گوش کنید، پس، چه جنبه‌هایی از پادکست را ممکن است دوست نداشته باشید؟ خوب، پادکست‌ها ممکن است خسته کننده باشند. با این حال، می‌توانید از  پادکست‌های جذاب زیر استفاده کنید. 

 ما 5 پادکست از ایالات متحده و 5 مورد از انگلستان انتخاب کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید روی یک لهجه تمرکز کنید یا کمی از هر دو را یاد بگیرید. از این انتخاب لذت ببرید!

پادکست‌های انگلیسی زبان آمریکایی

serial podcast

۱. Serial

سریال یک پادکست روزنامه‌ای تحقیقاتی و غیر داستانی است که توسط کارگردان آمریکایی Sarah Koenig اجرا می‌شود. این پادکست روی قتل مین لی در سال 1999، دانش آموز 18 ساله آمریکایی از بالتیمور را مورد بررسی قرار می‌دهد. عدنان سید، دوست پسر سابق او، در ارائه‌ی ادله‌ی کافی به مقامامت دادگاه ناکام ماند و محکوم به قتل او شد. این نمایش تلاش می‌کند با بررسی آن، ردیابی و مصاحبه با تمام شخصیت‌های اصلی این پروسه، این پرونده را حل کند. سریال فوق العاده اعتیاد آور است، بنابراین قبل از شروع به گوش دادن به آن، مطمئن شوید زمان کافی برای این کار دارید!

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

 Welcome to Night Vale

2. Welcome to Night Vale

این مجموعه در شهر خیالی کویری Night Vale تهیه شده است. این پادکست کمدی شامل اخبار، اطلاعات ترافیکی و پیش بینی آب و هوا از این مکان سورئال است. مجموعه به اندازه کافی سرگرم کننده است و در شبکه اجتماعی tumbler مخاطبان خود را پیدا کرد. به خاطر منحصر به فرد بودن این مجموعه، پیشنهاد آن برای گوش دادن کار دشواری است اما به شما توصیه می‌کنم حتما چند قسمت از آن را گوش کنید؛ حتما خوشتان خواهد آمد. 

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

Love + Radio  

3. Love + Radio  

عشق + رادیو پادکستی است که هر قسمت از آن درباره یک فرد خاص است. سازندگان این پادکست قسمت‌های قبلی را به دوست/یابی آنلاین، جامعه‌ی نیویورک و پرتره هنرمندان متعدد اختصاص داده‌اند. اگر مشتاق کسب اطلاعات درباره شخصیت‌های منحصر به فردی که ممکن است هرگز با آنها برخورد نداشته‌اید ،هستید، به این پادکست گوش کنید.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

Pop Culture Happy Hour NPR

4. Pop Culture Happy Hour NPR

این پادکست یک روش خوب برای کار روی مهارت‌های شنیداری و همچنین آگاهی شما از فرهنگ پاپ آمریکایی است. همانطور که از نام آن مشخص است، این نمایش شامل گفتگو در مورد موضوعات مرتبط با فرهنگ فعلی مانند یک فیلم خاص، یک کتاب، نمایش تلویزیونی یا هر رویداد فرهنگی محبوب است. میزبان اصلی آن نویسنده NPR لیندا هولمز است که اغلب سرگرم کننده است و به نظر ما این پادکست چیزی است که وقتی در یک روز یا شب گرم تابستان در حال ریلکس کردن هستید باید به آن گوش کنید.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

 Reply All

 5. Reply All

نام این پادکست همه چیز را درباره‌اش افشا می‌کند: در واقع «نمایشی در مورد اینترنت» است. این نمایش توسط تیمی که قبلا در برنامه‌های  Radiolab  و This American Life اجرا می‌کردند میزبانی می‌شود. به قول فرانسوی‌ها این پادکست «La crème de la crème» (آخر پادکست‌ها) دنیای پادکست‌هاست! هر قسمت بر یک روند خاص یا جنبه‌ای از اینترنت متمرکز می‌شود، از Craigslist تا چه اتفاقی می‌افتد وقتی کسی ایمیلی را به اشتباه به فرد دیگری ارسال می‌کند. گوش دادن به این پادکست برای افراد علاقمند به دنیای دیجیتال (و کسانی که دوست دارند آنها را بهتر درک کنند) یک ضرورت محسوب می‌شود.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

پادکست‌های انگلیسی زبان بریتانیا

 The Inquiry BBC

1. The Inquiry BBC

آیا می‌توان بدون اشاره به این پادکست خوب و قدیمی بی بی سی، پادکست‌های بریتانیایی را معرفی کرد؟ این پادکست بسیار مفید و جالب است زیرا در هر قسمت آن متخصصان یک موضوع بسیار متداول از اخبار روز را با دقت تجزیه و تحلیل می‌کنند. قسمت‌های گذشته با موضوعاتی از قبیل اینکه آیا این جریان برای موسیقی مناسب است یا اینکه آیا ریاضت اقتصادی سیاست خوبی است، تهیه شدند. اگر علاقه مند به رویدادهای جاری هستید و مایلید که جهان اطراف را بیشتر درک کنید، از این پادکست خوشتان خواهد آمد.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

No Such Thing As A Fish

2.  No Such Thing As A Fish

این مجموعه پادکست که به صورت هفتگی تهیه می‌شود، یک مجموعه عجیب و غریب و شگفت انگیز از چیزهای بی اهمیت و حقایق سرگرم کننده ارائه می‌دهد. هر قسمت به بررسی 4 واقعیت تصادفی که توسط میزبان ارائه می شود، می‌پردازد. برای اینکه به شما یک ایده بدهیم، موضوعات گذشته عبارتند از: «اولین دندانپزشکی شناخته شده 9000 سال عمر دارد» است، «در لتونی یک بانکدار وجود دارد که با استفاده از روح جاودانه شما به عنوان ضمانت به شما پول قرض می‌دهد» و «زبان انگلیسی دارای کلمات بیشتری از زبان هاوایی قرض گرفته است تا از زبان ولزی “.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

 Spark London

3. Spark London

Spark London از پادکست‌های آمریکایی مشابه که بر زندگی واقعی تمرکز دارند، الهام گرفته شده است و این مجموعه حول محور افرادی واقعی می‌چرخد که داستان زندگی خود را تعریف می‌کنند. در این پادکست از عموم مردم دعوت می‌شود تا بیایند و داستان خود را تعریف کنند. یک داستان واقعی در کمتر از 5 دقیقه در طول تعریف داستان به یک موضوع خاص مرتبط می‌شود. سپس داستان هر شخص ضبط شده و به صورت آنلاین برای شما در اینترنت آپلود می‌شود.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

 The Bugle

۴. The Bugle

The Bugle توسط استند آپ کار و کمدین‌های تلویزیونی  Andy Zaltzman و John Oliver میزبانی شده است. The Bugle یک پادکست طنز است که با دیدی ظنز و خنده دار با رویدادهای جاری برخورد می‌کند. نه تنها آنها از دانش خود برای تجزیه و تحلیل‌های دقیق استفاده می کنند، بلکه به طور باور نکردنی خنده دار نیز هستند. یکی از میزبانهای این نمایش، با چالاکی و طنز سخن می‌گوید در حالیکه دیگری از کلمات قلمبه سلمبه استفاده می‌کند.

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

The Football Ramble

۵. The Football Ramble

 آیا طرفدار فوتبال هستید؟ پس The Football Ramble دقیقا چیزی است که شما نیاز دارید! این پادکست تقریبا در سال 2007 تهیه شده و اغلب مانند گوش دادن به مکالمه دوستان درکلاب توصیف می‌شود. آنها در مورد فوتبال اروپا و جهان صحبت می‌کنند، اخبار می‌گویند، داستان‌های خنده دار تعریف می‌کنند و به پرسش‌ها و ایمیل های شنوندگان پاسخ می‌دهند. آنها مانند مردم عادی از فوتبال لذت می برند و بسیار سرگرم کننده هستند، پس چه چیز آن را نباید دوست داشت؟

با کلیک بر این لینک به این پادکست دسترسی پیدا کنید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن