خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – بازار – سطح A2

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید.

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید.

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Le marché

Clément et Manon ont très faim et la pendule du salon sonne midi. Ils décident d’aller au marché pour acheter les ingrédients qu’ils vont cuisiner.

Ils ont besoin d’une salade verte, de 6 tomates, de 3 œufs, de crème fraiche et de jambon. Ils vont cuisiner une quiche lorraine pour le repas.

C’est le plat préféré de Manon. Mais le marché est loin de leur maison et ils ne peuvent pas y aller à pied. Ils prennent donc leur voiture rouge et conduisent jusqu’à la place du village.

Manon et Clément sortent de leur voiture et achètent ce dont ils ont besoin pour cuisiner la quiche lorraine. Ils mettent tous leurs achats dans un grand sac puis, ils rentrent dans leur maison. Une heure plus tard, Clément et Manon dégustent leur déjeuner bien mérité !

ترجمه

بازار

کلمنت و مانون خیلی گرسنه هستند و ساعت داخل اتاق نشیمن نیمه روز را نشان می‌دهد. آنها تصمیم می‌گیرند به بازار بروند تا مواد غذایی‌ای که برای تهیه غذا لازم دارند بخرند.

آنها مقداری سالاد فصل٬ ۶ عدد سیب زمینی ۳ عدد تخم مرغ٬ خامه و گوشت می‌خواهند. آنها می‌خواهند quiche Lorraine برای نهار بپزند.

این غذای مورد علاقه مانون است. ولی بازار خیلی دور از خانه آنها است و آنها نمی‌توانند پیاده به آنجا بروند. آنها اتومبیل قرمزشان را سوار می‌شوند و به میدان شهر می‌روند.

مانون و کلمنت از ماشین پیاده می‌شوند و آنچه برای پختن quiche Lorraine لازم دارند را می‌خرند. همه خرید‌ها را در یک کیسه بزرگ گذاشته و به خانه بر می‌گردند. یک ساعت بعد٬ کلمنت و مانون از نهار خوشمزه‌شان لذت خواهند برد.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن