خواندن به آلمانی

متن کوتاه آلمانی – خودسازی – سطح B1

یکی از راههای یادگیری زبان آلمانی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو

آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Freizeitgestaltung

Caroline und Alexander sind sehr sportlich. Sie laufen fast jeden Tag zehn Kilometer, auch wenn es regnet. Manchmal gehen sie ins Fitness-Studio, jeden Freitag spielen sie Tennis. Im letzten Sommer sind sie oft mit dem Fahrrad zum Schwimmen an einen See gefahren. Im Winter können sie leider nicht schwimmen gehen, weil in der Nähe kein Hallenbad ist.

Veronika liebt Tiere. Ihre Freizeit verbringt sie im Tierheim: Sie putzt die Käfige der Kaninchen, spielt mit den Katzen und geht mit den Hunden spazieren. Manchmal darf sie dem Tierarzt helfen, kranke Tiere zu versorgen. Das kann sie gut, und es macht ihr sehr viel Freude. Vielleicht wird sie später selbst Tierärztin werden.

Sebastian liegt in seiner Freizeit meistens auf dem Sofa und sieht fern. Manchmal liest er ein Buch oder hört Musik, aber dabei schläft er oft ein. Wenn er hungrig ist, bestellt er sich eine Pizza beim Italiener und isst sie gleich aus dem Karton, damit er kein Geschirr abwaschen muss. Seine Freunde finden, dass Sebastian ziemlich faul ist. Aber sie mögen ihn trotzdem.

ترجمه

خودسازی

کارولین و الکساندر آدمهای ورزشی هستند. آنها هر روز تقریبا 10 کیلومتر دوندگی می‌کنند، حتی زمانی که باران می‌بارد. بعضی اوقات به باشگاه می‌روند، و هر جمعه تنیس بازی می‌کنند. تابستان پارسال آنها با دوچرخه به یک دریاچه می‌رفتند که در آن شنا کنند.متاسفانه، در زمستان نمی‌توانند به شنا برورند چون هیچ سالن سر پوشیده‌ی شنای نزدیکی وجود ندارد.

ورونیکا عاشق حیوانات است. او وقت آزادش را در کابین سپری می‌کند. او قفسه‌ی خرگوش‌ها را تمیز می‌کند، با گربه‌ها بازی می‌کند و سگ‌ها را به پیاده روی می‌برد. بعضی اوقات به دامپزشک برای کمک به حیوانات مریض کمک می‌کند. او این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد و خیلی از آن خوشش می‌آید. شاید خودش بعدا یک دامپزشک شد. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو

سباستین معمولا در زمان فراغتش روی کاناپه می‌نشیند و تلویزیون نگاه می‌کند. بعضی اوقات کتاب می‌خواند یا به موسیقی گوش می‌دهد، اما اغلب به خواب می‌رود. زمانی که گرسنه است، برای خودش از رستوران ایتالیایی پیتزا سفارش می‌دهد و آن را در همان جعبه‌ی پیتزا می‌خورد که دیگر نیازی به شستن ظرف نباشد. دوستان او فکر می‌کنند سباستین خیلی تنبل است. اما همچنان او را دوست دارند.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن