زبان فرانسوی

آیا یادگیری زبان فرانسه برای افرادی که انگلیسی بلدند ساده است؟

وقتی افراد می‌پرسند: آیا یادگیری زبان فرانسه برای انگلیسی زبانان ساده است؟ معمولا آنها را به انستیتو خدمات زبان خارجی ایالات متحده ارجاع می‌دهم تا پاسخ سوال را دریابند.

زبان فرانسه در دسته بندی FSI در جایگاهی قرار دارد، که گروه اول نامیده می‌شود. این گروه ساده‌ترین زبان‌ها را در بر دارد. به این معنی که با حدود ۶۰۰ ساعت حضور در کلاس درس زبان فرانسه قطعا قادر به تسلط اولیه بر زبان فرانسه خواهید بود.

آیا زبان فرانسه سخت است؟

چطور می توانیم این ۶۰۰ ساعت را تقسیم بندی کنیم؟

می‌توانید با گذراندن هفته‌ای ۱۲ ساعت در کلاس درس به مدت ۵۰ هفته، این ۶۰۰ ساعت را تکمیل کنید. یعنی حدود یک سال مطالعه مداوم، آموزش پیوسته.

برای افرادی که فقط به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، فرانسه ساده‌تر از زبان‌های گروه دو مانند زبان یونانی است، گروه سه زبان هایی مانند فنلاندی و گروه چهار شامل زبان‌هایی مانند زبان ژاپنی است.

یادگیری زبان فرانسه براستی چقدر ساده است؟

ورای پاسخ ساده FSI که به ما گفت تقریبا چقدر زمان می‌برد تا با شرکت در کلاس درس فرانسه آموخت، بیایید به برخی از عواملی که در تعیین میزان ساده بودن یادگیری زبان فرانسه مهم هستند، بپردازیم. این عوامل عبارتند از: انگیزه، عادات مطالعه، و محیط . اگر این سه عامل را مهیا کنید، یادگیری زبان فرانسه ساده خواهد بود. اگر این عوامل را ندارید یادگیری آن سخت خواهد بود.

انگیزه

اگر انگیزه نداشته باشید، یادگیری زبان فرانسه ساده نخواهد بود. چرا فرانسه می‌آموزید؟ اگر دلیل خوبی برای این کار ندارید یا نمی‌دانید چرا قصد دارید زبان فرانسه بیاموزید، یادگیری این زبان برای شما سخت خواهد بود.

اگر انگیزه بالایی دارید، پس یادگیری زبان فرانسوی برای شما راحت تر خواهد بود.

اگر سطح انگیزه شما به اندازه کافی بالا نیست، پس آن را با تصور برخی چیزها در ذهن تان بالا ببرید. مثلا تصور کنید چه حسی دارد که بتوانید به روانی فرانسه صحبت کنید. چقدر می‌تواند زندگی شما را بهبود ببخشد یا آن را تغییر دهد.؟

اول از همه، چرا می‌خواهید فرانسه یاد بگیرید؟ اگر دلیل محکمی برای یادگیری فرانسه دارید پس هیچ چیزی جلو دار شما نخواهد بود.

عادات مطالعه

اصل ۸۰/۲۰ را بشناسید. این یک اصل مهم است مبنی بر اینکه با ۲۰ درصد تلاش به ۸۰ درصد موفقیت دست ‌یابید. نحوه صرف زمانی که برای مطالعه فرانسه اختصاص می‌دهید را ثبت کنید و به آنچه برای شما کارآمد بوده دقت کنید. این موارد برای هر زبان آموز متفاوت است و راهکاری که برای برخی کارآمد است ممکن است برای دیگران مفید نباشد.

مطمئن شوید که زمان خود را برای یادگیری همه مهارت‌های زبانی تقسیم بندی کرده‌اید: مهارت شنیداری،مکالمه، درک مطلب و نوشتن.

درک مطلب

ایده خوبی است که روش‌های یادگیریتان را تنوع ببخشید. گاهی یک کتاب  و مجله بخوانید. کتاب‌های کمیک و کتاب‌های کودکان دو روش خوب برای شروع درک مطلب زبان فرانسه هستند. اگر مبتدی هستید می‌توانید مهارت درک مطلب خود را با گشتن در میان منابع  زبان فرانسه بهبود بخشید. همچنین با اپلیکیشن‌هایی مانند Duolingo، Memrise و HelloTalk نوشتن به زبان فرانسوی را با دیگران تمرین کنید. 

شنیداری

گاهی هم ، به وب سایت‌ها و اپ های یادگیری زبان مانند LingQ سر بزنید، جایی که می‌توانید منابعی برای همه سطوح زبان فرانسوی بیابید. این کمک بزرگی برای مهارت درک شنیداری شما خواهد بود. این ویژگی مهم سایت LingQ است، چرا که می‌توانید اگر بخواهید به طور همزمان روی دو مهارت زبانی کار کنید.

همچنین می‌توانید ویدیوهای فرانسوی موجود در یوتیوب را چک کنید. گوش دادن به زبان فرانسه در یک ویدیو وقتی تصویر را می‌بینید ساده تر خواهد بود. همچنین از پادکست‌های زبان فرانسه می‌توانید استفاده کنید.

اپ France 24 را در تب‌لت خود نصب کنید و اخبار فرانسه را مرتبا تماشا کنید.

یادگیری زبان فرانسه

مکالمه

وقتی صحبت از مکالمه به زبان فرانسه است، نکته مهم این است، شما می‌خواهید بهترین لهجه را داشته باشید. 

تا جایی که می‌توانید باید روی مکالمه کار کنید. سعی کنید کسی را بیابید که بدون قطع کردن کلامتان وقتی اشتباه می‌کنید، به شما گوش کند، اما در پایان همه اشتباهات شما را متذکر شود.

نوشتن

این به احتمال زیاد سخت‌ترین بخش یادگیری زبان فرانسوی است، چونکه هر اشتباه املایی و گرامری چنان ثبت می‌شود که گوی روی سنگ حک شده است. برای یک مبتدی، این مورد کم اهمیت‌ترین بخش یادگیری فرانسه است چرا که شما در این سطح قصد دارید با مردم فرانسه صحبت کنید، منظورتان را بفهمند و شما هم دیگران را بفهمید. در سطح مبتدی، احتمالا چیزی بیش از یک پیام کوتاه را نمی‌نویسید. از این رو که اگر زبان فرانسه را به تنظیمات‌ دستگاه‌هایتان اضافه کنید اشتباهات خود به خود تصحیح می‌شوند، و این کار زیاد برای شما سخت نخواهد بود.

وقتی جلوتر می روید، در‌خواهید یافت که باید زمان زیادی برای ساخت جملات و استفاده از ساختارهای گرامری که در زبان انگلیسی وجود ندارند صرف کنید.

محیط مناسب برای مطالعه زبان فرانسه مهیا کنید

 در هر جایی می‌توان 10 تا ۴۵ دقیقه فرانسوی مطالعه کرد. و این کار نباید با انجام کارهای دیگر قطع شود. هر دفعه که می‌خواهید فرانسه مطالعه کنید باید زمان صرف کنید و همه جانبه بر یادگیری فرانسوی تمرکز کنید.

برنامه ریزی کنید

در صورت داشتن برنامه ریزی یادگیری فرانسوی ساده‌تر خواهد بود. آیا می‌خواهید به تنهایی و به صورت خود آموز فرانسوی یاد بگیرید؟

یادگیری یک زبان جدید ممکن است پرهزینه باشد، ولی می‌تواند این طور هم نباشد. آیا پول برای شما مسئله است؟ شروع با معلمانی که به صورت رایگان و آنلاین به شما فرانسه یاد می دهند را در نظر بگیرید.

خب، یادگیری زبان فرانسه برای انگلیسی زبانان چقدر ساده است؟

پاسخ این سوال به شما بستگی دارد. هر چند زبان فرانسه طبق دسته بندی FSI جزو زبان های گروه یک ، زبان های ساده برای یادگیری قرار دارد، انگیزه شخصی شما و روش‌های مطالعه تان مهم‌ترین عوامل هستند.

یادگیری یک زبان جدید به اعتماد به نفس و انگیزه نیاز دارد. ممکن است اشتباه کنید و لهجه بدی داشته باشید. و ادامه این روند برایتان خسته کننده و ناامید کننده شود.

مگر اینکه یک برنامه به روش غوطه‌وری داشته باشید در جایی که زبان فرانسه تنها زبانی باشد که ۲۴ ساعت ۷ روز هفته با آن سرو کار دارید، و مجبورید که پیش بروید. نمی‌توانید فقط به کلاس زبان بروید و انتظار داشته باشید که فرانسوی یاد بگیرید. بایداز صرف زمان کافی برای مطالعه و استفاده منظم زبان فرانسه خارج از کلاس درس اطمینان حاصل کنید.

همانطور که اشاره کردم، ترکیب انگیزه، عادات مطالعه و محیط کلید موفقیت شما در یادگیری زبان فرانسه هستند. اگر اینها را از دست بدهید، یادگیری زبان فرانسه برای شما ساده نخواهد بود. انگیزه کلیدی است که به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید، به طور منظم مطالعه خواهید کرد و یک محیط کارامد و موثر برای یادگیری فراهم می‌کنید تا بدون مزاحمت بتوانید بر روند یادگیری زبان فرانسه تمرکز کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن