خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – خانه‌ی بن – سطح B1

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


La maison de Ben

La maison de Ben est grande. Il y a beaucoup de pièces. Au rez-de-chaussée, il y a un salon avec un piano, une salle-à-manger, une cuisine spacieuse et jaune et une salle de bain.

Il a fait construire en plus une belle véranda contenant une bibliothèque, pour profiter du soleil et d’une vue sur le jardin. Au sous-sol, il y a une cave, pour ranger le vin.

Au premier étage, il y a trois chambres. Au deuxième étage, il y a un bureau et deux chambres, dont la sienne. Dans le bureau, il y a un vélo d’appartement, des haltères et un stepper.

Le jardin est long et étroit, il y a une balançoire au fond et un barbecue, proche de la terrasse, sur laquelle est posée un transat. Des chats viennent souvent chasser les feuilles qui volent au vent.

ترجمه

خانه بن

خانه بن بزرگ است. فضای زیادی دارد. در طبقه هم کف یک اتاق نشیمن با پیانو، یک فضای غذا خوری، یک آشپزخانه جادار به رنگ زرد و یک حمام وجود دارد.

علاوه بر این، او یک بالکن زیبا با یک کتابخانه دارد و از نور خورشید و منظره باغ لذت می‌برد. در زیر زمین یک سردآب برای انبار کردن شراب وجود دارد.

در طبقه اول سه اتاق خواب وجود دارد. در طبقه دوم یک دفتر کار و دو اتاق خواب که یکی از آنها متعلق به خود بن است قرار دارد. در دفتر کار یک دوچرخه، چند دمبل و استپر برای ورزش وجود دارد.

باغ بزرگ و باریک است، یک تاپ در پشت باغ و یک باربیکیو نزدیک تراس هست و رو تراس یک صندلی گهواره‌ای قرار دارد. گربه ها اغلب برگ‌هایی که باد به این ور و ان ور می برد را دنبال می کنند.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن