خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – اجزای بدن – سطح B1

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Les parties du corps

Le corps humain comprend une tête, un tronc et quatre membres.

La tête se compose du visage et du crâne qui est recouvert de cheveux. Le visage comprend une oreille de chaque côté, deux yeux surmontés par les sourcils et un nez au centre. Puis, viennent la bouche et le menton. Les dents se trouvent dans la bouche.

Le tronc est relié à la tête par le cou. Il se compose du thorax et de l’abdomen encore appelé ventre. La poitrine contient les deux poumons et le cœur. Le ventre se trouve à la partie inférieure du tronc. Il renferme le foie, l’estomac, les reins et les intestins. Ce sont des organes internes comme le cerveau qui est logé dans la tête. Le dos forme la partie arrière du tronc.

Les membres sont au nombre de quatre : deux en haut et deux en bas. Un membre supérieur comprend un bras, un avant-bras et une main munie de cinq doigts. Le bras est relié au tronc par l’épaule et à l’avant-bras par le coude. Un membre inférieur comprend une cuisse, une jambe et un pied qui a cinq orteils. Les articulations sont en haut la hanche, au milieu le genou en en bas la cheville.

ترجمه

اجزای بدن

بدن انسان شامل سر، تنه و چهار دست و پا است. سر متشکل از صورت و جمجمه است که با مو پوشیده شده است. صورت شامل یک گوش در هر طرف، دو چشم که ابروها رویشان قرار دارد و یک بینی در بخش مرکزی صورت است. سپس دهان را داریم و چانه. دندانها داخل دهان هستند.

تنه با گردن به سر متصل است. و شامل سینه و شکم است. سینه دارای دو شش و یک قلب است. شکم دربخش پایینی تنه قرار دارد. و شامل کبد،شکم،کلیه ها و روده‌ها است. اینها ارگان‌های داخلی هستند مانند مغز که در سر است. پشت هم پشت تنه را تشکیل می‌دهد.

دست و پا چهارعدد هستند. دو تا در بالا و دوتا در پایین. عضو بالایی شامل بازو، ساعد و دست با پنج انگشت اس. بازو با شانه به تنه متصل است و ساعد با آرنج. عضو پایینی شامل ران، ساق پا و پا که پنج انگشت دارد است . مفاصل در بالای باسن در میان زانو زیر مچ پا هستند.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن