خواندن به فرانسوی

متن کوتاه فرانسوی – اجزای بدن – سطح B1

فرانسوی یکی از زبانهای پر مخاطب در دنیاست که سالیانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طرق متعددی به یادگیری آن می‌پردازند. حتی طبق تحقیقاتی، گفته می‌شود که فرانسوی زبان آینده است. شاید در وهله‌ی اول این سوال برایتان پیش بیاید که آیا زبان فرانسوی واقعا سخت است یا نه؟ طبیعتا هیچ چیز سختی وجود ندارد و صرفا با تلاش و استمرار و با کمک فریدلینگو می‌توانید هر زبانی را به آسانی یاد بگیرید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

یکی از راههای یادگیری زبان فرانسوی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. شما همچنین می‌توانید از برگه‌های تقلب برای یادگیری و حفظ کردن لغات و نکات گرامری استفاده کنید. داستان کوتاه فرانسوی کپی شده از فریدلینگو

زبان فرانسوی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشیو فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های فرانسوی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


Les vêtements

Pour aller au travail, Marc porte une veste, un pantalon, une chemise et une belle cravate rouge. Ses amis trouvent qu’il est très élégant avec son bracelet-montre doré et ses chaussures noires.

Quand il doit rencontrer un client important, Marc n’hésite pas à s’habiller sobrement. Il met son plus beau costume et son chapeau. Il se sent plus à l’aise avec une tenue vestimentaire classique.

Sa secrétaire Lili porte des lunettes. Elle adore mettre sa jupe à fleurs et un chemisier assorti lorsqu’il fait beau. En hiver, elle ne sort jamais sans son parapluie et son écharpe. Elle préfère aussi mettre un pull, des chaussettes en laine, des bottes et ses gants pour ne pas avoir froid aux doigts. Parfois, elle exhibe un joli collier en perles autour du cou qui lui donne une allure très attrayante.

En été, lorsqu’il fait chaud, Lili et Marc vont à plage pendant le weekend. Ils mettent des lunettes de soleil, une belle casquette, un T-shirt, des shorts et des sandales. Ils aiment passer des journées ensemble au bord de la mer.

ترجمه

لباس ها

برای رفتن سر کار، مارک یک ژاکت، یک شلوار، یک تی‌شرت و یک کراوات قرمز خوب می‌پوشد. دوستان‌اش او را خیلی خوش تیپ می‌دانند با آن ساعت مچی طلایی و کفش‌های مشکی.

وقتی مجبور است یک مشتری مهم را ملاقات کند مارک تردیدی ندارد که لباس رسمی بپوشد. بهترین ست کت و شلوار و کلاهش را تن می‌کند. او با لباس‌های کلاسیک احساس راحت تری دارد.

منشی او لی لی عینکی است. او دوست دارد وقتی هوا خوب است دامن گل دار مورد علاقه اش را با یک بلوز ست کند. در زمستان او هرگز بدون چتر و روسری خانه را ترک نمی‌کند . همچنین ترجیح می‌دهد یک سوئیشرت،جوراب پشمی ، چکمه و دستکش بپوشد تا انگشتانش یخ نکند. گاهی اوقات یک گردنبند زیبا به گردن دارد که چهره خیلی جدابی به او می‌بخشد.

در تابستان، وقتی هوا گرم است، لی لی و مارک آخر هفته به ساحل می‌روند. عینک آفتابی می‌زنند و یک کلاه خوب به سر می‌گذارند، تی‌شرت، لباس کوتاه و سندل به تن دارند. آنها دوست دارند که روزها را با هم کنار دریا سپری کنند.

منابع فرانسوی می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن