زبان فرانسوی
موضوعات داغ

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنیم

آیا می‌توان از طریق شبکه‌های اجتماعی خودمان را غرق در دنیای فرانسوی زبان کنیم؟ البته که شدنی است! در حقیقت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی چون یوتیوب۷ فیس بوک و توییتر، تاثیر چشمگیری در یادگیری زبان فرانسه دارند. آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

به این قضیه بدین شکل نگاه کنید:  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

هزینه‌ی یک بلیت به کشور فرانسه چقدر هست؟ حدود چند میلیون تومان!

حال، هزینه‌ی باز کردن مرورگر اینترنت و باز کردن سایت یوتیوب چقدر است؟ همانطور که حتما متوجه شده‌اید، شما می‌توانید با قیمت یک قهوه به اینترنت دسترسی و به منابع بزرگی دسترسی پیدا کنید.

اگر هدف شما یادگیری زبان فرانسه است، هم می‌توانید یک بلیت گران قیمت به مقصد فرانسه خریداری کنید، و هم اینکه این مبلغ را پس انداز کرده و از همین الان در خانه شروع به یادگیری کنید.

با وجود شبکه‌های اجتماعی، غوطه وری در دنیای فرانسوی زبان هیچوقت ساده‌تر از زمان حال نبده است. منظور من یادگیری انفعالی نیست، بلکه منظورم یادگیری بصورت کاملا جدی و موثر است؛ طوری که بتوان مکالمات واقعی به زبان فرانسوی با فرانسوی زبانان داشت.

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی شما می‌توانید:

  • در مکالمات فرانسوی‌ها در کامنت‌های فیس بوک شرکت کنید.
  • در توییتر با فرانسوی زبانان سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنید.
  • ویدیوهای فرانسوی زبان را در شبکه‌هایی چون اسنپ چت برای تمرین مهارت‌های مکالمه منتشر کنید.
  • دوستان فرانسوی زبان خود را بر روی ایسنتاگرام تگ کنید و در کامنت‌ها با آنها فرانسوی صحبت کنید.
  • پروفایل دیگر فرانسوی زبانها را پیدا کنید و سعی کنید در کامنت‌ها با آنها هم کلام شوید.

با در نظر داشتن این موارد، اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به بهترین کانال‌های یوتیوب، صفحات فرانسوی زبان فیس بوک، حساب‌های اسنپ چت، کانال‌های پریسکوپ در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی.

توصیه می‌کنیم که فرآیند غوطه وری در دنیای فرانسوی زبان را از شبکه اجتماعی محبوب خود شروع کنید. نیازی نیست که به یکباره خود را در تمامی شبکه‌های اجتماعی غرق کنید.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

به خاطر داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی معرفی شده در این مقاله تنها بخش بسیار کوچکی از دنیای بزرگ اکانت‌های فرانسوی هستند. مادامیکه شروع به پیدا کردن جوامع فرانسوی در شبکه‌های اجتماعی می‌کنید، بیشتر و بیشتر این دنیا را کشف خواهید کرد.

یوتیوب

کانال‌های فرانسوی یوتیوب

وقتی که می‌توانید ساعت‌ها محتوای فرانسوی را به رایگان روی یوتیوب ببینید، چرا برای نت فلیکس هزینه می‌کنید؟ یوتیوب شاید یکی از بهترین اماکن آنلاینی باشد که بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توان خود را در دنیای فرانسوی‌ها غرق کرد.

این مقاله را با 3 کانال محبوب فرانسوی در یوتیوب شروع می‌کنیم که برای ویدیوهای خود زیرنویس دارند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Natoo

Natoo یک زن فرانسوی است که از سال 2011 در این کانال فعال است. موضوع ویدیوهای او نکات بامزه‌ی زندگی روتین همه‌ی ماست. برای مثال او یک ویدیو دارد به نام «La recherche des cles» (در جستجوی کلیدها). ویدیوهای او از دو زیرنویس فرانسوی و انگلیسی برخوردارند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Solange TeParle

Solange درباره فرهنگ، مشکلات دختران و افسردگی و دیگر موارد صحبت می‌کند. او خود را poétubeuse می‌خواند. Poète به معنی شاعر و YouTubeuse به معنی سازندگان محتوای مونث در یوتیوب است. او در سال 2015 بخاطر ویدیوی تفاوت مابین فرانسوی فرانسه و فرانسوی کبک مشهور شد.

Les Tutos

Tutos اختصار فرانسوی به معنی آموزش است. جروم در این کانال ویدیوهای آموزشی قرار می‌دهد. اما هیچوقت مشابه آن را به احتمال زیاد ندیده‌اید. او از المان‌هایی چون طنز، شور و اغراق در ویدیوهای خود استفاده می‌کند. شما حتی می‌توانید با ویدیوهای او آشپزی کنید؛ برای مثال از این ویدیوی آشپزی شروع کنید.

این کانال در اصل یک مینی سریال بود که در تلویزیون فرانسه در سالهای 2013/14 پخش می‌شد. امروزه، هر ساله یک یا دو ویدیو در این کانال آپلود می‌شود. نیازی به نگرانی نیست چون در حال حاضر نزدیک به 50 ویدیو در این کانال برای دیدن وجود دارد. خبر خوب این است که اغلب ویدیوها از دو زیرنویس انگلیسی و فرانسوی برخوردارند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Easy Languages

این کانال با فرانسوی زبانها در کف خیابان مصاحبه می‌کند. شما دسترسی مستقیم به محتوای خام با زیرنویس فرانسوی و انگلیسی دارید. این کانال یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای یادگیری زبان فرانسه است. آنها همچنین ویدیوهای آموزشی ساده‌ای می‌سازند که اصول و موارد پایه‌ی زبان را به شما یاد دهند. می‌توانید به پلی لیست‌های متنوع این کانال برای شروع نگاهی بیاندازید.

Disney Songs in French

گزینه‌ی دیگر برای مبتدیان زبان فرانسه شروع از ترانه‌های دیزنی است. در این پلی لیست بیشتر از 40 ترانه‌ از دیزنی به فرانسوی با زیرنویس وجود دارد. یک ترانه را انتخاب کنید و چندین بار از اول تا آخر به آن گوش کنید. درک شما از جملات و کلمات با تمرین مداوم بیشتر و بیشتر می‌شود. همچنین مهارت‌های شنیداری و توانایی تلفظ شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

یک نکته برای پیدا کردن ویدیوهای فرانسوی در یوتیوب

حالا که بعضی از کانالهای محبوب فرانسوی زبان در یوتیوب را می‌شناسید، به راحتی می‌توانید دیگر کانال‌های فرانسوی را هم پیدا کنید.

چطور؟  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

خب، سوال خوبی است.

کافی است به صفحه‌ی About page کانال‌هایی که در بالا اشاره کردیم بروید. در سمت راست لیستی از کانال‌های مشابه به شما معرفی شده‌اند. این کانال‌ها توسط خود سازنده‌ی ویدیوهای کانال پیشنهاد داده شده‌اند.

به همین راحتی شما به منابع بسیار بیشتری از ویدیوهای فرانسوی دسترسی دارید.

فیس بوک

صفحات فیس بوکی فرانسوی زبان

بعد از خواندن این بخش، شما قادر خواهید بود که ویدیوهای بامزه‌ی فرانسوی زبان را نگاه کنید و فرهنگ عامه پسند فرانسوی‌ها را همزمان یاد بگیرید. این بهترین کاری است که می‌توان در فیس بوک انجام داد. دیگر نیازی نیست پست‌های سگ و گربه‌ها را لایک کنید!

Fallait pas le dire

این صفحه‌ی فیس بوکی، که معنی تحت اللفظی اسمش «حالا لازم نبود بگی» است، به سوالات و افکار نابهنگام مرتبط با زندگی روزانه و روتین آدمها می‌پردازد. بدین شیوه شما با کلماتی که آنها در طول ویدیوها استفاده می‌کنند آشنایی پیدا خواهید کرد.

Les Lapins Crétins

معنی این پیج «خرگوش احمق» است و آنها در صفحه فیس بوکی خود ویدیوهای بامزه‌ای از عبارات و تصاویر بامزه منتشر می‌کنند.

Quotidien avec Yann Barthès

یان بارت با شوی خبری سرگرم کننده‌اش به نام Le Petit Journal در فرانسه محبوب شد. این برنامه به مسخره کردن سیاستمداران و جامعه‌ی فرانسوی می‌پرداخت.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

چند سال بعد، یان این شو را به پایان رساند و شوی جدیدی به نام quotidien (روزانه) در یک ایستگاه دیگر تلویزیونی راه اندازی کرد. موضوع همان است و شما در صفحه‌ی فیس بوکی این شو می‌توانید به ویدیوهای بامزه‌ی او دسترسی پیدا کنید.

Eric et Quentin

اریک و کوئنتین دو کمدین فرانسوی هستند. آنها زمانی که در le Petit Journal بودند خیلی معرف شدند. کار اصلی آنها طنز است و در این صفحه به موضوعات روز می‌پردازند و ویدیوهای بامزه درست می‌کنند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Martin Weill

مارتین نیز نقشی در Le Petit Journal داشت و بعدها به quotidien پیوست. او یک گزارشگر جوان است که برای رفتن به مناطقی چون عراق و محله‌های خطرناک مکزیک مشهور شد.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Rémi Gaillard

رمی آدمی است که همه را دست می‌اندازد. ویدیوهای او به شدت بامزه هستند. برای مثال در خیابان جلوی پلیس‌ها مشغول فوتبال بازی کردن می‌شود تا آنها را اذیت کند. یا اینکه همه را دعوت به یک فروشگاه می‌کند تا آنجا جشن بگیرند. ویدیوهای او در این صفحه فیس بوک وجود دارند و اغلب آنها از زیرنویس انگلیسی برخوردارند.

توییتر

کاربران فرانسوی توییتر

اگر در یادگیری زبان فرانسه مبتدی هستید، پیشنهاد می‌کنیم دو حساب کاربری اول معرفی شده در پایین را در توییتر دنبال کنید. دیگر حساب‌های کاربری همچون این دو مورد ساده و آسان نیستند. اما زمانی که به سطح متوسط رسیدید، به این صفحات برگردید و آنها را دنبال کنید.

Thomas Pesquet

توماس یک فضانورد فرانسوی است. از نوامبر 2016 تا می 2017، او عضوی از ایستگاه بین المللی فضایی بود. در حساب توییتری‌اش، سفرش به فضا را روایت می‌کند. اگر مبتدی هستید، این صفحه برای زبان آموزانی که دوست دارند متون ساده‌ی فرانسوی بخوانند بسیار جذاب است. توماس خودش بعضی از توییت‌ها را به انگلیسی ترجمه می‌کند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Cyprien

Cyprien یکی از محبوب‌ترین تولید کنندگان محتوا در یوتیوب است. او در حساب توییتری‌اش با مخاطبانش ارتباط برقرار می‌کند و در کنار آن در مورد روتین روزانه نیز توییت‌هایی منتشر می‌کند.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Nain Portekoi

این حساب توییتری به زبان طنز توییت می‌کند. او اخبار سیاسی و سیاستمداران را در توییت‌هایش دست می‌اندازد.

Jean-Moundir

ژان یکی از کاربران طناز توییتر است. او نیز همانند حساب کاربری بالا سیاستمداران را دست می‌اندازد.

Sam

سم اغلب گرامر زبان فرانسه را با طنز آموزش می‌دهد. اما اغلب حساب‌های فرانسوی زبان دیگر را ریتوییت می‌کند. طنز همیشه در توییت‌های او موجود است.

اینستاگرام

جنبه‌ی پنهان فرانسه را با پیج‌های اینستاگرام کشف کنید

اینستاگرام به شما یک بینش عمقی‌تر از زیبایی فرانسه می‌دهد.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

فرانسه یکی از محبوب‌ترین کشورها در دنیاست و در زمینه‌ی توریسم سالیانه بیش از 80 میلیون مسافر خارجی جذب می‌کند. فرانسه بیش از 30 مکان ثبت شده در یونسکو دارد. حال نیازی نیست برای دیدن فرانسه و زیبایی‌هایش بلیت‌های گران قیمت بخرید و به آنجا سفر کنید، کافی است در اینستاگرام این کشور را ببینید.

Le Musée du Louvre

موزه لوور یکی از پر بازدیدترین موزه‌ها در سرتاسر دنیاست. این موزه، خانه‌ی مونا لیزا و بسیار دیگری از نقاشی‌ها و آثار هنری معروف در جهان است. در پیج اینستاگرام این موزه، شما بسیاری از آثار موجود را مشاهده می‌کنید.  آموزش فرانسوی. زبان فرانسوی. زبان فرانسه

Avia Travel France

این پیج اینستاگرامی تصاویری از شهرهای مختلف فرانسه منتشر می‌کند. با دنبال کردن این پیج می‌توانید به خیابانهای پاریس، لیون و بوردو بروید و به همه جا سر بزنید.

Le Pays Basque

کشور باسک را در این پیج اینستاگرامی دنبال کنید. منطقه‌ای که در جنوب غربی فرانسه واقع شده است و بخاطر هویت و پیشینه‌ی قدیمی‌اش مشهور است.

Les Pyrénées

یک رشته کوه در جنوب فرانسه است. منطقه‌ای که با اسپانیا هم مرز است. با دنبال کردن این پیج می‌توانید از چشم اندازهای پوشیده از برف این منطقه در زمستان و زمین‌های سر سبز آن در بهار لذت ببرید.

Janelle & Scott Gould

این پیج توسط یک زوج اداره می‌شود و شما فرانسه را از چشمان این دو نفر می‌بینید که در حال کشف این کشور هستند. هدف آنها آوردن فرهنگ فرانسوی به زندگی است.

L’Equipe de France

اگر به ورزش و بخصوص به فوتبال علاقمندید، از تصاویر زیبای این پیج لذت خواهید برد. نه تنها مردان بلکه ورزش زنان نیز در این پیج پوشش داده می‌شود.

اسنپ چت

استوری‌های فرانسوی اسنپ چت

استوری‌های اسنپ چت بهترین مکان برای دیدن محتوای خام است. تصاویر همگی بدون ویرایش و بدون زیرنویس هستند. یک ارتباط مستقیم با دنیای فرانسوی!

Tibo InShape

یک حساب فیتنس برای ورزش دوستان. تیبو یکی از چهره‌های مشهور یوتیوب است و یک کاراکتر سرگرم کننده دارد. در این حساب او ویدیوهای زنده‌ی زیادی منتشر می‌کند.

آدرس حساب کاربری: @tiboinshape

Emma

اما یک تولید کننده‌ی محتوای جوان در یوتیوب است که چندین کانال را اداره می‌کند. تخصص او آموزش کارهایی است که می‌توانید خودتان در خانه انجام دهید؛ زیبایی و مد نیز از محورهای ویدیوهای او هستند. او در حساب اسنپ چت‌اش بیشتر به مسائل زیبایی و مد می‌پردازد.

آدرس حساب کاربری: @emmactz

یادگیری فرانسوی روی پریسکوپ

در پریسکوپ، اغلب می‌توان هر نوع محتوایی را پیدا کرد و اینکه زنده می‌توانید به محتوا دسترسی پیدا کنید. سوالات خود را به زبان فرانسه بپرسید و از مخاطبان بطور لحظه‌ای جواب بگیرید.

WeScopeTV

این حساب از مهم‌ترین اکانت‌های پریسکوپ فرانسوی زبان است. یک گروه از کاربران با استعداد پریسکوپ که انواع مختلفی از محتوا را تولید می‌کنند. موسیقی، تکنولوژی، رویدادها، غذا و بسیاری موارد دیگر را در این حساب پوشش می‌دهند.

Kwasi

هر صبح ساعت 8:45  دقیقه‌ی صبح به زمان پاریس، Kwasi درباره شبکه‌های اجتماعی صحبت و نکات آموزشی را بیان می‌کند. ویدیوهای او مخاطبان زیادی دارند و اینکه شیوه‌ی روایی او بسیار سرگرم کننده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن