خواندن به آلمانی

متن کوتاه آلمانی – زندگی من – سطح B1

متن کوتاه آلمانی - برلین - سطح B1

یکی از راههای یادگیری زبان آلمانی، خواندن متون کوتاه است. شما با خواندن یک متن، موارد متنوعی را یاد می‌گیرید؛ بزرگ شدن دایره لغات، ساختارهای زبانی، گرامر، اصطلاحات و عبارات و شیوه‌ی صحیح به کار رفتن کلمات در جمله‌ها از جمله مواردی هستند که با خواندن متن به دست می‌آید. سعی کنید در ابتدا متن را بدون نگاه کردن به ترجمه بخوانید و اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید تلاش کنید که معنی آن را با توجه به متن پیدا کنید. سپس در آخر ترجمه را ببینید و درک خود از مطلب را با ترجمه به قیاس بگذارید. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو

آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو


Berlin

Berlin ist nicht nur Weltmetropole und die Hauptstadt Deutschlands, sondern auch meine Heimatstadt.

Jeden Morgen auf dem Weg zur Arbeit komme ich an vielen berühmten Sehenswürdigkeiten vorbei. Da ist zunächst der Große Tiergarten, welcher schon über 500 Jahre alt ist. Von hier ist es nicht weit bis zum Brandenburger Tor und der Siegessäule. Hier steige ich in die U-Bahn und fahre einige Stationen bis zum Alexanderplatz, wo sich die Weltzeituhr und das Wahrzeichen der Stadt, der Fernsehturm befinden.

Von dort sind es nur wenige Minuten Fußweg bis zum Kurfürstendamm, der riesigen Einkaufsstraße mit zahlreichen Restaurants, Geschäften und Hotels.

Hier arbeite ich als Hotelfachfrau und betreue die zahlreichen Gäste des Hotels, welche als Touristen Berlin besichtigen. Als echte Berlinerin kann ich ihnen dabei gute Tipps geben, welche Sehenswürdigkeiten sich wirklich lohnen und wie sie auf dem besten Wege dorthin gelangen. Sehr oft kommt man so mit den Gästen unserer Stadt ins Gespräch und erfährt, aus welchen Länder sie angereist sind und ob es Ihnen in Berlin gefällt. Als besonderen Service bietet unser Hotel auch eigene Stadtrundfahrten an, die immer sehr gern gebucht werden.

ترجمه

برلین

برلین نه تنها یک شهر بزرگ در دنیا و پایتخت آلمان است، بلکه شهر محل سکونت من نیز هست. داستان کوتاه آلمانی کپی شده از فریدلینگو

هر صبح در مسیر کارم، از کنار نمادهای معروفی عبور می‌کنم. Tiergarten وجود دارد که حدود 500 سال قدمت دارد. از اینجا دروازه‌ی براندنبرگ و victory column دور نیست. اینجا من وارد سابوی میشم و برای رسیدن به alexanderplatz چند ایستگاه را باید رد کنم، جایی که ساعت جهانی و نماد شهر، برج تلویزیون آنجا قرار دارد.

از آنجا تنها چند دقیقه به kurfurstendamm راهه، همان خیابان خرید بزرگ با رستورانهای متعدد، مغازه‌ها و هتل‌ها.

اینجا به عنوان مدیر هتل کار می‌کنم و کارهای مهمانهای متعدد هتل را راست و ریست می‌کنم؛ افرادی که به عنوان توریست به برلین می‌آید. اما به عنوان یک برلینی واقعی، می‌تونم به شما نکاتی را بگویم که چه جاهایی را ببینید و اینکه چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن به آنجاها بروید. به عنوان خدمات ویژه، هتل ما تورهای خودش را دارد که اغلب از سرتاسر جهان آن را رزرو می‌کنند.

pdf می‌توانید نسخه‌ی pdf این متن کوتاه را دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن