زبان آلمانی

منابع آنلاین مفید برای یادگیری زبان آلمانی

برای افراد بسیاری، اصوات زبان آلمانی کمی عجیب هستند. شور وشعف فرانسوی، روانی انگلیسی یا آوای ایتالیایی را ندارند. و وقتی کسی درگیر یادگیری زبان آلمانی می‌شود این موضوع برایش بسیار پیچیده به نظر می‌رسد. با توانایی جذاب این زبان برای ساخت کلماتی که بی‌پایان به نظر میرسند شروع می‌کنیم. ولی عمق زبان آلمانی در دستور زبان آن نهفته است. هر چند زبان‌های پیچیده‌تری هم وجود دارند و اکثر آلمانی‌ها خودشان هم از آن زبان الزاما به درستی استفاده نمی‌کنند، ولی هیچ الزامی وجود ندارد که کاملا بر این زبان تسلط بیابید. منابع یادگیری زبان آلمانی  یادگیری آلمانی زبان آلمانیدر فریدلینگو آلمانی را می‌توان به شیوه‌های متعددی یاد گرفت. استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون که می‌توان آنها را روی گوشی نصب کرد، گوش دادن به پادکست‌های مختلف، وب سایت‌های آموزشی و فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی و سینمایی از جمله مواردی هستند که به کمک شما می‌آیند. فریدلینگو کار را برای شما راحت کرده است و اینجا ما تمامی منابع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای خواندن کل متن‌های آلمانی در سطوح مختلف، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. 

برای شروع در اینجا منابعی برای یادگیری گرامر زبان آلمانی برای شما فراهم کرده‌ایم.  منابع یادگیری زبان آلمانی  یادگیری آلمانی زبان آلمانی

(The “Deutsche Welle” (DW: یک ایستگاه رادیویی دولتی آلمانی است. این شبکه رادیویی تقریبا به ۳۰ زبان دنیا پخش می‌شود، و برنامه‌های تلویزیونی و یک وب سایت را هم ارائه می دهد. ولی نکته جالب این است که برنامه‌های آموزشی، مانند دوره‌ه‌های آموزش زبان آنلاین، ارائه می‌کند . چون کل شبکه DW دولتی است این خدمات رایگان ارائه می‌شوند.  منابع یادگیری زبان آلمانی  یادگیری آلمانی زبان آلمانی

Tom’s Deutschseite: این وب سایت داستان جالبی دارد. ایده‌ی سایت توسط فردی به نام تام ایجاد شده که در اصل این صفحه را برای دوستش که آلمانی صحبت نمی‌کرد و به قصد کمک و انگیزه به او ساخت.  منابع یادگیری زبان آلمانی  یادگیری آلمانی زبان آلمانی

Canoonet: این منبع گرامری توسط شرکت فن آوری اطلاعات سوئیسی Canoo ایجاد شده است. هر چند این وب سایت کمی قدیمی به نظر می‌رسد، اما ثابت شده که کمک خوبی برای یادگیری گرامر زبان آلمانی است. اطلاعات توسط یک زبانشناس حرفه‌ای تهیه و گردآوری شده‌اند.

German Grammar: مثالها و تمرینات خیلی گسترده‌‌ای را ارائه می‌دهد. این سایت توسط یک شرکت برلینی که خدمات متعدد آنلاین ارائه می‌دهد، اداره می‌شود. صادقانه باید بگویم که اگر کسی می‌خواهد از این سایت استفاده کند باید متد قدیمی یادگیری‌اش را نادیده بگیرد. ممکن است فردی بگوید که متد ارائه شده در این سایت کمی خشک است0. ولی اطلاعات مفید آن منبعی طلایی برای زبان آموز خواهد بود.

یادگیری آلمانی با :Lingolia: یک پلت فرم مدرن‌تر برای یادگیری گرامر آلمانی است که توسط لینگولا ارائه شده. در کنار زبان آلمانی، این وبسایت منابعی برای یادگیری زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی و ایتالیایی و روسی هم ارائه می‌دهد. این سایت بسیار خوب ساخته، شده طراحی خوبی دارد و استفاده از آن ساده است. لینگولا یک اپلیکیشن برای گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند که حتی می‌تواند پیشرفت گرامر شما را هم چک کند.

منابع ارائه شده توسط  Irmgard Graf-Gutfreund: یک معلم اتریشی Irmgard Graf-Gutfreund در وبسایت شخصی خود مجموعه بزرگی از ابزار لازم برای یادگیری و پشتیبانی کلاس‌های آلمانی ارائه کرده است. در میان دیگر مدرسان زبان آلمانی، وی سابقه کار برای موسسه گوته را نیز دارد. در راس بخش بزرگ گرامر، می‌توان تمام منابع لازم در این زمینه را در این سایت یافت. توجه کنید که این صفحه به زبان آلمانی است ، هر چند زبان به کار رفته بسیار ساده است باید برخی اصول پایه را بدانید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

کانال یوتویوب Deutsch Für Euchکانال یوتویوب Deutsch Für Euch (آلمانی برای شما) فهرست بلند بالایی از ویدیو‌ها شامل کلیپ‌های بسیار که گرامر آلمانی را یاد می‌دهند ارائه می‌کند. میزبان این کانال، کاتیا از گرافیک‌های بسیاری برای تامین پشتیبانی تصویری برای توضیحاتش استفاده می‌کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن