اخباردوره‌های آموزش زبان آلمانیزبان آلمانی

ابتکار تازه‌ای برای آموزش زبان آلمانی به روش «نیکو»

«نیکو گونزالز» تازه به آلمان آمده و مانند صدها هزار مهاجری که سالانه وارد این کشور می‌شوند با زبانی بیگانه و آداب و رسوم نامانوسی روبرو شده است.

البته یک ویژگی «نیکو» او را از دیگران متمایز می‌کند: او شخصیت کلیدی در تازه‌ترین دوره آموزش زبان دویچه وله با عنوان «راه و روش نیکو – آموزش ساده زبان آلمانی» است.

به اعتقاد آندره مولر، رئیس بخش آموزش دویچه وله، این دوره جدید آموزشی که با کمک «آژانس کار» وابسته به اداره کار آلمان تهیه شده، «از هر کتاب و شاید از هر دوره آموزشی الکترونیکی و آنلاینی که تاکنون عرضه شده، سرگرم‌کننده‌تر است.»

محتوای «راه و روش نیکو»

یک «سریال» ویدئویی شامل ۲۰۰ کلیپ، زندگی روزمره «نیکو» را به نمایش می‌گذارد. برای هر کلیپ تمرین‌های اینترآکتیو عرضه شده که به زبان‌آموز این امکان را می‌دهد، مهارت زبانی خود را  افزایش دهد.
می‌توانید در این صفحه ثبت نام کنید

دوره‌های زبان «راه و روش نیکو» Nicos Weg از طریق اپلیکیشن برای موبایل و تبلت هم در دسترس است. این اپلیکیشن آموزشی را می‌توانید با نام DW Learn German در اپ استور و گوگل پلی جست‌وجو کنید.

محتوای «سریال» ویدئویی که شامل ۱۴ هزار تمرین، ۱۲ هزار واژه و ۱۹ هزار فایل صوتی است معادل سه کتاب آموزشی برآورد شده.

شاید این آمار و ارقام «زیاد» به نظر برسد، اما از آنجایی که آموزش در این دوره از طریق «سرگرمی» ارائه می‌شود، زبان‌آموز «سنگینی» محتوا را حس نمی‌کند. این گونه آموزش از نظر علمی هم به عنوان شیوه‌ای «موفق» تایید شده است.

یکی از افرادی که پروسه ایجاد دوره آموزشی  «راه و روش نیکو» را همراهی کرده، پرفسور هرمان فونک، استاد رشته «آلمانی به عنوان زبان بیگانه» در دانشگاه ینا است. به اعتقاد او این شیوه آموزشی، انگیزه علاقه‌مندان به آموزش «زبان پیچیده آلمانی» را افزایش می‌دهد.

«راه و روش نیکو» برای همه

دوره جدید آموزش زبان دویچه وله برای هر فردی، چه مبتدی (A1) و چه کسانی که به زبان آلمانی آشنایی دارند (تاB1 ) مناسب است. زبان‌آموزان می‌توانند از طریق یک تست دریابند که چه دوره‌ای برای آنان مناسب است.

«راه و روش نیکو» را می‌توان رایگان، در خانه از طریق کامپیوتر یا در پارک و قطار توسط تلفن همراه آموخت.

منبع
dw
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن