منابع فرانسوی

سری کتاب خودآموز فرانسوی Grammar en dialogues

برای یادگیری زبان فرانسوی به طور خودآموز راههای زیادی وجود دارد. امروزه در عصر اینترنتی ما از این موهبت برخورداریم که هر زبانی که می‌خواهیم را به رایگان یاد بگیریم. در این مسیر تنها مواردی که مهم هستند، حوصله، تعهد و منابع درست است. فریدلینگو سعی دارد که منابع را در اختیار شما بگذارد؛ منابعی که همه رایگان هستند.

برای یادگیری زبان فرانسوی، برای افراد مبتدی، می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگان یادگیری فرانسوی استفاده کنید. در کنار اپلیکیشن‌ها، می‌توانید برای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبان فرانسوی از پادکست‌های رایگان زبان فرانسوی استفاده کنید. این پادکست‌ها را می‌توانید در گوشی همراه خود داشته باشید و همیشه به آنها گوش دهید. دیدنفیلم‌ها و شوهای سینمایی به زبان فرانسوی از جمله موارد دیگر برای تمرین و تقویت فرانسوی است. همچنین اگر مشکل صرف افعال فرانسوی دارید، ما لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های صرف این افعال را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

فریدلینگو مجموعه بزرگی از متون کوتاه فرانسوی را برای شما مهیا کرده است که با خواندن و مطالعه‌ی آنها می‌توانید مهارت‌های درک مطلب، دایره واژگان و ساختار فرانسوی خود را تقویت کنید و ارتقا دهید. تمامی این متن‌ها ترجمه شده‌اند و توصیه‌ی ما این است که در ابتدا متن را بدون نگاه به ترجمه بخوانید. سپس اگر مشکلی در فهم متن داشتید، از ترجمه کمک بگیرید. همچنین می‌توانید نسخه‌ی pdf متن‌ها را دانلود کنید و پرینت بگیرید تا راحت‌تر بتوانید روی آنها کار کنید. این مجموعه را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

یکی دیگر از راههای یادگیری فرانسوی، خواندن کتاب داستانهای کوتاه است که بصورت هدفمندی طراحی شده‌اند. در این کتابها تعداد مشخصی لغات بکار رفته است. شما با توجه به سطح خود، می‌توانید کتاب مورد نیاز خود را انتخاب کرده و آن را مطالعه کنید. با خواندن کتاب داستان فرانسوی شما هم ساختار را یاد می‌گیرید، هم قواعد و اصول نگارشی زبان فرانسوی را، و هم دایره لغات خود را گسترش می‌دهید. شما می‌توانید از طریق این لینک به منابع فرانسوی دسترسی داشته باشید.


می‌توان سری Grammar en dialogues را از جمله بهترین خودآموزهای زبان فرانسوی نامید. این سری که توسط انتشارات بین المللی CLE منتشر شده است، زبان آموز را از نقطه‌ی صفر به سطح B1 می‌رسانند. مجموعه‌ی Grammar en dialogues گرامر، اصطلاحات و عبارات رایج، اعداد و ارقام و نکات مهم زبان را به سادگی در خلال دیالوگ‌های کوتاه آمده در کتاب آموزش می‌دهد. دیالوگ‌ها حول محور موضوعات متنوعی هستند که در زندگی روزانه‌ی همه‌ی ما رخ می‌دهند؛ از خرید بلیت قطار گرفته تا رفتن به سینما و صحبت کردن درباره‌ی کتاب مورد علاقه‌ی خود.

کتاب grammar en dialogue
کتاب grammar en dialogue

یکی از نقاط قوت کتاب استفاده از دیالوگ‌هایی است که در زندگی روزانه‌ کاربرد دارند و نویسنده سعی کرده است تا جای ممکن است داستان‌سرایی دوری کند. دیالوگ‌ها اغلب دو نفره و سه نفره هستند و به خوبی تداعی کننده‌ی کارهایی هستند که در زندگی روزانه انجام می‌دهیم. زبان کتاب به فرانسوی است که البته به راحتی می‌توان جلو رفت و یاد گرفت.

کتاب به چهار بخش تقسیم شده است:

بخش اول: یک یا دو دیالوگ‌ از موقعیت‌های مختلف در زندگی روزمره

بخش دوم: بررسی نکات گرامری و ساختاری آمده در متن

بخش سوم: تمارین و سوال و جواب‌های مرتبط با درس

بخش آخر: یک دیالوگ کامل و جامع در برگیرنده‌ی کل نکات و مطالب آورده شده در درس

و نکته‌ی آخر اینکه، نسخه‌ی صوتی تمامی دیالوگ‌ها و تمارین آورده شده در کتاب موجود است که برای تمرین و تقویت مهارت شنیداری (Listening) بسیار موثر است.

با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید کتاب Grammar en dialogue را در دو سطح مبتدی و متوسطه رایگان دانلود کنید.

شما می‌توانید کل منابع صفر تا صد فرانسوی را از این لینک تهیه کنید

کتاب‌های مبتدی و متوسطه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید – حجم 45 مگابایت

دانلود فایل‌های صوتی کتاب مبتدی – حجم 94 مگابایت

دانلود فایل‌های صوتی کتاب متوسطه – حجم 78 مگابایت

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن