زبان فرانسوی

با این اصطلاحات فرانسوی خوشحالی خود را بیان کنید

یادگیری زبان فرانسه شاید بعضی اوقات چالش بر انگیز باشد، به این معنی که موفقیت‌های کوچک را دلیلی برای جشن گرفتن بدانیم. برای ابراز خوشحالی چه راه بهتری جز ابراز آن به زبان فرانسه می‌توان یافت؟ اصطلاحات فرانسوی زیادی برای این کار وجود دارد.

در حال یادگیری فرانسه هستید؟ به هنگام فهمیدن نکته‌های زبان یا حفظ کردن پیچ و خم‌های سخت گرامری بهترین شیوه‌ی ابراز خوشحالی را نمی‌توان جز به زبان آوردن آن به زبان فرانسه دانست.

با اینحال، گفتن ساده «(Je suis heureux(se» یا حتی «(Je suis très heureux(se» همیشه برای بیان میزان شور و شوق شما کافی نیست. اگر می‌خواهید خوشحالی واقعی خود را نشان دهید، می‌توانید به جای این عبارات،‌ از اصطلاحات زیر استفاده کنید.

Avoir la patate – داشتن سیب زمینی

به نظر شما نباید کلمه pomme de terre را برای سیب زمینی در نظر بگیریم؟

خب، استفاده از این کلمه شاید کمی دهن پر کن باشد. La patate کلمه‌ی عامیانه‌ی سیب زمینی است،‌ که همین خود بدان معنی است که نباید این اصطلاح را در موقعیت‌های رسمی به کار برد.

به جای آن، شما می‌توانید زمانی که بخاطر استفاده از کلمات جدید فرانسوی به شدت خوشحال و هیجان زده هستید، به دوستانتان بگویید «j’ai la patate». شما همچنین می‌توانید از این اصطلاح قبل از یک مراسم هیجان انگیز استفاده کنید، مواردی چون تعطیلات بلند مدت یا جشن‌ها.

Avoir la pêche  – داشتن هلو

در زبان انگلیسی، شنیده‌ایم که بعضی اوقات از صفت peachy برای ابزار عالی بودن استفاده کنید. اما استفاده از این اصطلاح نمی‌تواند آنچنان بیانگر شدت هیجان این عبارت را نشان دهد. درست شبیه اصطلاح avoir la patate، شما می‌توانید از این اصطلاح برای ابراز اینکه از یادگیری بیشتر خوشحال هستید و آماده‌ی شنیدن موارد بیشتر را دارید در مقابل معلم خود استفاده کنید. معلم شما شاید در جواب بگوید ? Moi? J’ai la pêche pour le weekend.

Avoir la banane – داشتن موز

اصطلاحاتی وجود دارد که در آنها اسامی میوه‌ها و صفت‌های خوشبختی دیده می‌شود، اما هیچکدام از آنها شبیه به این یک مورد نیست. اگر موز را بصورت افقی جلوی صورت خود بگیرید شبیه به یک خنده بزرگ به نظر می‌رسد که هدف استفاده از این اصطلاح نیز همین است. به جای استفاده از یک موز واقعی، به هنگام داشتن گفت و گوهای هیجان انگیز با دوستانتان می‌توانید بگویید J’ai la banane . استفاده از این عبارت ممکن است خنده را نیز بر لبان دوستانتان بیاورد.

Avoir le sourire jusqu’aux oreilles – خنده‌ی گوش تا گوش

این اصطلاح، که بسیار شبیه به اصطلاح قبلی است، بیانگر این است که شما خنده بزرگی بر لب دارید و شدت آن از اصطلاح قبلی بیشتر است. شما می‌توانی از این اصطلاح برای ابراز احساسات خود در رابطه با یک روز عالی و یا گفتن خبرهای خوب به دوستانتان استفاده کنید. دوستانتان نیز ممکن است بعد از شنیدن حرف زدن عالی شما به زبان فرانسه به شما بگویند «!Tu as le sourire jusqu’aux oreilles» و لبخند بزرگی بر لبان شما بنشانند.

Je suis content(e) de / j’ai hâte de… – خوشحالم که…/ایشالله…

دوست دارید به شیوه‌ی دیگری به رئیس یا همکار خود بگویید که از چیزی خوشحال هستید؟

شما می‌توانید از این عبارات استفاده کنید.

اگر اخیرا با کسی آشنا شده‌اید، می‌توانید از عبارت Je suis content(e) de parler avec vous en français یا J’ai hâte de vous revoir. استفاده کنید. نه تنها شما از حرف زدن به زبان فرانسه با طرف مقابل خوشحال خواهید شد، بلکه همچنین از اینکه می‌توانید به طرف مقابل خوشحالی خود را ابزار کنید و آن را به زبان خودش بگویید بسیار خوشحال خواهید شد.

منبع: لینک

مطالب مشابه: 10 شیوه سلام و احوالپرسی به زبان فرانسوی

مطالب مشابه: 23 عبارت عامیانه زبان فرانسوی

برای تهیه بزرگترین منبع خودآموز زبان فرانسوی که حاصل بیش از ده سال گردآوری بهترین منابع خودآموز ممکن بوده است اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن