زبان انگلیسی

8 شیوه برای یادگیری انگلیسی از طریق موسیقی

آیا به آهنگ‌های زبان انگلیسی علاقه دارید،و آیا مایلید از علاقه تان به موسیقی برای تقویت زبان خود بهره ببرید؟ یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی

موسیقی نه تنها یکی از سرگرم کننده ترین و موثرترین استراتژی‌هایی است که می‌توانید برای یادگیری و بهبود زبان انگلیسی خود استفاده کنید، بلکه به شما کمک می‌کند تا با فرهنگ انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنید، دوستان جدیدی پیدا کنید و تجربه خود از درک این آهنگ بسیار بهتر کنید.  یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی

چه اشعار را درک کنید یا خیر، موسیقی انگلیسی همه جا وجود دارد و ایده خوبی است که شروع به توجه به اشعار و استفاده از آنها برای یادگیری کنید. یکی از اعضای مسلط به زبان انگلیسی از جامعه‌ی برزیلی اخیرا نوشت:

«مدتهای مدیدی است که زبان انگلیسی مطالعه می‌کنم، وقتی در مکالمات شرکت می‌کنم، می‌توانم هر صحبت‌های طرف مقابل را درک کنم و منظور خود را برسانم. خواندن مسئله‌ای نیست و من می‌توانم به خوبی به زبان انگلیسی بنویسم. لهجه‌ها هم به طور کلی مشکل نیستند – من با افراد مختلف از نقاط مختلف جهان صحبت می‌کنم و مشکلی ندارم. هر چند یک مورد هست که برای من غیر ممکن است- فکر می‌کنم هرگز نمی توانم به یک آهنگ گوش بدهم و اشعار لعنتی را درک کنم».

توصیه من به کسی که خود را در وضعیت مشابه می‌بیند: فقط آرام باشید و به اشعار نگاه کنید. زبان مادری بسیاری زبان انگلیسی است و نیمی از مواقع نمی‌تواننند درک کنند که چه چیزی در ترانه‌ها گفته می‌شود!

من این پدیده‌ را از طرف دیگر با آهنگ‌های اسپانیایی و پرتغالی تجربه کردم. اما اگر تلاش کنيد تا اشعار را درک کنيد، به من اعتماد کنيد، دارید یاد می‌گیرید و رفته رفته همه چیز برای شما ساده‌تر می‌شود.این مقاله نکات زیر را پوشش می‌دهد:

  • ارزش درک اشعار.
  • موسیقی انگلیس در همه جا هست: امپریالیسم فرهنگی و یادگیری زبان انگلیسی.  یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی
  • نکاتی درباره نحوه استفاده از موسیقی در روند یادگیری شما

1. ارزش درک اشعار  یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی

همه ما می‌دانیم که می‌توان بدون درک کلمات یک آهنگ انگلیسی از آن لذت برد. اما همانطور که اشاره شد، هنرمند می‌تواند در مورد هیچ چیزی آواز بخواند و جزو آهنگ‌‌های برتر قرار بگیرد. این برای یک غیر انگلیسی زبان ما مانند یک شوخی بی رحمانه به نظر می‌رسد، اما این حقیقت موسیقی پاپ است.

چه می‌شود اگر به آنچه که می گویند توجه کنید؟ به این طریق می‌توانید زبان یاد بگیرید. این جوهر هر زبانی است. کلماتی که در سطح کاملا جدیدی با شما ارتباط برقرار می کنند و شما آنها را با زندگی خود مرتبط می‌کنید. با این کار جذب غیر فعال (شستشوی مغزی) فرهنگ زبان مقصد به یک فرآیند فعال در زندگی شخصی شما تبدیل می‌شود (یادگیری یک زبان). بنابراین، چگونه یادگیری اشعار به شما کمک می کند که انگلیسی خود را (یا هر زبان دیگری که یاد می گیرید) را بهبود ببخشید؟

2. واژگان

شعر به راحتی فراموش نمی‌شود. شما در طول زندگی خود بارها و بارها به آنها گوش می‌دهید. هنگامی که آنها را آموختید، آنها با شما می مانند، و شما مرتب آنها را مرور می‌کنید، چرا که از آن لذت می‌برید. اگر بخواهید فقط هفته‌ای یک آهنگ به مدت یک سال یاد بگیرید (که زمان بسیار کمی خواهد گرفت)، می‌شود 52 آهنگ پر از لغات و عبارات جدید که هرگز فراموش نخواهید کرد.

3. تمرین تلفظ

آهنگ‌ها به شما مدل‌های کامل تلفظ را ارائه می‌دهند. همانطور که یاد می‌گیرید آنها را بخوانید، تلفظ هم تمرین می‌کنید، زبان بومی را تقلید می‌کنید، و یاد می‌گیرید که چگونه بهتر صحبت کنید. ریتم به طور طبیعی منجر به تلفظ بهتر، ایجاد لحن بهتر و تسلط بیشتر می‌شود.  یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی

 4. مهارت‌های شنیداری بهبود می‌یابد

هنگامی که شروع به توجه به اشعار می‌کنید، مهارت‌های شنیداری به طور طبیعی بهبود می‌یابد. وقتی چند ترانه یاد می‌گیرید، شروع به جمع آوری یک پروپوزال عظیم از آهنگ‌ها و لغات خواهید کرد. تنها واقعیت این است که با توجه به شعر مهارت‌های شنیداری‌تان رافعال می‌کنید و گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی تبدیل به یک تمرین یادگیری لذت بخش خواهد شد.

5. این یک کار عملی است و آنچه قبلا انجام داده‌اید را تکمیل می‌کند.  یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی

احتمالا قبلا آهنگ خاصی به زبان انگلیسی را دوست داشتید. نیازی به تغییر زندگی خود ندارید. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که شعر را چاپ کنید و از یک فرهنگ لغت استفاده کنید تا کلماتی که نمی‌دانید را بیابید. همچنین می‌توانید اشعار را بر روی آی پاد یا آی فون خود گذاشته و هنگام گوش دادن به آهنگ آنها را هم بخوانید.

یادگیری انگلیسی با موسیقی

6. تمرین گرامر

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ این است که می‌توانید دستور زبان خود را تمرین کنید. بعضی از سوالات هوشمندانه‌ای که دانشجویان من درباره گرامر می‌پرسند، درباره ساختار به کار رفته در آهنگ‌ها  است. احتمالا حتی می‌توانید تمام زبان را با آهنگ‌های پاپ تطبیق دهید و با خواندن اشعار اهنگ‌های مورد علاقه‌تان گرامر خود را تقویت کنید.

 7. انطباق صحیح

انطباق، زمینه فرهنگی و جایگزینی کلمات است. چیزی که برای افراد بومی طبیعی به نظر می‌رسد. این کار معمولا چندان منطقی نیست و آموزش آن تقریبا غیرممکن است. این چیزی است که با گذشت زمان و تماس با زبان در زمینه های فرهنگی معتبر به دست می‌آید. آهنگ‌ها، داستان‌ها را روایت می‌کنند، و این داستان ها تطبیق صحیح را یاد می‌دهند که بارها و بارها می‌شنوید و آنها را به زبان خودتان بر می‌گردانید.

 8. می‌توانید به دوستان خود بیاموزید که ترانه چه می‌گویند.

 می توانید به دوستانتان بگویید که آهنگ‌ها چه می‌گویند، زیرا شما معنای واقعی آهنگ‌هایی که دوست دارید را درک می‌کنید. هنگامی که خود را وقف  یادگیری اشعار می‌کنید، می‌فهمید که آهنگ چه می‌گوید، زیرا متوجه شده‌اید که تجربه شما از آهنگ همیشه بدون درک اشعار ناقص است. متوجه شده‌اید که بسیاری از چیزهایی که مردم درباره آهنگ‌ها فکر می‌کنند، واقعا درست نیست، و هنگامی که شما به آنها یاد می دهید این به درک خودتان از موسیقی را هم عمیق‌تر خواهد کرد.

موسیقی انگلیسی همه جا هست!

می‌توانیم تمام روز درمورد پیامدهای منفی جهانی شدن صحبت کنیم، اما از نظر افرادی که زبان انگلیسی یاد می‌گیرند، واقعیت این است که جهانی سازی فرهنگ انگلیسی زبانان از طریق موسیقی و تلویزیون بسیار عالی و راحت است. موسیقی، که به نظر می رسد طبیعی ترین و راحت ترین ابزار دسترسی به هر زبانی است، با حالت موزونش اجازه می‌دهد تا شنونده فراتر از محدوده درک اشعار رفته و از درک حس آهنگ و فرهنگ لذت ببرد. و یادگیری اشعار، شما را وارد یک سطح کاملا متفاوت می‌کند.

 عمل کنید

۱۰ آهنگ به زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری که در حال یادگیری آن هستید) که دوست دارید و می‌خواهید بهتر درک کنید را انتخاب کنیدو همین حالا از متن آنها پرینت بگیرید. بهتر است که آنها را چاپ کنید زیرا می‌توانید روی کاغذ بنویسید و آن را همراه داشته باشید. اگر یک آی پاد یا آی فون دارید، بسیار آسان است که آنها را ضمیمه کنید و هنگام گوش دادن به آهنگ آنها را هم بخوانید.

 به یادگیری اشعار یک آهنگ در هر هفته پایبند باشید. هنگامی که اشعار را آموختید، آهنگهایی را که چند هفته قبل یاد گرفته اید را مرور کنید (این کار دشواری نخواهد بود).

 A-Z Lyrics یک وب سایت شعر است که می‌تواند به شما کمک کند.  Lyrics Training یکی دیگر از سایت‌های عالی است که می‌توانید در ان با معنی اشعار بازی کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن