یادگیری زبان

چطور ظرف یک سال به زبان مسلط شویم

یادگرفتن مکالمه به زبان دیگر کار سختی است و اگر این راه را انتخاب کردید باید تلاش زیادی کنید. با این وجود استراتژی‌ها و روش‌هایی وجود دارند که به شما در آموختن زبان کمک شایانی می‌کنند.

مسلط شدن بر زبان مهارتی است پر تقاضا و کاربردی چرا که توانایی ارتباط برقرار کردن با مردم بسیار مهم است. یادگیری زبان در خانه و در یک سال کاری شدنی است. بهترین راه یادگیری زبان

۷۵۰.۰۰۰ کلمه در زبان انگلیسی وجود دارد و زبان‌های ژاپنی و چینی هیچ حرف مشابهی به زبان‌های اروپایی در خود ندارند. یادگرفتن مکالمه به زبان دیگر کار سختی است و اگر این راه را انتخاب کردید باید تلاش زیادی کنید. با این وجود استراتژی‌ها و روش‌هایی وجود دارند که به شما در آموختن زبان کمک شایانی می‌کنند.

در اینجا به شما می‌گوییم که چطور ظرف ۱۲ ماه به زبان مسلط شده – یا حداقل مهارت خوبی بدست‌آورید. یادگیری زبان در خانه

ماه‌های ۱-۳

از روش غوطه‌وری استفاده کنید

سعی کنید با رفتن به یک کلاس فشرده یا با استفاده از منابع خودآموز پایه و اصول زبان را یاد بگیرید. کتابهای خودآموز خوبی وجود دارند که می‌توانید زبان را از طریق آنها بدون شرکت در کلاس یاد گرفت. سعی کنید بطور فشرده اصول زبان را یاد بگیرد. از ساختار زبان گرفته تا زمان افعال و عبارات و کلمات مهم و اساسی. چند ماه به خودتان سختی دهید تا زیربنای زبانتان را محکم کنید و سپس بعد از آن به تمرین و تقویت مهارت‌های زبانی بپردازید. در فریدلینگو منابع و مطالب متنوعی برای یادگیری خودآموز زبان وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. یادگیری زبان در خانه

تلویزیون تماشا کنید

سعی کنید دیالوگ‌های سریال‌های تلویزیونی به یک زبان متفاوت را دنبال کنید. رمز‌گشایی مکالمات هنگام تماشای یک صحنه به مرکز یادگیری زبان مغز شما برای درک اطلاعات جدید به شکل جذاب‌تر و روش حل مسئله و به حفظ آنچه یادگرفته اید کمک می‌کند. خواندن زیرنویس‌ها در دیدن ساختارهای جملات و چک کردن اینکه آیا آنچه می‌شنوید را درست درک می کنید، کمک کننده است. دیدن شوی تلویزیونی Friends به کامل شدن زبان انگلیسی شما کمک می‌کند برای مثال ( شوهای تلویزیونی دیگری هستند که به مهارت‌های انگلیسی شما کمک می‌کنند) تماشای Narcos در نتفلیکس زبان اسپانیایی شما را در مدت زمان کمی تقویت می‌کند.

سوال بپرسید،سوال بپرسید، سوال بپرسید

‘No Comprendo!’  عبارتی نیست که برا شما آشنا باشد. به طور جدی توصیه می‌کنم،به ویژه طی چند ماه اول یادگیری زبان عباراتی که کاملا درک نمی کنید، را به خاطر اینکه برایتان روشن نیست نادیده نگیرید. اگر با کسی صحبت می‌کنید، از سوال کردن از آنها واهمه نداشته باشید، یا اگر چیزی می‌خوانید که متوجه آن نمی‌شوید کافی است در گوگل سرچ کنید. مطالعات نشان می‌دهند که به احتمال زیاد وقتی موردی را جستجو می‌کنید بهتر به خاطر می‌سپارید نسبت به وقتی که همان مورد را در کلاس درس می آموزید، چرا که مجبور هستید خودتان مشکلتان را حل کنید.

ماه‌های 4 تا 6

به پادکست‌ها گوش کنید

برای مسلط شدن به زبان مورد نظر خود، پادکست‌های آموزشی آن را دانلود کرده و روزی یک بار تا وقتی بتوانید کلمات را به راحتی ترجمه کنید به انها گوش کنید. برای مثال، سری برنامه کوتاه و سرگرم کننده بی بی سی با عنوان “6 دقیقه انگلیسی” یک روش عالی و سریع برای بهبود زبان انگلیسی است. سپس یک پادکست چت(گفتگو محور) به زبان مورد نظر خود پیدا کنید. موضوع مورد علاقه خود (مانند نقد فیلم یا غذا) را انتخاب کنید، و به تمرین و گوش دادن به سرعت گفتار طبیعی، مکالمه طبیعی و بدون زیر نویس عادت کنید. این مثل گفتگو با دوستان است ولی در این حالت مجبور به پاسخ نیستید.

تمرین کنید و به طور منظم یاد بگیرید

کلید یادگیری هر مهارت به درستی، ایجاد سازگاری است. در حال حاضر شما شروع به درک اصول اولیه زبان کرده‌اید، پس زمان مشخصی را در برنامه روزانه خود به نشستن و تمرکز به یادگیری اختصاص دهید. حداقل یک ساعت در روز را به مرور قوانین گرامری نکته دار که شما را گیج می‌کند یا حفظ یک سری واژه بگذرانید. روز بعد آنها را تمرین کنید تا برای همیشه درحافظه بلند مدت شما ثبت شوند. سخت گیر باشید (مانند رعایت یک رژیم غذایی یا ورزش) – هرچه بیشتر تلاش کنید، زودتر به نتایج عالی دست خواهید یافت.

یادگیری صحبت کردن

با صدای بلند صحبت کردن یکی از بهترین روش‌های یادگیری است، هر چند اعتماد به نفس کافی را نداشته باشید. با همکلاسی‌های دیگری که هم سطح شما هستند، یادگیری دو زبانه را تمرین کنید و به تقویت مهارت یکدیگر کمک کنید – به زودی در گفتار خود احساس طبیعی‌تری خواهید داشت. به علاوه دوستان جدیدی پیدا می‌کنید که فوق العاده است.

ماه‌های 7 تا 9

همه چیز را بخوانید

از کتابها، ادبیات کلاسیک و مجلات گرفته تا پشت یک بسته حبوبات را بخوانید و کاربرد کلمات را در جملات صحیح در همه حوزه های زندگی بررسی کنید. رسانه‌های خبری، وبلاگ‌ها و وب سایت‌های محبوب در رسانه‌های اجتماعی به زبان خارجی را دنبال کنید، حتی اگر مجبور به برنامه‌ریزی باشید می‌توانید بهترین استفاده را از  زمان صرف شده در فیسبوک یا اینستا گرام داشته باشید. کتاب‌های درسی می‌توانند برای مکالمه‌های مودبانه و خرید بلیط اتوبوس به شما کمک کنند، اما بهترین راه برای گسترش درک زبان خواندن متون متنوع در همه زمینه‌هاست.

بیشتر تلویزیون تماشا کنید …

و بدون زیرنویس تماشا کنید! وقتی با تماشای Narcos مهارت‌های زبانی خود را تقویت کردید، با تماشای  Los Tiempos de Pablo Escobar مهارت‌های جدید خود را تست کنید. این سریال مستند داستان واقعی زندگی سلطان مواد مخدر است و کاملا به زبان اسپانیایی است. کانال‌های یوتیوب از طریق اینترنت می‌توانند مهارت‌های مکالمه شما را سریعا تقویت کنند؛ برای یادگرفتن زبان فرانسوی، سعی کنید در Oh La La, Hollywood Speaks French ثبت نام کنید. متناوبا، با تماشای مجموعه سخنرانی‌های تد به زبان دیگر هم می‌توانید به یادگیری زبان خود کمک کنید. نه تنها می‌توانید ایده‌های جالب وجدید  برخی ازدرخشان‌ترین ذهن‌های نوآور جهان را انتخاب کنید، بلکه سخنرانان به وضوح و به طور مستقیم صحبت می‌کنند و می‌توانید به راحتی آنها را دنبال کنید.

ماه های 10 تا 12

صحبت کنید

هنگامی که دوره‌های تمرین پادکستی زبان را به اتمام رساندید، هدست هایتان را کنار بگذارید. وقتی بیرون هستید، با افراد واقعی صحبت کنید. دوستانی خارج از کلاس درس بیابید که زبان مادریشان زبان مد نظر شماست و به زبان آنها با آنها گفتگو کنید. به معنای واقعی کلمه هیچ راهی بهتری از این روش برای تمرین وجود ندارد. اگر به خارج از کشور سفر کردید، انتخاب یک سرگرمی روشی آسان برای دیدار با افراد جدید که علایقی مشابه علایق شما دارند است.

مثبت فکر کنید 

این عبارت (keep your chin up) انگلیسی به معنای «مثبت اندیشیدن» است. یادگیری زبان سخت است. برخی از روزها احساس می‌کنید، برنده هستید و تقریبا مسلط، در حالی که روزهای دیگر ممکن است احساس کنید که مغز شما هنگ کرده است و قادر به یادگیری هیچ زبان خارجی نیستید. به جای آن که اجازه دهید این احساس انگیزه شما را از بین ببرد، اگر احساس می‌کنید در حال مبارزه هستید، به ماه‌های گذشته نگاهی بیندازید و ببینید که چه زمانی برای رسیدن به این مرحله سپری کرده اید. ده دقیقه برای خواندن یادداشت‌های قدیمی کلاس خود و یا ترجمه یک قطعه متن ساده وقت بگذارید خواهید دید که چقدر ساده تر از قبل این کار را انجام می‌دهید – به خصوص پس از یک سال! پشتکار داشته باشید به هدفتان خواهید رسید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن