زبان انگلیسی

بهترین راه یادگیری انگلیسی چیست

راههای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی

تمامی زبان آموزان انگلیسی سعی در بهبود کیفیت یادگیری و تقویت مهارت‌های زبانی خود دارند اما، همانطور که مستحضر هستید، پیشروی در این فرآیند می‌تواند کمی سخت باشد! برای یادگیری با کیفیت، شما باید تمامی حوزه‌های زبان را در نظر بگیرید و روی آنها کار کنید. چهار حوزه‌ی عمده‌ در یادگیری هر زبانی شامل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و مهارت شنیداری هستند. زبان آموز باید برای هر کدام از این موارد منابع مفیدی تهیه کند.

چگونه زبان انگلیسی را تقویت کنیم

صحبت کردن به انگلیسی (Speaking)

تا جایی که می‌توانید صحبت کنید! بهترین راه برای یادگیری انگلیسی همین است! هیچ چیز بهتر از انجام مکالمه برای تقویت زبان نیست. با توجه به اینکه می‌توانید مهارت‌های خواندن، نوشتن و شنیداری را به تنهایی تقویت کنید، برای مهارت صحبت کردن بهتر است که با یک دوست یا شریک زبانی این کار را انجام دهید.

سریعترین راه برای یادگیری انگلیسی این است که خودتان را در در محیطی انگلیسی زبان غوطه ور سازید. سعی کنید به انگلیسی فکر کنید و از زبان خود به انگلیسی ترجمه نکنید زیرا این کار باعث بدفهمی و همچنین کند شدن فرآیند یادگیری شما می‌شود. زمان صحبت کردن، از جملاتی استفاده کنید که بطور آنی و طبیعی به زبان شما می‌آیند، چون همان‌ها معمولا بهترین‌ها هستند.

شاید این کار در ابتدا برای شما کمی عجیب  خجالت آور به نظر برسد اما صدای خود را ضبط کنید و به تلفظ خود، سرعت بیان کلمات و جریان کلی مکالمه گوش دهید. این کار به شما این شانس را می‌دهد که متوجه شدید کدام نقاط نیازمند به تقویت بیشتر هستند. در آخر اینکه، آواز خواندن به انگلیسی می‌تواند کار بامزه و سرگرم کننده‌ای باشد! پس به آهنگ‌های انگلیسی گوش دهید و همراه خواننده کلمات و جملات را فریاد بزنید.

مهارت شنیداری (Listening) در زبان انگلیسی

این مهارت موردی است که باید هر روز روی آن کار کنید، درست همانند صحبت کردن، بهتر است که خودتان را در یک محیط انگلیسی کاملا غوطه ور سازید. غوطه‌وری کامل بهترین راه برای تقویت سطح زبان شماست.

همچنین نگاه کردن به شوهای تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی به زبان انگلیسی می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. شاید فهمیدن اخبار برای زبان آموزان سطوح مبتدی کمی دشوار باشد، اما هرچه بیشتر به این مورد گوش کنید درک بهتری از آن پیدا خواهید کرد. برای تمرین، منبعی را تهیه کنید که بتوانید آن را دوباره و دوباره گوش دهید. زمان گوش دادن چند باره به یک منبع صوتی؛ در ابتدا، سعی کنید معنی کلی را بفهمید، به عنوان یک هدف بلند مدت، و سپس بر یادگیری بصورت جزئی تمرکز کنید. اگر توانستید متن فایل را تهیه کنید بسیار بهتر خواهد بود.

فریدلینگو لیست جامعی از بهترین پادکست‌های زبان انگلیسی را تهیه کرده است که می‌توانید از میان آنها پادکستی که مطابق با علایق شما است را انتخاب کرده و از آن برای یادگیری و تقویت مهارت‌های زبانی خود استفاده کنید.

بهترین راه یادگیری زبان

خواندن (Reading) به انگلیسی

خواندن به انگلیسی مهارتی است که می‌توانید به تنهایی از پس آن بر بیایید و ازینرو لزوما نیازی به رفتن به کلاس و معلم ندارید. همیشه یک دیکشنری (انگلیسی به انگلیسی بهترین انتخاب است) همراه داشته باشید و کلماتی که معنی آنها را نمی‌دانید، در دیکشنری پیدا کنید. سعی کنید از کلماتی که جدیدا یاد گرفته‌اید در مکالمات تمرینی خود استفاده کنید؛ این کار تاثیر چشمیگری در ماندگار کردن این کلمات در ذهن شما دارد.

روزنامه‌ها معمولا برای زبان آموزان سطوح بالا هستند، پس زبان آموزان مبتدی بهتر است کتاب داستان‌های کودکانه یا کتاب‌هایی که بطور اختصاصی برای زبان آموزان انگلیسی طراحی و نوشته شده‌اند را بخوانید. با انتخاب کتابی که بخش زیادی از آن را نمی‌توانید بخوانید، نمی‌توانید موارد زیادی بیاموزید. شما باید منبعی پیدا کنید که نه بسیار ساده است نه بسیار سخت، بلکه چیزی که چالشی است و شما را به جلو سوق بدهد.

زمان خواندن نگران این نباشید که تمامی جملات و کلمات را بفهمید، و نیازی نیست هر ثانیه به دیکشنری رجوع کنید! در عوض، سعی کنید معنی کلی متن را در ابتدا بفهمید و سپس آن را دوباره برای درک بیشتر جزئیات مطالعه کنید. برای کلماتی که مفهوم آنها را متوجه نمی‌شوید، سعی کنید از استراتژی حدس زدن معنی کلی متن آن را بفهمید. به دیگر کلمات موجود در جمله نگاه کنید؛ آنها برای فهمیدن معنی این کلمه سرنخ‌هایی به شما می‌دهند. ببینید آیا کلمه‌ی مورد نظر فعل است یا صفت یا یک اسم. اینترنت دریایی از منابع را در خود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

نوشتن (Writing) به انگلیسی

همیشه یک دفتر یادداشت همراه خود داشته باشید و در آن بنویسید؛ روزمرگی‌های خود را در آن بنویسید حتی اگر کارهایی بسیار ساده هستند. از جملات کوتاه شروع کنید و آنها را به مرور بلندتر کنید. دوباره یادآوری می‌کنیم که اینترنت ابزار بسیار مهمی برای کمک به شما است. سعی کنید در فضای آنلاین دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید، به چت‌روم‌ها، فروم‌ها و کامنت‌های موجود در وبلاگ‌ها رجوع کنید.

نوشتن به شما این شانس را می‌دهد که کلماتی که در گذشته خوانده‌اید را مجدد مرور کنید و همچنین به هنگام نوشتن قواعد گرامری را دوباره به شما یادآوری خواهد کرد. به گذشته برگردید و هرچیزی که نوشته‌اید را دوباره بررسی کنید؛ زمانی که انگلیسی شما ضعیف‌تر بود و اشتباهاتی که در آن زمان به هنگام نوشتن داشتید.

به فکر نوشتن یک داستان کوتاه یا یک شعر باشید؛ متن نوشته شده را به معلم یا یکی از شرکای زبانی خود بدهید تا اشتباهات شما را رفع کند.

اشتباهات انگلیسی

هیچکدام از ما دوست ندارید در مقابل دیگران مرتکب اشتباه شویم؛ با این وجود، اشتباهات شما بسیار مهم هستند و در حقیقت موجود یادگیری زبان انگلیسی می‌شوند. کلید انجام این کار این است که از اشتباه کردن نترسید. بخصوص اگر در آموزشگاه هستید، مدرسان می‌خواهند اشتباهات شما را بشنوند تا آنها را برای شما تصحیح کنند. خجالتی نباشید! اعتماد بنفس داشته باشید و با شعار «من از پسش بر میام» پیش بروید. و اینکه، نگرانی به خود راه ندهید و یادگیری انگلیسی را به فرآیندی سرگرم کننده تبدیل کنید. هرچه بیشتر از فرآیند یادگیری لذت ببرید، راحت‌تر یاد می‌گیرید.

اهداف انگلیسی

برای خود هدف تعیین کنید و آن را روی کاغذ بنویسید؛ داشتن و نوشتن هدف به شما انگیزه می‌دهد. برای مثال، به این فکر کنید که چرا می‌خواستید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. آیا هدف از یادگیری انگلیسی، شرکت در یک آزمون، انجام کسب و کار  یا سفر و دیدن فیلم‌های سینمایی است؟ دلیل هرچه هست، با داشتن انگیزه شما تلاش بیشتری برای یادگیری خواهید کرد. برای خود هدف انتخاب کنید و سعی کنید یک چهارچوب زبانی برای رسیدن به هدف را برای خود تعیین کنید. مشخص کنید که برای مثال در سه ماه آینده یا شش ماه آینده شما باید به این سطح از زبان برسید. داشتن برنامه ریزی تاثیر چشمگیری در فرآیند یادگیری شما دارد؛ بخصوص برای افرادی که آزمون انگلیسی در پیش دارند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن