زبان فرانسوی

7 راه برای یادگیری رایگان زبان فرانسوی در اینترنت

یادگیری یک زبان خارجی شامل یک تعهد قلبی است که از سه مولفه تشکیل شده است: زمان، انرژی و پول. دو مورد اول که نیازی به توضیح ندارند، اما پول فاکتوری است که اغلب افراد به هنگام یادگیری زبان خارجی از آن چشم پوشی می‌کنند. جدا از این حقیقت که کلاسهای زبان واقعا پر هزینه و گران هستند، هزینه‌ی واقعی یادگیری یک زبان خارجی واقعا مشخص نیست. از خرید کتابهای گران گرفته تا برنامه‌های گران کامپیوتری و سفر به کشورهای مختلف، همگی روی هم به یک عدد بسیار بزرگ تبدیل می‌شوند. چگونه فرانسه را در خانه یاد بگیریم

خوشبختانه، در عصر اینترنت، پیدا کردن محتوای با کیفیت و غنی برای یادگیری زبان فرانسوی بدون هزینه کردن بسیار راحت شده است. این مقاله شش شیوه‌ی بسیار کاربردی برای یادگیری فرانسوی بصورت خودآموز را به شما معرفی می‌کند.

بهترین اپلیکیشن یادگیری فرانسه

1. اپلیکیشن‌های موبایل و وب سایت‌ها

اپلیکیشن‌های موبایلی از ساده‌ترین راهها برای یادگیری هر زبانی در دنیای مدرن هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن را دانلود و شروع به یادگیری کنید! از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان می‌توان به Duolingo و Memrise اشاره کرد. دولینگو بر کلمات و عبارات تمرکز دارد در حالی که Memrise کار یادگیری و حفظ کردن لغات را برای شما آسان می‌کند. استفاده از این برنامه‌ها واقعا آسان است اما به مرور و زمانی که دانش شما از زبان فرانسوی به سطوح قابل توجهی رسید، دیگر چندان کارآمد نیستند. زمانی که به سطح متوسط در زبان فرانسوی رسیدید، باید به دنبال منابع دیگری برای ادامه‌ی فرآیند یادگیری بگردید.

اگر برای یادگیری فرانسوی جدی هستید، منابع بسیار خوبی روی اینترنت وجود دارند که می‌توانید ازآنها استفاده کنید. در میان آنها سایتی به نام Glossika وجود دارد؛ سایتی که در آن می‌توانید تقریبا هر زبانی را با استفاده از سیستم تکرار و تمرین یاد بگیرید. این سایت همچنین به شما اجازه می‌دهد که روی مکالمه و تلفظ نیز کار کنید. تنها مشکلی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که تمامی قابلیت‌های این سایت رایگان نیست. چگونه فرانسه را در خانه یاد بگیریم

خبر خوب این است که یک جایگزین خوب برای تمرین مکالمه و تلفظ وجود دارد که رایگان است. Speechilng پلت فرمی است که زبان آموزان فرانسوی (در کنار زبان آموزان ناگلیسی، اسپانیایی و چینی) می‌توانند بازخورد دیگران را برای مکالمه‌ای که ضبط و آپلود کرده‌اند را دریافت کنند. کاربران می‌توانند به جملات ضبط شده توسط افراد حرفه‌ای و افراد محلی فرانسوی زبان گوش کنند و صدای خودشان را ضبط کنند؛ آنها در طول 24 ساعت بازخورد  دیگران را دریافت می‌کنند. سایت Glossika شما رو ملزم به تکرار جملات می‌کند و بدین شیوه مکالمه را به شما یاد می‌دهد، در حالی که در Speechling شما می‌توانید با کمک دیگر افراد، بخصوص افراد محلی، زبان را یاد بگیرید. استفاده از این دو سایت برای بهبود تلفظ زبان فرانسوی واقعا موثر است.

یادگیری رایگان زبان فرانسه

2. در فضای آنلاین کتابهای رایگان را پیدا کنید

مشکل کتابها این است که اغلب گران هستند! حتی با وجود اینکه اغلب کتابها ارزان هستند، بسیاری از منابع خوب از هزینه‌ی بالایی برخوردارند. با اینحال، با وجود اینترنت، پیدا کردن کتابهای رایگان کار ساده‌ای است.

یکی از کتابهای بسیار ساده و پایه برای یادگیری فرانسوی کتاب «شازده کوچولو» (Le Petit prince) است. این داستان درباره یک شازده ی کوچولو است که از کره‌ی دیگری آمده است و در حال کشف کره‌ی زمین است. با روایتی شاعرانه که شامل تفکر فلسفی نیز می‌شود، این کتاب در دسته‌ی کتابهای کلاسیک قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به راحتی این کتاب را در اینترنت پیدا کنید.

کتابهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید با جستجوی ساده در اینترنت به آنها دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید از طریق این لینک به منبع بزرگی از کتابهای رایگان دسترسی پیدا کنید.

گزینه‌ی جایگزین این است که به شما توصیه می‌کنیم هرچیزی که دم دست بود را بخوانید. زمان یادگیری یک زبان جدید، سعی کنید کتابهایی را پیدا کنید و بخوانید که قبلا نسخه‌ی ترجمه‌ شده‌ی آن را خوانده‌اید. به عبارت دیگر، مواردی را بخوانید که شما با موضوع و محتوای آنها آشنایی دارید.

زمانی که شما از محتوای متن با خبرید، تمرکز کردن بر زبان و یادگیری ساختار آن بسیار راحت تر خواهد شد. این کار باعث می‌شود ذهن شما درگیر فهمیدن متن نشود و بر یادگیری تمرکز داشته باشد.

کانالهای یوتیوب برای یادگیری زبان فرانسه

3. ویدیوهای یوتیوب را نگاه کنید

ویدیو ابزاری است که با تجارب زندگی واقعی و روزمره بسیار همخوانی دارد. فرانسوی از جمله زبانهای جهان شمول است که درباره‌ی آن ویدیوهای زیادی در فضای آنلاین وجود دارد.

امروزه، ویدیوهای آموزشی را می‌توان در هر جایی پیدا کرد. یوتیوب مخزن بزرگی از تمامی منابع و مواردی است که شما می‌خواهید یاد بگیرید. کانال‌های زیادی وجود دارند که در آن می‌توانید به محتوای رایگان یادگیری فرانسوی دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن کانالهای رایگان آموزش فرانسوی در یوتیوب می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در صورت نیاز می‌توانید تمامی ویدیوهای آموزشی فرانسوی را از این لینک سفارش دهید.

بعضی از این کانال‌ها از این قابلیت برخوردارند که برای ویدیوهای خود زیرنویس قرار می‌دهند و زبان آموز قادر است با راحتی بیشتری به یادگیری زبان و لغات جدید بپردازد.

وبلاگهای زبان فرانسه

4. وبلاگ‌ها و روزنامه‌های آنلاین را مطالعه کنید

اجازه دهید این نکته را خیلی شفاف بگوییم که هیچکس بدون مطالعه و خواندن متن نمی‌تواند یک زبان را بطور جامع و کامل یاد بگیرد. خواندن متن دایره لغات شما را بزرگ می‌کند و فرآیند یادگیری را تسریع می‌کند. در کنار کتابها، موثرترین شیوه‌ی رایگان برای خواندن به زبان فرانسوی، خواندن وبلاگها و روزنامه‌های آنلاین است.

خوانندن وبلاگی عاشق وبلاگ La Langue Francaise خواهند شد که مقالات متعددی درباره موضوعات مختلفی پیرامون زبان فرانسوی منتشر می‌کند. شما همچنین می‌توانید از این لینک به وبلاگهای بیشتری دسترسی پیدا کنید.

پادکست‌های زبان فرانسه

5. به پادکست گوش دهید

پادکست‌ها برنامه‌هایی رادیو مانند هستند که می‌توانید آنها را در گوشی‌تان به رایگان دانلود کنید. گوش دادن به پادکست شیوه‌ی بسیار کاربردی و مناسبی برای پر کردن زمانهای مرده‌ی شماست. همچنین پادکست‌ها می‌توانند جایگزین مناسبی برای آهنگ‌ها باشند که با گوش دادن به آنها اطلاعاتی نیز به شما افزوده می‌شود. شما می‌توانید به خوبی از پادکست‌های متنوع به نفع خود استفاده کنید. فریدلینگو لیستی از بهترین پادکست‌های زبان فرانسوی را در تمامی سطوح برای شما آماده کرده است که می‌توانید از این لینک آن را مطالعه کنید.

پادکست‌های زیادی وجود دارند که افراد مبتدی می‌توانند به رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. افراد مبتدی می‌توانند به پادکست One Minute French گوش دهند که اپیزودهای متنوعی را در فرمت کلیپ‌های صوتی کوتاه عرضه می‌کند. در این پادکست می‌توانید اصطلاحات پر استفاده و لغات اساسی فرانسوی را یاد بگیرید.

زبان آموزان سطح متوسط می‌توانند به پادکست News in Slow French گوش دهند که در اپیزودهایش اخبار هفتگی با سرعتی مناسب برای زبان آموزان خوانده می‌شود. گوش دادن به متن کتابی و رسمی فرانسه از راههای مهم و موثر برای تقویت مهارت‌های درک مطلب شنیداری شما و همچنین بزرگ کردن دایره لغات است.

برای زبان آموزان سطح پیشرفته نیز پادکست‌های خوبی وجود دارند. زبان آموزانی که در سطح پیشرفته هستند بیشر تمایل دارند به محتوای با کیفیت گوش دهند، برای مثال پادکست‌هایی که توسط افراد محلی فرانسوی زبان برای غیر فرانسوی زبانها تولید شده‌اند.  می‌توانید در این مطلب به لیستی از پادکست‌های مناسب برای سطح خود دسترسی پیدا کنید.

منابع زبان فرانسه

6. شریک زبانی پیدا کنید

یکی از راههای تمرین زبان و انجام مکالمات، پیدا کردن شریک‌های زبانی است. جنبه‌ی اجتماعی این کار به شدت انگیزه بخش است و به شما این شوق را می‌دهد که بیشتر بخوانید. چه راههای رایگانی برای روبرو شدن با افراد محلی فرانسوی زبان، چه بر روی اینترنت یا بصورت رو در رو، وجود دارد؟

باز هم اپلیکیشن‌های موبایلی. یکی از اپلیکیشن‌های بسیار عالی برای پیدا کردن شریک‌های زبان آنلاین، اپلیکیشن HelloTalk است. این اپلکیشن، یک پلت فرم چت محور است که شما را به صدها فرد علاقمند به آموزش زبان فرانسه معرفی می‌کند و شما می‌توانید با پیدا کردن فرد مناسب، با او شریک زبانی شوید. افراد بسیاری از فرانسوی‌ زبانهای محلی در این اپلیکیشن حضور دارند و می‌توانند به شما در یادگیری و تقویت مهارت‌های زبانی کمک کنند.

Tandem یکی از اپلیکشن‌های پیدا کردن شریک زبانی بصورت «دور همی» است که معمولا در مکان‌های عمومی به صورت فرد به فرد برگزار می‌شود. در این وب سایت گروههای وجود دارد که شما می‌توانید در آنها درخواست تاندم دهیم و با افراد علامند به انجام این کار قرار ملاقات بگذارید و به آنها پیغام بفرستید.
شریک‌های زبانی برای یادگیری زبان بسیار موثر هستند و شما همزمان می‌توانید هم دوستان خوبی پیدا کنید هم فرانسه را بیاموزید.

منابع خودآموز فرانسه

7. تهیه کردن کتابها و منابع خودآموز

شرکت کردن در کلاسهای زبان بسیار پر هزینه است. جدا از بحث هزینه‌های سرسام آور این کلاسها، فرآیند آموزش زبان فرانسه ممکن است چند سال به طول بیانجامد آنهم در حالی که خروجی آن چندان مشخص نیست. این بازه‌ی طولانی ممکن است زبان آموز را خسته و بی انگیزه کند و او را از ادامه‌ی فرآیند یادگیری باز دارد. ما توصیه می‌کنیم که منابع خودآموز زبان فرانسه را تهیه کنید و خودتان در خانه به مطالعه‌ی آنها بپردازید.

فریدلینگو مجموعه‌ی از بهترین منابع خودآموز را برای شما تدارک دیده است که می‌توانید در این لینک آنها را تهیه کنید. از جمله منابع این پکیج می‌توان به این موارد اشاره کرد: کتابهای آموزشی خودآموز فرانسه (بیش از 20 جلد)، کتاب داستان همراه با فایل صوتی (بیش از 100 جلد)، انیمیشن‌های فرانسوی زبان با زیرنویس (10 مورد)، کتابهای لغت، برگه‌های تقلب فرانسه، دیکشنری‌های متنوع و صدها مورد دیگر. هزینه‌ی این پکیج ارزشمند که برای هر زبان آموز جدی بسیار ارزشمند است، کمتر از شهریه‌ی یک ترم کلاس زبان فرانسه است. در این لینک می‌توانید شرحی از جزئيات این پکیج را مطالعه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن