زبان انگلیسییادگیری زبان

روشهای تقویت زبان انگیسی

همه زبان آموزان می‌خواهند تا جایی که ممکن است به سرعت زبان انگلیسی خود را تقویت کنند، ولی همانطور که می دانید، چنین کاری می تواند نفس‌گیر باشد! چرا که اگر می خواهید به خوبی زبان بیاموزید، باید در همه زمینه‌های زبان کار کنید. چهار زمینه اصلی که باید روی آنها تمرکز کنید عبارتند از: خواندن، نوشتن، مکالمه و زمینه شنیداری.

اینجا چند روش اثبات شده وجود دارد که به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند.

صحبت به زبان انگلیسی

تا جایی که می‌توانید و هر زمان که می‌توانید انگلیسی صحبت کنید! این بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است. هیچ تمرینی بهتر از مکالمه، به تقویت زبان شما کمک نمی کند. از آنجایی که می‌توانید خواندن، نوشتن و شنیدن را به تنهایی تمرین کنید، بهتر است که با یک فرد دیگر انگلیسی صحبت کنید. بهترین روش برای این کار بودن در محیطی است که افراد در آن انگلیسی صحبت می‌کنند . در یک دوره زبان انگلیسی در موسسه زبان انگلیسی شرکت کنید یا بهتر است که انگلیسی را در یک کشور که به این زبان صحبت می‌کنند یادبگیرید.

سریع ترین روش یادگیری زبان انگلیسی این است که در جمع کسانی باشید که انگلیسی صحبت می کنند. همچنین عادت کنید به انگلیسی فکر کنید، از زبان خودتان به انگلیسی ترجمه نکنید، این روند مکالمه شما را کند خواهد کرد. وقتی صحبت می‌کنید از جملاتی استفاده کنید که فورا و طبیعتا به فکرتان می‌رسند، این جملات اغلب درست هستند. بیشتر دانشجویان می‌آموزند که یک نوع “درک مستقیم” را در خود تقویت کنند، از درک مستقیم خود استفاده کنید و به آن اعتماد کنید.

این کار ممکن است در ابتدا کمی عجیب و خجالت آور به نظر برسد، ولی صدای خود را هنگام مکالمه ضبط کنید و به نحوه تلفظ، سرعت مکالمه و جریان صحبتتان گوش کنید. این به شما شانس بزرگی می دهد تا متوجه قسمت هایی که لازم است روی آنها کار کنید شوید. در نهایت ، آواز خواندن به انگلیسی سرگرم کننده است پس چند ترانه انگلیسی بیاموزید و از ته دل بخوانید!

شنیدن زبان انگلیسی

این در واقع مهارتی است که باید هر روز روی آن کار کنید. مانند صحبت کردن ، بهتر است در محیطی باشید که کاملا به انگلیسی صحبت می‌شود. غوطه وری کامل بهترین روش برای تقویت سطح زبان شما است. دوباره باید گفت، چیزی نمی‌تواند در روند یادگیری در یک موسسه زبان انگلیسی خارج از کشور تداخل ایجاد کند.

تماشای برنامه های تلویزیونی، یا فیلم به زبان انگلیسی هم خوب است. یادگیری از طریق اخبار ممکن است برای سطح دانش آموزان سخت باشد ولی هر چقدر بیشتر بشنوید سرعت یادگیریتان افزایش می‌یابد. به عنوان یک تمرین، داشتن چیزی که بتوانید مکررا آن را گوش کنید خوب است. برای مثال، یک دی وی دی که می تواند تکرار شود بسیار بهتر از اخباری است که فقط یکبار می‌توان شنید. وقتی بیش از یک بار به چیزی گوش می کنید، ابتدا سعی کنید معنی کلی را دریابید سپس بار دوم برای درک عمیق تر اطلاعات به آن گوش کنید.

بیاموزید که سایه وار از یک دی وی دی یا سی دی استفاده کنید، گوش کنید و چیزی که گفته می‌شود را تکرار کنید. مهم است به یاد داشته باشید فردی که زبان مادری اش انگلیسی است چیزی را 10 بار برای شما تکرار نمی کند تا متوجه شوید، پس به عنوان یک هدف بلند مدت باید بیاموزید که ابتدا روی مهارت شنیداریتان تمرکز کنید.

اینجا چند مورد مهم دیگر است که می توان به آنها فکر کرد.

خواندن زبان انگلیسی

خواندن به زبان انگلیسی چیزی است که می‌تواند در یادگیری زبان به صورت خود آموز بیرون از کلاس به شما کمک کند. یک فرهنگ لغت به همراه داشته باشید (فرهنگ انگلیسی به انگلیسی بهتر است) تا لغات جدید را ببینید و سپس آنها را در یک دفترچه یادداشت کنید. سعی کنید این لغات جدید را در مکالمه به کار ببرید این یک روش  بسیار خوب برای یادگیری است.

روزنامه ها برای دانش آموزان در سطح بالاتر خوب هستند، سطوح پایین تر سعی کنند داستان‌های کودکان یا کتاب‌هایی که به طور خاص برای زبان آموزان نوشته شده اند را بخوانند. اگر کتابی انتخاب کنید که بسیار سخت یا آسان باشد چیزی یاد نمی گیرید. باید چیزی بیابید که چالش برانگیز و سرگرم کننده باشد در این صورت است که می‌توانید به خوبی زبان یاد بگیرید.

وقتی مطالعه می کنید نگران درک همه کلمات نباشید، هر چند ثانیه به فرهنگ لغت مراجعه نکنید. در عوض سعی کنید معنی کلی  متن را دریابید و برای جزئیات بیشتر متن را دوباره بخوانید. برای کلماتی که درک نمی کنید سعی کنید بیاموزید که چطور می‌توانید معنی آنها را از متن حدس بزنید. به کلمات دیگر در جمله نگاه کنید، آنها سرنخ‌هایی از معنی کلمه‌ای که نمی‌شناسید به شما ارائه خواهند داد. مشخص کنید که این کلمه انگلیسی فعل است ، اسم است یا صفت. اینترنت پر از متونی است که شما می‌توانید بخوانید و از آنها بیاموزید.

نوشتن زبان انگلیسی

سعی کنید یک دفتر یادداشت روزانه داشته باشید، هر روز چیزی به انگلیسی بنویسید، حتی اگر خیلی ساده باشد. با جملات کوتاه شروع کنید و به جملات طولانی‌تر برسید. دوباره اینترنت روش خوبی است که به شما کمک می کند. سعی کنید دوستان اینترنتی بیابید، در چت روم ها و انجمن ها شرکت کنید یا در وب لاگ ها نظرات خود را بنویسید. اینها همگی ابزار مفیدی برای این است که به خوبی زبان بیاموزید.

نوشتن شانس خوبی به شما می دهد تا کلماتی را مرور کنید که در گذشته آموخته اید و این امکان را به شما میدهد تا هنگام نوشتن به گرامر جمله دقت کنید. برگردید و همه چیزی که در گذشته نوشته‌اید وقتی سطح زبانتان پایین بود را مرور کنید و سعی کنید اشتباهاتتان را بیابید.

درباره نوشتن یک داستان کوتاه یا حتی یک شعر فکر کنید، اگر آموزگاری دارید او خوشحال خواهد شد تا آن را برای شما چک کند.

اشتباهات زبان انگلیسی

هیچ کدام از ما نمی‌خواهیم در مقابل دیگران اشتباه کنیم، با این وجود اشتباهات شما واقعا مهم هستند و به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند. مهم این است که از اشتباه کردن باکی نداشته باشید. هیچ شانسی برای انگلیسی صحبت کردن را به خاطر ترس از اشتباه کردن از دست ندهید. این امر  مخصوصا زمانی که در یک موسسه آموزش زبان در حال یادگیری هستید بسیار مهم است، آموزگار می خواهد اشتباهات شما را ببیند تا آنها را برای شما تصحیح کند.خجالت نکشید، اعتماد به نفس داشته باشید، به دیدگاه “من می توانم” فکر کنید که به یادگیری شما کمک می کند. بیش از همه، سعی کنید نگران نباشید، یادگیری زبان باید سرگرم کننده باشد، در این صورت بهتر می آموزید.

اهداف زبان انگلیسی

برای خود یک هدف تعیین کنید و آن را به خاطر بسپارید، این می‌تواند انگیزه‌ای برای یادگیری در شما ایجاد کند. برای مثال، به این فکر کنید که چرا شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردید. آیا به زبان انگلیسی برای پاس کردن یک امتحان، برای سفر یا تماشای فیلم نیاز دارید؟ هر دلیلی باشد در میابید که اگر روی هدفتان تمرکز کنید بیشتر تلاش خواهید کرد. هدفی را انتخاب کنید که می‌خواهید بدست آورید و سپس زمانی را به تلاش برای رسیدن به آن اختصاص دهید. مطمئن شوید که هدف شما واقعی است و اینکه شما به سمت آن در حرکت هستید. برنامه ریزی برای امتحان زبان انگلیسی ارزش دارد، در نتیجه یک دلیل خیلی واقعی باید برای یادگیری زبان داشته باشید. تصمیم به هر کاری دارید، تسلیم نشوید!

منبع: لینک

مطالب مشابه: 15 نکته برای یادیگری سریع و راحت زبان انگلیسی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن