زبان انگلیسی

آیا یادگیری زبان انگلیسی ساده است؟

زبان انگلیسی در واقع ساده ترین زبان جهان برای یادگیری است. ممکن است فکر کنید من دیوانه ام که چنین چیزی می‌گویم، اما اجازه دهید توضیح دهم.

فکر می‌کنید یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟ چرا انگلیسی سخت است بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی

اگر اینطور فکر می‌کنید، تنها نیستید. زبان آموزان انگلیسی در سراسر جهان خود را با سختی زبان انگلیسی گول می‌زنند، با صرف زمان‌‌های افعال بی قاعده و املایی که به نظر الگوی منطقی را دنبال نمی‌کند. اما آیا این زبان واقعا دشوار است؟ چرا انگلیسی سخت است بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی

چرا زبان انگلیسی سخت است 

مدارک محکمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد که یادگیری زبان انگلیسی دشوار است. انگلیسی یک سیستم املایی دیوانه کننده دارد و به نظر می‌رسد هر کلمه اصول تلفظی خود را دارد، زیرا زبان انگلیسی کلمات زیادی از زبان‌های دیگر قرض گرفته است. برای اینکه بدانید چطور کلمه را بخوانید، باید بدانید که از کدام زبان وارد انگلیسی شده یا اینکه قبلا تلفظ صحیح آن را شنیده باشید.

افعال بی‌قاعده در زبان انگلیسی پیچیده به نظر می‌رسند و اغلب برای زبان آموزان زبان انگلیسی دردسر ساز هستند. چرا گذشته فعل «buy» به «bought» تبدیل و چرا گذشته فعل «sell» به «sold» تبدیل می‌شود و چرا به شکل «buyed»  یا «selled» نیستند؟

در زبان انگلیسی، سوالات با جابه‌جایی کلمات ساخته می‌شوند، قاعده‌ای که در زبان‌های دیگر مانند پرتغالی وجود ندارد. بسیاری از برزیلی‌ها به جای عبارت صحیح «?Are you American» می‌گویند «?You are American». نظم کلمه نه تنها هنگام سوال کردن، بلکه هنگام توصیف اسم‌ها نیز مهم است. زبان انگلیسی دارای قواعد مرتب سازی بسیار دقیقی است که یک عبارت چنین با چنین ترتیبی «A cute little brown dog» درست است، در حالی که «A brown cute little dog» اشتباه است.

چرا زبان انگلیسی سخت است

چرا زبان انگلیسی ساده است

با وجود این مشکلات، زبان انگلیسی در واقع ساده ترین زبان جهان برای یادگیری است. ممکن است فکر کنید من دیوانه ام که چنین چیزی می‌گویم، اما اجازه دهید توضیح دهم.

بر خلاف زبانهای دیگر، زبان انگلیسی هیچ اصولی مبنی بر پوشش، جنسیت و توافق کلمات ندته و مسلما یک سیستم دستور زبان ساده دارد. انگلیسی زبانان گاهی با یادگیری زبان پرتغالی مشکلی دارند، زیرا آنها واژه‌هایی که دارای جنسیت هستند را استفاده نمی‌کنند.

از دلایلی که زبان انگلیسی ساده‌ترین زبان برای یادگیری به شمار می‌رود، امکان انتخاب از میان منابع گسترده انگلیسی برای یادگیری از جمله برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی، پادکست‌ها، کتاب‌ها و وب سایت‌ها است. انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی بیشترین آمار آموزش در جهان را دارد، و منابع بسیاری برای کمک به هر فردی از هر زبانی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. هزاران و شاید صدها هزار کتاب در مورد یادگیری انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی وجود دارد که می‌توانید از آن برای بهبود زبان خود استفاده کنید. علاوه بر این، تعداد زیادی وبلاگ خوب برای یادگیری انگلیسی در اینترنت وجود دارد.

مطالعه یک کتاب ممکن است چندان مناسب نباشد؛ شما باید با زبان واقعی همانطور که توسط افراد بومی مکالمه می‌شود در تماس باشید تا مهارت انگلیسی صحبت کردنتان را بهبود بخشید. باید یک شیوه زندگی به زبان انگلیسی بیابید که در آن به موسیقی گوش دهید، تلویزیون تماشا کنید و هر روز به زبان انگلیسی مطلب بخوانید. محبوبیت فرهنگ پاپ انگلیسی به این معنی است که مجبور نیستید خیلی به دنبال منابع زبان انگلیسی که می‌توانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید، باشید.

انگلیسی برای شما آسان می‌شود وقتی دیگر آن را به عنوان مبحثی مکانیکی در نظر نگیرید و شروع به اتصال به فرهنگی که از آن می‌آید، کنید. با تماشای رسانه‌هایی که محصولاتی به زبان انگلیسی تولید می‌کنند، باید با زبان در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنید.

صدها برنامه تلویزیونی به زبان انگلیسی وجود دارد که می توانید به صورت رایگان و آنلاین تماشا کنید تا به پیشرفت توانایی‌های زبان خود کمک کنید. با تماشای یک قسمت از شوی تلویزیونی Friends درهر روز مهارت انگلیسی شما به طرز چشمگیری بهبود میابد و به شما در درک فرهنگی که همراه این زبان است، کمک می‌کند. هیچ زبان دیگری چنین تنوعی در شوهای تلویزیونی ندارد، برنامه‌هایی که به طور تضمینی محتوایی دارند که همه از آن لذت می‌برند. متوجه شدم یافتن برنامه‌های تلویزیونی خوب برای یادگیری زبان پرتغالی دشوار است، زیرا بیشتر نمایش‌های تلویزیونی در برزیل به شکل رمان است. اگر نمایشهای تلویزیونی برزیلی خوب می‌شناسید، لطفا در بخش نظرات به من اطلاع دهید.

همه این موضوع به خودتان بستگی دارد

حقیقت این است، پرسیدن اینکه آیا یادگیری زبان انگلیسی دشوار است یا نه بی‌اهمیت است. اگر می‌خواهید باور کنید که زبان انگلیسی دشوار است، پس دلایلی برای توجیه اعتقاد خود مبنی بر یادگیری سخت این زبان، پیدا خواهید کرد. اما اگر اعتقاد دارید که یادگیری آن آسان است، پس دلایلی برای توجیه این باور پیدا خواهید کرد.

مهمترین سوال این است که آیا مایل هستید وقت خود را به فرایند یادگیری زبان اختصاص دهید، یعنی روزانه با زبان در ارتباط باشید و آن را با شیوه زندگی خود ترکیب کنید. انجام هر کاری که ظاهرا دشوار به نظر می‌رسد در صورتی که پیوسته روی آن کار کنید و به نتیجه نهایی متعهد باشید، ممکن است. ناسا هیچ وقت نپرسید، آیا فرستادن یک مرد به کره ماه سخت است یا نه، آنها پرسیدند، آیا این امکان وجود دارد یا نه و راه‌هایی برای انجام آن یافتند.

یادگیری زبان هدفی با مسیر مشخص نیست، این سفری است که شما را به مسیرهای مختلفی هدایت می‌کند. راه‌های زیادی برای کسب مهارت در زبان وجود دارد، اما آنچه که در همه مشترک است، این است که شما کسی هستید که باید این مسیرها را طی کنید. شما تنها کسی هستید که سرعت پیشرفتتان را تنظیم می‌کنید؛ و در پایان روز مسئول شکست یا موفقیت خود هستید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن